Tkanie z novinových trubíc pre začiatočníkov krok za krokom

Ako splietnuť stojan z papierových rúrok. Majstrovská trieda s fotografiou

Tkanie z novinových trubíc je nový typ vyšívania, ktorého zvládnutie vám umožní vytvoriť skutočné majstrovské diela. Moderné remeselníčky tkajú nielen papierové koše, ale aj krásne zvieratá, lode s plachtami, domčeky pre bábiky a dokonca aj kŕmidlá pre vtáky. Začiatočníkom odporúčame, aby si najskôr osvojili techniku ​​skrúcania rúrok a potom sa pokúsili vlastnými rukami vyrobiť stojan na zošity z novín.

Ako vyrobiť novinové trubice

Na prípravu slamiek je vhodný úplne iný papier. Ideálnou možnosťou je čistá kancelária, pretože je netoxická a je oveľa jednoduchšie ju prelakovať na akúkoľvek inú farbu. Na prácu potrebujete pletaciu ihlu, nožnice a lepidlo. Vystrihnite list papiera na pásy široké 7 až 13 cm. Čím dlhšia je trubica, tým lepšie, inak ju budete musieť neustále budovať. Nezabudnite však, že príliš dlhé prúžky je tiež ťažké skrútiť..

Pozrite si video: Ako skrútiť trubice z novín

Teraz vezmite ihlu na pletenie a začnite okolo nej zo spodného rohu navíjať pás papiera. Týmto spôsobom musíte úplne zabaliť papier okolo ihly na pletenie. Nezabudnite fixovať okraj lepidlom a vytiahnuť pletaciu ihlu. Slamky môžete ihneď vymaľovať. Najlepšie je skladovať ich vo zvislej polohe, aby sa nepokrčili, až kým nezačnete vyrábať remeslá.

Master class: Stojan na ceruzky alebo zošity

Najprv vezmite kus lepenky a vystrihnite z neho dno pre svoje remeslo. Veľkosť môže byť ľubovoľná, v závislosti od toho, čo budete v stojane skladovať. Spodok zakryte tapetou alebo farebným papierom vhodného odtieňa. V spodnej časti by ste mali mať dve polovice rovnakej veľkosti, pretože ich budete musieť neskôr prilepiť, aby ste skryli noviny..

Najprv vezmite kus lepenky a vystrihnite z neho dno pre svoje remeslo. Veľkosť môže byť ľubovoľná, v závislosti od toho, čo budete v stojane skladovať. Spodok zakryte tapetou alebo farebným papierom vhodného odtieňa. Na dne by ste mali mať dve polovice rovnakej veľkosti, pretože ich budete musieť zlepiť, aby ste skryli noviny.

Vyrobte si dostatok kancelárskeho papiera alebo novín. Pero na kartónovom dne označte miesto pre rúrky vzpery. Je dôležité to urobiť pod pravítkom, aby bolo hotové remeslo krásne. Aby ste uľahčili priľnutie, vezmite obojstrannú pásku a prilepte ju k spodnej časti. Potom naneste pripravené tuby podľa označenia. Na vrch naneste lepidlo a prilepte druhú časť základne. V dôsledku toho budete mať krásny spodný diel spodnej časti stojana a 4 stojany na rúrky na úzkej strane a na širokej strane – 9 rúrok na tkanie.

  Kvety z látkových stužiek pre začiatočníkov

Na vrch naneste lepidlo a prilepte druhú časť základne. V dôsledku toho budete mať krásny spodný diel spodnej časti stojana a 4 stojany na rúrky na úzkej strane a na širokej strane - 9 rúrok na tkanie.

Obrobok by mal dobre vyschnúť a potom môžete pristúpiť k ďalšiemu tkaniu. Kvôli kráse môžete základňu zapliesť nádhernou čipkou alebo vrkočom vhodnej farby. Alebo si vezmite novinovú trubičku a jednoduchým spôsobom zapleťte dno. Teraz zdvihnite všetky stojany. Za týmto účelom naviňte trubicu pod dve susedné a zdvihnite. Použitím ihly na pletenie môžete zdvihnúť a zaistiť dve zostávajúce rúrky..

Teraz zdvihnite všetky stojany. Za týmto účelom naviňte rúrku pod dve susedné a zdvihnite. Použitím ihly na pletenie môžete zdvihnúť a zaistiť dve zostávajúce rúrky.

Užitočný článok: Tkanie z novinových trubíc

Potom znova vezmite dve rúrky z novín a splietajte stojany šnúrkou. Pri tejto metóde budete musieť splietnuť asi 9 radov a potom zmeniť uhol sklonu, aby ste vytvorili prelamovaný prvok..

Potom znova vezmite dve rúrky z novín a splietajte stojany šnúrkou. Pri tejto metóde budete musieť splietnuť asi 9 riadkov,

Vystrihnite trojuholník z tapety alebo krásneho štruktúrovaného papiera a potom ho vložte jednou rúrkou medzi stojany, aby sa dobre upevnil..

Vystrihnite trojuholník z tapety alebo krásneho textúrovaného papiera a potom ho vložte jednou rúrkou medzi stojany, aby sa dobre upevnil.

Potom môžete pokračovať v tkaní reťazcom dvoch rúrok. Upletieme asi 4 rady. Okraje rúrok je ľahké skryť pomocou ihly na pletenie. Aby bola trubica dlhšia, prilepte k nej ďalší PVA.

Potom môžete pokračovať v tkaní reťazcom dvoch rúrok. Upletieme asi 4 rady. Okraje rúrok je ľahké skryť pomocou ihly na pletenie. Aby bola trubica dlhšia, prilepte k nej ďalší PVA.

Vpredu je váš stojan pevne tkaný, takže vám notebooky nevypadnú. Na druhej strane, remeslo pozostáva z pletenej časti a prelamovaného materiálu, pričom nad dizajnom si môžete premyslieť sami. Nie je potrebné vytvárať papierovú vložku.

Vpredu je váš stojan pevne tkaný, takže vám notebooky nevypadnú. Na druhej strane, remeslo pozostáva z pletenej časti a prelamovaného materiálu, pričom nad dizajnom si môžete premyslieť sami. Nie je potrebné vytvárať papierovú vložku.

Keď je opletenie dokončené, musíte dokončiť okraje. Za týmto účelom sú regálové rúrky prepletené a spustené nadol pod tkanie. Vyčnievajúce rúrky potom môžu byť odrezané..

Keď je opletenie dokončené, musíte dokončiť okraje. Za týmto účelom sú regálové rúrky prepletené a spustené nadol pod tkanie. Vyčnievajúce rúrky potom môžu byť odrezané.

Prečítajte si tiež: Čo je farba? Ako maľovať noviny

Zostáva natrieť váš produkt akrylovou farbou a lakom. Ak si želáte, podložky môžete ozdobiť kvetmi alebo inými motívmi technikou quilling..

Zostáva natrieť váš produkt akrylovou farbou a lakom. Ak si želáte, podložky môžete ozdobiť kvetmi alebo inými motívmi technikou quilling.Pripravený stojan na rúrky

Pozrite si tiež fotografie ručných prác z novín:

fotografia remesiel z novinových trubíc

novinové slamky kutilstvoKošík a loď

Na prvý pohľad sa to môže zdať komplikované výroba košov alebo stojanov z novinových trubíc. Ale ak ich správne a úhľadne prepletiete, potom bude vaše prvé remeslo celkom krásne.

  Remeslá zo škrupín to urobte sami pre začiatočníkov