Výšivka so stužkami pre začiatočníkov krok za krokom. Foto

Základy výšivky stuhy vlastnými rukami. Foto a video

Výšivka so stužkami možno nazvať jedným z najbežnejších typov vyšívania. Na rozdiel od saténového stehu alebo krížového prešívania, výšivka na stužke vám umožňuje vytvárať skutočné majstrovské diela. Hotové obrazy sú pozoruhodné svojim realizmom a krásou, takže stojí za to preskúmať túto formu umenia. Začiatočníčky ponúkajú skúsené ihličky podrobné fotografie, ktoré vám umožnia zvládnuť výšivku stuhy sami.

Základy stužky: Základné stehy

Najprv musíte nájsť dobrý základný materiál. Ideálne na vyšívanie plátnovými stuhami s veľkými okami, môžete použiť aj inú hustú tkaninu, pokiaľ drží tvar. Keď zvládnete základy, môžete ľahko vyšívať tašky, deky a tričká..

Najprv musíte nájsť dobrý základný materiál. Ideálne na vyšívanie plátnovými stuhami s veľkými okami, môžete použiť aj inú hustú tkaninu, pokiaľ si udrží svoj tvarVolumetrické ruže so stuhami

Na tento typ vyšívania sa tiež používajú stuhy, stojí za to uprednostniť bežné saténové stuhy. Jasne ukazujú, ktorá strana je vpredu a ktorá strana nie je v poriadku, takže pri vyšívaní nebudete zmätení. Napriek tomu, že šírka vyšívacej stuhy môže byť od 0,3 do 1,6 cm, pre začiatočníkov je lepšie uprednostniť stuhy široké až 0,5 cm. Keď sa zorientujete, môžete pokračovať v práci s akýmikoľvek stužkami.

Napriek tomu, že šírka vyšívacej stuhy môže byť od 0,3 do 1,6 cm, pre začiatočníkov je lepšie uprednostniť stuhy široké až 0,5 cm. Keď sa zorientujete, môžete pokračovať v práci s akýmikoľvek stužkami.

Vyberte si špeciálnu ihlu, ktorá má veľké oko a dobrú šírku, aby sa pri šití ťažkej látky a pásky nerozlomila. Najprv sa pokúste vyšívať na obruč, v budúcnosti to však nebude vždy pohodlné, najmä ak by mala byť výšivka umiestnená na hotové oblečenie..

Napriek tomu, že šírka vyšívacej stuhy môže byť od 0,3 do 1,6 cm, pre začiatočníkov je lepšie uprednostniť stuhy široké až 0,5 cm. Keď sa zorientujete, môžete pokračovať v práci s akýmikoľvek stužkami.

Vložte pásku najskôr do ihly. Za týmto účelom odrežte okraj pásky tak, aby ste získali diagonálny rez. Potom ho roztavte zapaľovačom, stiahnite ho a uviažte uzol.

Vložte pásku najskôr do ihly. Za týmto účelom odrežte okraj pásky tak, aby ste získali diagonálny rez. Potom ho roztavte zapaľovačom, stiahnite ho a uviažte uzol.Stužkový uzol

Aby ste mohli vyšívať stuhou akúkoľvek kompozíciu, budete musieť ovládať určité druhy stehov..

Aby ste mohli vyšívať stuhou akúkoľvek kompozíciu, budete musieť ovládať určité druhy stehov.

  1. Klasický steh. Jedná sa o pravidelný rovný steh, ktorý vyzerá ako niťový steh. Páska je vedená zo hladkej strany dopredu, narovnaná a potom zobrazená spredu zle.
  2. Francúzsky steh je užitočný pri vytváraní malých púčikov. Z nesprávnej strany navlečte pásku ihlou, potom pásku narovnajte a naviňte okolo ihly. Potom musíte ihlu priviesť na nesprávnu stranu, zatiaľ čo prepichnutie by malo byť vedľa predchádzajúcej.
  3. Vzduchové stehy. Aby boli krásne, musíte si vziať koktailovú trubičku alebo slamu. Keď máte ďalšie prepichnutie, vložte slamku tak, aby ju páska pri uťahovaní „objala“. Zaistite a ozdobte šev korálkami.
  4. Japonský základný steh. Ihla, potom, čo bola odstránená zo špinavej strany, je prepichnutá do položenej pásky a opäť vychádza zo špinavej strany..
  Darčeky pre mamu: rukavice do rúry

Vypracujte všetky základné švy, pretože všetky ďalšie sú postavené na ich základe.

Ako vyšívať ružu stužkami

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyšívať ruže stužkami, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Najprv je najlepšie načrtnúť umiestnenie ruže ceruzkou. Za týmto účelom nakreslite na látku snehovú vločku. Zo stredu zošite 5 lúčov páskou.

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyšívať ruže stužkami, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Najprv je najlepšie načrtnúť umiestnenie ruže ceruzkou. Za týmto účelom nakreslite na látku snehovú vločku.

Keď sú vyšívané 4 lúče, ihla by mala stále ísť do stredu. Na poslednom lúči musí ihla prejsť pod predchádzajúce lúče. Nové švy budú ako ťahanie pásky medzi lúčmi, ale budete musieť pridať slučky..

ružové stužky

Neexistuje žiadna prísna schéma, hlavnou vecou je, že sa vytvorí púčik. Poslednou fázou je držanie ihly pod kvetom a fixácia pásky.

Neexistuje žiadna prísna schéma, hlavnou vecou je, že sa vytvorí púčik. Posledným krokom je držať ihlu pod kvetom a upevniť pásku.

Vďaka videám a fotografiám krok za krokom budú začiatočníčky môcť v krátkom čase ovládať výšivku na stužke..