Domy z pórobetónu – izolácia

Domy z pórobetónu - izolácia

Pórobetónové bloky sa vďaka svojim prevádzkovým vlastnostiam úspešne používajú pri stavbe vidieckych domov spolu s inými výrobkami.

Hlavným znakom pórobetónu je to, že pórovitá štruktúra mu dodáva vysoké tepelnoizolačné vlastnosti. Napríklad bloky D300 sa používajú iba ako izolácia. Domy z pórobetónu, ktoré je dôležité izolovať, berúc do úvahy vlastnosti materiálu, sú vyrobené z blokov značky D500 a vyššie. Tieto stavebné materiály sa vyznačujú vyššou hustotou a pevnosťou, ale nižšími tepelnoizolačnými vlastnosťami..

Pretože pórobetón má mimoriadnu tepelnú vodivosť, vzniká otázka: „Je potrebné izolovať dom z tohto stavebného materiálu?“ Pokúsime sa odpovedať. Pórobetón má vďaka svojej vysokej pórovitosti dobrú absorpciu vody. Napriek tomu, že vlhkosť nemôže preniknúť hlboko do blokov, ich vonkajšie vrstvy sú na ňu citlivé a môžu sa časom zhoršovať..

Tepelná izolácia pórobetónových tvárnic zvyšuje ich tepelnoizolačný výkon a predlžuje životnosť. Mnoho moderných materiálov tohto druhu sa vyznačuje zvukovoizolačnými vlastnosťami, ktoré zvyšujú komfort pobytu v izbách..

Z pozitívnych vlastností vonkajšej izolácie domu stojí za to uviesť nasledujúce:

  • Energetická účinnosť budovy sa mnohonásobne zvyšuje, čo znižuje náklady na vykurovanie v chladných obdobiach;
  • Pohodlie bývania sa zvyšuje zlepšením zvukovoizolačných vlastností vonkajších stien;
  • Vylepšený dekoratívny vzhľad fasád;
  • Životnosť celej konštrukcie sa výrazne zvyšuje, pretože nosné konštrukcie domu sú spoľahlivo chránené pred vonkajšími vplyvmi.

Riešenie izolácie dom z pórobetónu 8×8 – umožňuje vylúčiť zamrznutie stien a tvorbu kondenzácie vo vnútri. Ako izolovať dom z tohto stavebného materiálu? Na túto prácu je možné použiť niekoľko typov izolačných materiálov. Líšia sa cenou, spôsobom inštalácie a ďalšími kritériami..

Dôležité! Pri výbere najlepšieho spôsobu izolácie domu z plynových blokov by sa malo pamätať na to, že izolácia by mala byť ľahká, aby na stenu nevyvíjala výrazný tlak.

  Komín pre krb: schémy zariadení, typy, veľkosti, čo je lepšie, inštalácia a inštalácia potrubia vlastnými rukami