Ako vyrobiť tehlu z adobe

Urobte si vlastnú technológiu výroby tehál

Saman je surová tehla vyrobená z ílu a slamy. Tento stavebný materiál má dobrú tepelnú vodivosť a nízku hmotnosť, preto je ideálny na stavbu malých domov a prístreškov. Dnes sa tehly z nepáleného dreva dajú kúpiť od výrobcu, a ak si to želáte, môžete to urobiť sami. Podľa technológie výroby tehál adobe získate vysokokvalitný a ekologický materiál.

Technológia výroby tehál Adobe

Najlepšie je začať s výrobou adobe na jar, aby materiál v lete dobre schol. Vybavte miesto na výrobu a sušenie tehál v blízkosti staveniska, aby ste nestrácali čas zdĺhavým prenosom materiálu. Odporúča sa vykonávať práce na drevenej podlahe, aby sa pri miešaní nedostala do hliny žiadna zemina.

Najlepšie je začať s výrobou adobe na jar, aby materiál v lete dobre schol. Vybavte miesto na výrobu a sušenie tehál v blízkosti staveniska, aby ste nestrácali čas zdĺhavým prenosom materiálu. Odporúča sa vykonávať práce na drevenej podlahe, aby sa pri miešaní nedostala do hliny žiadna zemina.Dom z nepálených tehál

Hlina sa používa ako hlavná látka na výrobu adobe. V závislosti od množstva piesku môže byť mastný, stredný alebo chudý. Na tehly z Adobe sa najčastejšie používajú prvé dva druhy ílu..

Hlina sa používa ako hlavná látka na výrobu adobe. V závislosti od množstva piesku môže byť mastný, stredný alebo chudý. Na tehly z tehál sa najčastejšie používajú prvé dva druhy ílu.

Asi 15% objemu adobe tvorí pleva. Odporúča sa používať iba čerstvú slamu, pretože seno je citlivé na rôzne huby. Na miesenie je možné použiť konský hnoj, vďaka ktorému sa kvalita tehly výrazne zvýši..

Odporúčame prečítať: Ako izolovať letnú chatu vlastnými rukami

Potom, čo ste sa rozhodli pre materiály a pripravili miesto, začnite s prípravou zmesi. Aby ste to urobili, musíte hodiť hlinu na plošinu a pridať trochu vody. Miešajte lopatou a po pridaní piesku nohami. Zmes vymiesime do hladka. Potom pridajte slamu a stále miešajte. Plastové miesenie by sa malo usadiť po dobu 3 dní a potom ho vložiť do foriem.

Zmes premiešajte do hladka. Potom pridajte slamu a stále miešajte. Plastový hnetec by mal usadiť 3 dni a potom ho vložiť do foriem.

Aby sa tehly dali ľahko vybrať z formy, urobte konštrukciu vo forme krabice v tvare kužeľa bez dna. Hlinená zmes sa nelepí na steny, ak ju pred naplnením formy namažete vodou a posypete pieskom.

  Ako dať merače na vykurovanie v byte: inštalácia jednotlivých prietokomerov

Užitočný článok: Omietkové práce na pene

Zmes dajte do formy pomocou lopaty. Odporúča sa okamžite vziať viac, aby sa neohlásili, inak sa tehla ukáže byť heterogénna. Zvyšok zmesi odstráňte doskou. Zostáva dôkladne vysušiť adobe. Za týmto účelom môže byť prepichnutý kovovými tyčami..

Ako sušiť tehly adobe

V blízkosti výrobného závodu adobe pripravte oblasť na sušenie tehál. Odporúča sa prikryť igelitom alebo slamou. Tehly vysušte pod baldachýnom, aby v daždi nenavlhli. Prevráťte adobe z jedného rebra na druhé každé 3-4 dni, aby ste zaistili rovnomerné sušenie..

Po 7 až 10 dňoch sa adobe rozloží vo forme studne alebo jednoducho v pároch, aby sa vysušila. Sušená tehla Adobe má jednotnú štruktúru a rovnakú farbu zvnútra aj zvonku. Vysoko kvalitný materiál by nemal mať praskliny.

Po 7 až 10 dňoch sa adobe rozloží vo forme studne alebo jednoducho v pároch, aby sa vysušila. Sušená tehla Adobe má jednotnú štruktúru a rovnakú farbu zvnútra aj zvonku. Vysoko kvalitný materiál by nemal mať praskliny.

Hotovú tehlu môžete skontrolovať vrazením 150 mm klinca do nej. Blok adobe by sa nemal zlomiť ani prasknúť. Ak sa materiál ľahko zlomí, musíte zvýšiť množstvo slamy v zmesi..

Výroba tehál z adobe dosť namáhavá práca, ale v dôsledku toho získate lacný a ekologický materiál s vysokým výkonom. Domáca Adobe nemá nižšiu kvalitu ako stavebné bloky vyrobené v továrni. Nákup materiálu na stenu tvorí väčšinu nákladov pri stavbe domu, takže ak si to urobíte sami, môžete veľa ušetriť.