Zaujímavé nápady na darčeky pre domácich majstrov

DIY darčeky majstrovské kurzy a nápady

Samozrejme, viete, že dávať darčeky je oveľa príjemnejšie ako ich prijímať. Darčeky, ktoré človek vyrobil vlastnými rukami, pričom do nich investuje kus svojho duchovného tepla, sú jedinečné a neuveriteľne drahé, aj keď nie v peňažnom vyjadrení. Odporúčame vám zoznámiť sa s podporou originálnych darčekových nápadov, ktoré sa budú hodiť pri každom významnom dátume..

Tip na darček číslo 1. Šálka ​​kávy

Tip na darček číslo 1. Šálka ​​kávy

Takáto šálka poteší milovníka kávy a človeka, ktorý je pri tomto nápoji uvoľnenejší. Hlavnou črtou takého daru bude kávový jantár, ktoré sa budú šíriť po okolí.

Čo teda potrebujete na prípravu šálky kávy:

 • Pohár. Veľkosť plavidla určte sami, počnúc požadovanou veľkosťou.
 • Balenie pražených kávových zŕn.
 • Bavlnené podložky.
 • Silná niť.
 • Hnedá farba.
 • Lepidlo. Buď horúca pištoľ alebo superlepidlo.
 • Stuha a čipka na ozdobu.

Čo teda potrebujete na prípravu šálky kávy:

Začnime našu majstrovskú triedu

Zakryte celý vonkajší povrch šálky vatovými podložkami. To sa musí vykonať s dostatočnou kvalitou, aby kotúče nespadli a neboli tam žiadne neutesnené oblasti. Osobitnú pozornosť venujte držadlu a krku. Spodná časť je voliteľná.

Ďalej niť pevne omotajte okolo pohára. To poskytne dodatočnú fixáciu..

Zakryte celý vonkajší povrch šálky vatovými podložkami.

Potom musí byť povrch pokrytý diskami natretý hnedou farbou. Môžete si slobodne vybrať farbu akéhokoľvek odtieňa a zloženia. Hlavnou vecou nie je brať smalt. A je žiaduce, aby farba bola tmavšia.

Po zaschnutí farby musí byť natretý povrch prelepený kávovými zrnami..

Potom musí byť povrch pokrytý diskami natretý hnedou farbou.

To sa najlepšie robí v dvoch krokoch. Nalepte najskôr jednu vrstvu. Potom počkajte, kým lepidlo konečne chytí, a všetko zopakujte. Tieto opatrenia pomôžu vyhnúť sa neuzavretým oblastiam..

To sa najlepšie robí v dvoch krokoch. Nalepte najskôr jednu vrstvu. Potom počkajte, kým lepidlo konečne chytí, a všetko zopakujte.

Potom môžete do svojej šálky kávy pridať malú ozdobu. Saténové stuhy svetlých farieb alebo čipkované kvety budú vyzerať dobre..

Potom môžete do svojej šálky kávy pridať malú ozdobu.

To je všetko, čo je pôvodná váza pripravená. Nájdite si radšej pohľadnicu, ale urobte to radšej sami a poponáhľajte sa dať.

Nápad na darček č. 2. Topiary

Tip na darček č. 2. Topiary “Kávové srdce”

A pokračovaním témy kávou vás upozorňujeme topiary v tvare srdca. Takýto darček adresátovi úprimne ukáže váš postoj..

Čo teda potrebujete na výrobu topiary v tvare srdca:

 • Pražené kávové zrná.
 • Papier. Alebo jednoduchý výtlačok šablóny srdca.
 • Drôt. Približne 80 cm alebo silná palica.
 • Kartón.
 • Lepidlo. Buď tavenina alebo super lepidlo.
 • Silná niť.
 • Železná dóza alebo kvetináč.
 • Jutová niť.
 • Bavlnené podložky.
 • Dekoratívne kvety, stuhy, čipky.
 • Hnedá farba.
 • Drevené tyčinky na zmrzlinu.
 • Sadra.

Začnime majstrovskú triedu krok za krokom

Ak ste nenašli správnu šablónu pre budúce srdce, potom môžete použiť starý dobrý spôsob polovičnej kresby. Vezmite papier, preložte ho na polovicu a na jednu polovicu nakreslite polovičné srdce. Potom si okolo kancelárie, bez otvorenia listu, vystrihnite srdce. To je všetko, vaša šablóna je pripravená. Teraz musíte použiť túto šablónu na výrobu dvoch častí iba z lepenky.

Potom si okolo kancelárie, bez otvorenia listu, vystrihnite srdce. To je všetko, vaša šablóna je pripravená.

