Ako nainštalovať čerpaciu stanicu

Schéma čerpacích staníc pre domácnosť. Video a foto

Systém zásobovania vodou vo vidieckom dome je považovaný za jeden z najdôležitejších, preto je predovšetkým nainštalovaný. Vďaka modernej technológii je možné vytvoriť efektívny systém zásobovania vodou, ktorý splní všetky potreby rodiny. Povinným prvkom systému zásobovania vodou je čerpacia stanica, ktorú môžete urobiť sami. Pozývame vás, aby ste to zistili, čo sú čerpacie stanice pre schémy domov a rozvodov.

Čo je čerpacia stanica

Čerpacie stanice sa líšia typom. Sú to priemysel a domácnosti.

Priemyselné stanice inštalujú iba odborníci a domáca stanica je vhodná na použitie doma. Takáto stanica poskytuje stabilný prívod vody na pitie, používanie vody pre potreby domácnosti a domácnosti, ako aj dodávku vody do vykurovacieho systému..

Čerpacie stanice sa líšia typom. Sú to priemysel a domácnosti. Priemyselné stanice inštalujú iba odborníci a domáca stanica je vhodná na použitie doma. Takáto stanica poskytuje stabilný prívod vody na pitie a vodu pre domácnosť

Pripojenie tejto inštalácie závisí od typu prívodu vody. Existujú tri druhy prameňov, ktorými sú centrálny vodovod, studňa a studňa. Čerpacia stanica pracuje v automatickom režime alebo sa ovláda ručne. To priamo závisí od objemu dennej spotreby vody..

Pred nákupom musíte vypočítať množstvo spotrebovanej vody za deň a vypočítať priemernú spotrebu za hodinu. V priemere jeden človek potrebuje 250 litrov vody denne..

Kde je nainštalovaná čerpacia stanica

Stanicu zásobovania vodou pre dom je možné nainštalovať do suterénu, prízemia, kesónu alebo do samostatnej miestnosti. Ak je stanica inštalovaná v suteréne, je chránená pred vniknutím vlhkosti v prípade akéhokoľvek zaplavenia alebo stúpania spodnej vody. Za týmto účelom je namontovaná polica alebo stojan. Stanica sa nesmie dotýkať stien. Miestnosť musí mať aj kúrenie..

Ak potrebujete alebo chcete pripojiť čerpadlo k centrálnej sieti, napríklad na dodávku vody do vykurovacieho systému alebo keď v studni nie je dostatok vody na konštantný tlak, musíte nainštalovať

Ak ide o kesón, je predizolovaný. Stanica sa nachádza pod hĺbkou bodu mrazu pôdy, najmenej 20 centimetrov. Hĺbka kesónu by mala byť asi 2 – 2,5 metra. Ak je studňa dlhá 10 metrov, je vhodná jednorúrková stanica. Ak je dlhý 20 metrov, je nainštalovaná dvojrúrková vyhadzovacia stanica..

  Tepelné straty v domoch, ich podrobný správny výpočet

Schéma pripojenia čerpacej stanice

Keď je vybratá stanica, vytvorí sa rozloženie. Pripojenie systému k studni a k ​​studni je rovnaké.

Keď je vybratá stanica, vytvorí sa rozloženie. Pripojenie systému k studni a k ​​studni je rovnaké.

Na zber vyhadzovača, tj. Odlievanej jednotky s 3 spojovacími výstupmi, je do nej vložený sieťový filter. Stierka s priemerom 32 milimetrov, nasadená na vrchu vyhadzovača a upevnená na plastovej objímke. Stierka má dve časti so špeciálnymi adaptérmi. Na výstupe je k nemu pripevnená bronzová spojka. Spojka spája stierku s polyetylénovou rúrkou. Kvôli spoľahlivosti je na závit navinutý (nanesený) tmel vyrobený z ľanu, pásky, pasty.

Užitočný článok: Ako urobiť rybník v krajine

Priekopa je vykopaná hlbšie ako zamrznutie pôdy. Do hotového výkopu je položená rúra. Jeho dĺžka by mala ísť s okrajom. Ak sa potrubie vyčerpá, potrubie môže následne vytekať. Musia sa vziať do úvahy všetky možné zákruty a ohyby, hrúbka steny, všetko. Pre plášťovú rúrku potrebujete hlavu, ktorá sa na nej bude nosiť. Ak nie je čelenka, môžete si vziať koleno s miernym sklonom. Na pripojenie potrubia s ejektorom sa používajú špeciálne spojky. Druhý koniec je vedený do kolena s 90-stupňovým sklonom. Výsledný priestor je napenený penou na inštaláciu. Potom je potrubie spojené s adaptérmi s uhlom sklonu 90 stupňov a je kombinované s potrubím zvonku..

