Voskové sviečky si vyrábame sami

DIY voskové sviečky

DIY voskové sviečky

Chcete obdarovať svojho blízkeho exkluzívnym darčekom? Skúsiť urobiť DIY sviečky. Originálne výrobky sa stanú nielen príjemným prekvapením, ale tiež vytvoria večer romantickú atmosféru..

 Sviečky z vosku alebo parafínu si vyrábame sami.

Sviečku najľahšie vyrobíte z parafínového vosku, pretože vosk je dosť rozmarný materiál. Parafínový vosk na sviečky si môžete kúpiť prostredníctvom internetových obchodov, veľkoobchodne alebo maloobchodne..

Okrem hlavných surovín budete potrebovať:

  1. Knôt (bavlnená niť).
  2. Hmotnosť knôtu (kovová skrutka alebo skrutka).
  3. Sklo na tavenie a vytváranie vodného kúpeľa.
  4. Forma na sviečky.
  5. Esenciálne oleje.
  6. Farbivo.
  7. Dekoratívne predmety (suché bylinky, kvety, stuhy, korálky atď.).

Prečítajte si tiež: Sviečka – kutilské vajíčko

Fázy výroby sviečok doma

Fázy výroby sviečok doma

Parafín sa musí nakrájať na malé kúsky a roztaviť vo vodnom kúpeli. Formu pripravte, kým sa surovina topí. Môžete si vziať železnú plechovku od piva, detské plechovky alebo iné nádoby s hladkým povrchom. Aby sa sviečka dala ľahko vytiahnuť, je nádoba namazaná rastlinným olejom..

Knôt je impregnovaný roztaveným parafínom a upevnený v strede. Pred naliatím roztaveného parafínu je potrebné formu zahriať. Ako farbivo je dovolené používať voskové pastelky, kurkumu alebo umelé farby. Pridávajú sa do roztaveného parafínu spolu s éterickými olejmi. Kombináciou farby, vône a tvaru môžete vyrobiť oranžovú, levanduľovú a akúkoľvek inú sviečku.

Sviečka by mala dobre stuhnúť, ak sa z formy dobre nevyťahuje, trochu ju zohrejte alebo dajte na krátku dobu do mrazničky..

Hotový výrobok je ozdobený akýmikoľvek dekoratívnymi predmetmi. Nezabudnite fantazírovať, ozdobte sviečku tak, aby nebolo pochýb o tom, že na pultoch obchodu nie je žiadna podobná..

Cinder sviečky - rýchle a výnosné

 Cinder sviečky – rýchle a výnosné

Ak potrebujete urobiť darček pre domácich majstrov v krátkom čase, použite tampóny na sviečky alebo nové sviečky zakúpené v železiarstve. Odstráňte knôt a roztopte suroviny vo vodnom kúpeli. Pridajte očné tiene pre perleťovú sviečku a éterický olej pre príjemnú vôňu.

Ďalšie fázy práce sú rovnaké ako pri výrobe sviečky z parafínu..

Pozrite si tiež video o výrobe sviečky zo pahýľov.

Starostlivo premyslený dekor skryje všetky nedostatky výrobku a dodá mu exkluzívny vzhľad. Ručne vyrábané sviečky sú hodnotným darčekom pre rodinu a priateľov.