Ak sa rozhodnete použiť drôt ako „nohu“, musíte ho najskôr zabaliť papierom. To sa nemusí robiť opatrne, pretože neskôr to nebude viditeľné..

Ak sa rozhodnete použiť drôt ako „nohu“, musíte ho najskôr zabaliť papierom

Najprv ho musíte rozdeliť na dva identické segmenty, každý asi o 40 cm. Drôt zabalený v papieri musí byť ohnutý na polovicu a prilepený k jednej z polovíc kartónových šablón v záhybe..

Teraz musíte medzi polovice sŕdc položiť pár vrstiev vatových tampónov

Teraz musíte medzi polovičky sŕdc položiť pár vrstiev bavlnených podložiek. Keď obe polovice zlepíte, vytvorí to v základe objem. Ďalej je potrebné prilepiť bavlnené špongie na celý povrch srdca.

Prilepené srdce pevne omotajte niťou. Táto akcia dodá štruktúre väčšiu pevnosť.

Prilepené srdce pevne omotajte niťou. Táto akcia dodá štruktúre väčšiu pevnosť. Teraz musíte prilepený povrch natrieť hnedou farbou.

Po zaschnutí farby srdce zasypte kávovými zrnami.

Po zaschnutí farby srdce zasypte kávovými zrnami. Každé zrno je potrebné zlepiť čo najtesnejšie. Je lepšie to urobiť v niekoľkých vrstvách..

Kým srdce schne alebo sa ochladí horúcou taveninou, musíte pripraviť základ topiary.

Kým srdce schne alebo sa ochladí horúcou taveninou, musíte pripraviť základ topiary. Vezmite nádobu alebo kvetináč a pomocou tyčiniek zmrzliny prilepte na vonkajší povrch nádoby.

Vezmite nádobu alebo kvetináč a prilepte na vonkajšiu stranu nádoby zmrzlinové tyčinky.

Môžete pridať ďalšie dekoratívne prvky, ako sú čipky alebo stuhy.

Teraz musíme ozdobiť “nohu” topiary. Za týmto účelom obalte jutové lano tesne okolo drôtu. V prípade potreby ho zafixujte trochou lepidla..

Teraz musíme ozdobiť

Potom musíte v kontajneri opraviť srdce. Na tento účel použite sadru. Roztokom sadry je potrebné naplniť nádobu asi o tretinu. Po stuhnutí musí byť povrch ozdobený. Kávové zrná alebo iné malé predmety fungujú dobre.

Na tento účel použite sadru. Roztokom sadry musíte naplniť nádobu asi do tretiny

Nápad, čo predviesť # 3. Panely pre milencov

Milovaná osoba, ako symbol svojich pocitov, môžete dať ozdobný panel vo forme veľkého srdca. Takýto darček sa stane nielen symbolom silných pocitov, ale aj nádhernou výzdobou miestnosti..

Nápad, čo predviesť # 3. Panely pre milencov

Čo teda potrebujete na vytvorenie srdca z vlákien:

 • Drevený tablet alebo doska.
 • Akákoľvek farebná niť.
 • Klince.
 • Vzor v tvare srdca.

Začnime krok za krokom

Pred začatím práce musíte pripraviť základňu, to znamená drevenú tabletu. Ak je to potrebné, musí byť natreté alebo brúsené. Ak plánujete použiť svetlé nite (červená, oranžová, žltá), odporúča sa natrieť základňu tmavými farbami.

Pred začatím práce musíte pripraviť základňu, to znamená drevenú tabletu. Ak je to potrebné, musí byť natreté alebo brúsené.

Pomocou pripravenej šablóny označte na základni obrys srdca. Vyžaduje sa, aby bol obrys absolútne symetrický. Karafiáty veďte po obryse pripravenej šablóny. Vzdialenosť medzi nimi by sa mala rovnať 2,5 – 3 centimetrom. Papierovú šablónu je teraz možné odstrániť.

Priviažte voľný koniec vlákna k jednému z nechtov a chaotickým spôsobom vyplňte priestor

Uviažte voľný koniec nite na jeden z nechtov a náhodne vyplňte priestor vo vnútri obvodu nechtov, zakaždým potiahnite niť k novému nechtu.

V dôsledku toho by ste mali mať panel v tvare srdca vytvorený z mnohých priesečníkov nití.

V dôsledku toho by ste mali mať panel v tvare srdca vytvorený z mnohých priesečníkov nití. Nezabudnite sa postarať o to, ako bude vaše majstrovské dielo String Art namontované na stenu..