Stuhové výšivky pre začiatočníkov krok za krokom, video

Stuhové výšivky pre začiatočníkov s fotografiami a videami

V dávnych dobách boli stuhy široko používané v každodennom živote a na zdobenie vlasov. Na starovekých gréckych mozaikách môžete vidieť obrázky žien, ktoré majú farebné stuhy ozdobené šatami a účesmi. Mašle zo stužky postupom času migrovali do interiéru domov, slúžili na ozdobu stoličiek, záclon a dokonca aj nábytku. Od polovice 14. storočia sa naučili vyšívať stužkami. Najprv boli jednoducho prišité na látku a potom to urobili priamo na plátne. Takže sa objavil nový smer vyšívania – výšivka stuhy vlastnými rukami. O tejto forme umenia sa bude diskutovať v tomto článku..

V 19. storočí stužková výšivka dosiahla svoj zenit. Teraz krásne vzory možno nájsť nielen na oblečení a na obrazoch, ale aj na ženských klobúkoch, taškách, posteľnej bielizni atď. Do módy prišli volumetrické aplikácie zo stužiek a výšivky korálkami alebo niťami boli nevyhnutne kombinované so stužkou. Šitie stuhami je dosť jednoduché, takže každá remeselníčka sa môže naučiť tento typ vyšívania. Dnes sú obľúbené kvetinové motívy, takže po zvládnutí základov pre začiatočníkov, ako vyšívať stužkami, môžete ľahko ozdobiť akýkoľvek doplnok alebo oblečenie.

Materiály:

– plátno;

– obruč;

– saténové stuhy rôznych šírok;

– nite;

– ihla;

– jednoduchá ceruzka;

– zapaľovač alebo zápalky.

Vyšívame majstrovskú triedu stuhami podľa jednoduchej schémy

Na vyšívanie je lepšie použiť stuhy široké 5 mm. Odporúčame ihneď kúpiť špajdle na páske, pretože sú oveľa lacnejšie ako na záberoch..

Na vyšívanie je lepšie použiť stuhy široké 5 mm.Materiály na vyšívanie stužiek

Najprv si z plátna odstrihnite štvorec a vložte ho do obruče. Potom na to nakreslite akýkoľvek výkres. Môže to byť kruh, srdce alebo iný tvar. Keď zvládnete základy vyšívania stužiek, môžete prejsť na zložitejšie vzory..

Môže to byť kruh, srdce alebo iný tvar. Keď zvládnete základy vyšívania stužiek, môžete prejsť na zložitejšie vzory.

V našej majstrovskej triede sme použili srdce ako počiatočnú schému, ktorú ozdobíme sedmokráskami a ružami zo stužiek. Odrežte 35 cm pásky rovnakej farby. Vezmite si špeciálnu vyšívaciu ihlu na stužku. Na rozdiel od bežnej ihly má širšie oko.

  Ako darovať priateľovi narodeniny

Vezmite si špeciálnu vyšívaciu ihlu na stužku. Na rozdiel od bežnej ihly má širšie oko.Špeciálna ihla na vyšívanie stužiek

Konce odstrihnutej stuhy z oboch strán spálite zapaľovačom, aby nekvitli. Potom vložte pásku do ihly. Aby ste urobili uzol, musíte vložiť koniec ihly na koniec pásky a vytiahnuť ju cez oko ihly. Utiahnite uzol tak, aby bol blízko oka ihly. Zložte druhý koniec pásky na polovicu a rovnako ako naposledy do nej vpichnite ihlu a natiahnite ju. Získate uzol a na druhom konci pásky.

Aby ste urobili uzol, musíte vložiť koniec ihly na koniec pásky a vytiahnuť ju cez oko ihly.

Začnime vyšívať harmanček na srdci. Aby ste to urobili, zo mračnej strany prilepte ihlu na miesto, ktoré zodpovedá stredu harmančeka. Teraz skúste urobiť prvý okvetný lístok. Za týmto účelom prejdite ihlou rovnobežne nahor. Neuťahujte. Šite v kruhu všetky okvetné lístky jedného kvetu.

Začnime vyšívať harmanček na srdci.Harmančekové stuhy

Keď je kvetina vyšívaná, pripevnite stuhu na hladkej strane. Odrežte hrot a zapáľte, aby nekvitol. Teraz vezmite žltú alebo oranžovú stuhu a navlečte ju do ihly rovnako ako v predchádzajúcej časti. Začnime vyšívať jadro kvetu. Robíme to podľa princípu šitia „ihly dopredu“.

Začnime vyšívať jadro kvetu

Takéto sedmokrásky môžete vyšiť po celom obvode srdca kombináciou farieb. Polovicu odporúčame vyšívať sedmokráskami a druhú polovicu ružami. Ak chcete ružu vyšiť stužkami, navlečte do ihly zodpovedajúcu stužku a pripravte si aj ihlu a niť, aby zodpovedali stužke.

Ak chcete ružu vyšiť stužkami, navlečte do ihly zodpovedajúcu stužku a pripravte si aj ihlu a niť, aby zodpovedali stužke.

Prepichnite hladkú stranu ihly a stuhy na určenom mieste ruže. Potom musíte pásku trochu skrútiť po celej dĺžke, začínajúc od ihly a končiac miestom, kde je prilepená na plátno..

Teraz z krútenej stuhy začneme vytvárať ružu a zafixujeme ju niťou. Postupne k ružici prikladajte kučery a zaistite ju niťami. Vytvorte ružičku vhodného priemeru. Rovnakým spôsobom vyšívajte ruže inej farby..

Vytvorte ružičku vhodného priemeru. Rovnakým spôsobom ušite ruže inej farby.

Aby ste urobili lemovanie srdca, vezmite stuhu takej farby, aby sa nezlúčila so žiadnym z kvetov. Rovnako ako v prípade vyšívania ruží, stuha musí byť úplne skrútená..

  Ručne vyrobené mydlo, recepty s fotografiami

Aby ste urobili lemovanie srdca, vezmite stuhu takej farby, aby sa nezlúčila so žiadnym z kvetov.

Šité stehy cez samotnú stuhu pozdĺž nakreslených čiar srdca. Šiť celé srdce a upevniť koniec pásky z nesprávnej strany.

Pozrite si užitočné video: Workshop výšivky na stužku, lekcia číslo 1

Toto vyšívacie stuhy najjednoduchšie, takže ho môže zopakovať aj dievča vo veku 7-10 rokov. Môžete vyšívať niekoho meno stužkami a z plátna si vlastnými rukami vyrobiť pohľadnicu. Vďaka tejto majstrovskej triede teraz môžete vyšívať sedmokrásky a ruže stužkami na oblečení alebo taške..