Priekopa je vykopaná hlbšie ako zamrznutie pôdy. Do hotového výkopu je položená rúra. Jeho dĺžka by mala ísť s okrajom. Ak sa potrubie vyčerpá, potrubie môže následne vytekať. Všetky možné zákruty a ohyby, hrúbka stenySchéma pripojenia čerpacej stanice

Vyhadzovač je umiestnený do studne (studne) vo vopred určenej hĺbke. Hlava je upevnená zosilnenou páskou na rúrke plášťa, iný materiál nie je vhodný. Ak tlak v akumulátore klesne pod 1,2 atmosféry, je potrebné zvýšiť tlak pomocou čerpadla pre auto alebo kompresora.

Ak potrebujete alebo chcete pripojiť čerpadlo k centrálnej sieti, napríklad na dodávku vody do vykurovacieho systému alebo keď v studni nie je dostatok vody na konštantný tlak, musíte nainštalovať

Ak potrebujete alebo chcete pripojiť čerpadlo k centrálnemu vedeniu, napríklad na dodávku vody do vykurovacieho systému alebo keď v studni nie je dostatok vody na konštantný tlak, musíte nainštalovať akumulačnú nádrž vo forme tank. Môže tiež chýbať voda v dôsledku starého zariadenia alebo rastu domácnosti (zvýšená spotreba vody).

  Omietka polystyrénom

Ak potrebujete alebo chcete pripojiť čerpadlo k centrálnej sieti, napríklad na dodávku vody do vykurovacieho systému alebo keď v studni nie je dostatok vody na konštantný tlak, musíte nainštalovať

Pripravuje sa miesto na pripojenie vodovodného potrubia. Koniec vytiahnutého potrubia z hlavného potrubia je pripojený k akumulátoru. Zo skladovacej nádrže je voda vypúšťaná do vstupu do čerpacej stanice. Na východe je k domácnosti pripojené potrubie.

Pozrite si video: Autonómny systém zásobovania vodou. Čerpacia stanica a skladovacia nádrž

Keď sú tieto manipulácie hotové, je nainštalované elektrické vedenie. Potom sa zariadenie nastaví. Tlak sa vyrovná. Malé množstvo vody sa naleje do slimáka cez špeciálny otvor. Pri zapínaní a vypínaní čerpadla skontrolujte tlak. Na začiatok by malo bežať 1,5 barela a na záver asi 2,7 barela. Ak sa indikátory nezhodujú, tlak klesá. Za týmto účelom odstráňte kryt z relé čerpadla a utiahnite skrutku na jednu alebo druhú stranu..

Keď sú tieto manipulácie hotové, je nainštalované elektrické vedenie. Potom sa zariadenie nastaví. Tlak sa vyrovná. Malé množstvo vody sa naleje do slimáka špeciálnym otvorom.

Na dlhodobú prevádzku čerpadla je nevyhnutné nainštalovať filter. Aby sa vybral vhodný filter, voda sa analyzuje na všetky zložky, ktoré obsahuje. Pred prívodom vody do čerpadla je potrebné vyčistiť všetky škodlivé nečistoty. Za týmto účelom je na sacom zariadení stanice nainštalovaný filter. Piesok a hlina, ktoré sa dostanú do pumpy, ju čoskoro zlomia. Vibračná čerpacia stanica sa v tomto prípade rozpadne najrýchlejšie..

Za týmto účelom je na sacom zariadení stanice nainštalovaný filter. Piesok a hlina, ktoré sa dostanú do pumpy, čoskoro spôsobia jej rozbitie. Vibračná čerpacia stanica sa v tomto prípade rozpadne najrýchlejšie.Ako urobiť zásobovanie vodou doma

Akýkoľvek filter znižuje tlak, hlava sa stáva menšou. Aby sa to minimalizovalo, filter sa musí pravidelne čistiť. V opačnom prípade sa znečistený filter upchá a čerpadlo sa pokazí. Kúpou vysokokvalitného zariadenia na zásobovanie vodou a jeho správnou inštaláciou sa čoskoro celý systém zaplatí a bude fungovať bez prerušenia.

V opačnom prípade sa znečistený filter upchá a čerpadlo sa pokazí. Kúpou vysokokvalitného zariadenia na zásobovanie vodou a jeho správnou inštaláciou sa čoskoro celý systém zaplatí a bude fungovať bez prerušenia.

Prečítajte si tiež: Inštalatérstvo zo studne

Teraz poznáte funkcie inštalácia čerpacej stanice, Ak teda chcete ušetriť, môžete si ho nainštalovať sami. Použite diagram krok za krokom a tipy z tohto článku, potom bude vo vašom dome alebo v krajine plnohodnotný prívod vody. Vylepšite si vlastný vidiecky dom, potom v ňom môžete zostať nielen cez víkend, ale aj stráviť celú dovolenku s rodinou..

  Ako vyrobiť tehlu z adobe