Čerpacie stanice pre domácnosť pre letné chaty

Čerpacie stanice vody pre súkromný dom. cena

Život v súkromnom dome bez komunikácie s ním je nemysliteľný, je to každému jasné. Preto pri kúpe pozemku stojí za to postarať sa o dostupnosť podmienok pre zásobovanie vodou. Ak vo vidieckych oblastiach neexistuje centrálne zásobovanie vodou, môžu nastať prírodné problémy. Ponúkame vám zistiť, aké sú čerpacie stanice na zásobovanie vodou pre súkromný dom a ich ceny, aby ste sa mohli správne rozhodnúť..

Zaujímavý článok: Typy čerpacích staníc

Zariadenie čerpacej stanice

Problém je vyriešený, ak je na mieste studňa alebo studňa s nevyčerpateľným zdrojom vody. Z finančného hľadiska je to ešte výnosnejšie ako pripojenie k vodovodnému systému, pretože za takúto vodu nie je potrebné platiť.

V prípade, že je možné pripojiť sa k potrubiam centrálneho vodovodného systému a v podzemí je dostatok vody, môžete použiť obe metódy. Keď je voda z podzemného zdroja dostatočne čistá, je lepšie ju použiť na pitie, varenie a polievanie záhrady..

o prieskume sa rozhodne, či je na mieste studňa alebo studňa s nevyčerpateľným zdrojom vody. Z finančného hľadiska je to ešte výnosnejšie ako pripojenie k vodovodnému systému, pretože za takúto vodu nie je potrebné platiť.Schéma čerpacej stanice

Čerpacia stanica si dokonale poradí s čerpaním vody zo studne a studne. Často ide o jednotky, ktoré nezaberajú veľkú plochu, sú automatizované a relatívne lacné. Kvalitné modely môžu poskytnúť domu správne množstvo vody pri správnom tlaku. Sortiment staníc pozostáva zo stoviek modelov, aby ste sa v nich mohli orientovať, budete potrebovať jasné porozumenie cieľom a cieľom zariadenia..

veľká plocha, automatizovaná a relatívne lacná. Kvalitné modely môžu poskytnúť domu správne množstvo vody pri správnom tlaku. Dosah staníc sa odhaduje na stovku

Rôzne typy čerpadiel môžu uspokojiť akékoľvek očakávania používateľov, ale v zásade je ich dizajn rovnaký. Ovládanie stanice je automatické. Ak v nádrži nie je voda, tlak kolíše, systém zastaví čerpanie. Automaticky sa tiež menia prevádzkové režimy. Stojí za to pamätať, že všetky čerpacie stanice sú napájané elektrickou energiou, a ak dôjde k prerušeniu svetla v dacha, prívod vody sa zastaví..

  1. Čerpadlo. Prirodzene, samotná stanica je bez neho nemysliteľná. Je to mechanizmus na príjem a prenos vody do systému..
  2. Hydroakumulátor. Akumuluje vodu a monitoruje tlak v systéme. Objem nádrže môže byť od 24 do niekoľko stoviek litrov..
  3. Obranné mechanizmy. Spätný ventil blokuje výstup vody zo zariadenia. Filter, ktorý zabraňuje upchatiu čerpadla. Chladič motora zabraňuje prehriatiu. Plavákový spínač zaisťuje činnosť stanice a jej vypnutie pri rôznych úrovniach objemu vody, ktoré nie sú súčasťou všetkých modelov.
  Ako zapáliť kachle s uhlím: krok za krokom a tipy na podpaľovanie

Typy domácich čerpacích staníc

Čerpacie stanice sú podľa účelu rozdelené na domáce a priemyselné. Prirodzene, aj pre najväčší dom nemá zmysel kupovať špecializovanú jednotku, pretože výber staníc pre domácnosť je veľmi veľký a dokáže odpovedať na všetky požiadavky.

sacie stanice sú podľa účelu rozdelené na domáce a priemyselné. Prirodzene, aj pre najväčší dom nemá zmysel kupovať špecializovanú jednotku, pretože výber staníc pre domácnosť je veľmi veľký

Podľa typu zariadenia by mali byť čerpacie systémy rozdelené na:

  1. Vortex
  2. Samonasávacie
  3. Viacstupňové

Vortexové alebo dynamické čerpadlá sú poháňané pohybom šikmých lopatiek na rotujúcom obežnom kolese. Vhodné pre plytké studne hlboké nie viac ako 7 metrov. Modely vírivých čerpadiel sú niekedy plnené zmesou plynu a kvapaliny, čo je výhodné v prípade výpadku elektrickej energie. Dávajú vynikajúcu hlavu, ale vo všeobecnosti sú neúčinné..

Dynamické stanice môžu čerpať iba čistú vodu, rýchlo sa upchajú bahnom, pieskom atď. Pozitívnym kritériom pre výber takýchto čerpadiel je jeho cena. Ak je voda v krajine potrebná iba na zalievanie a varenie, bude stačiť zariadenie v hodnote 3 000 rubľov alebo viac.

Prečítajte si tiež: Ako nainštalovať čerpaciu stanicu

Samonasávacie čerpadlá pracujú na povrchu a čerpajú vodu z hĺbky deviatich metrov. Princíp činnosti je nasledujúci: potrubie a kryt sú naplnené vodou a potom sa aktivuje obežné koleso, vďaka otáčaniu a odstredivej sile voda vyplní prázdne oblasti..

Keď tlak v strede kolesa klesá, voda vstupuje potrubím do tela. Zjavnou nevýhodou samonasávacích staníc je hlasný hluk počas prevádzky. A ak je hlavným faktorom pri výbere čerpadla na letné sídlo cena, potom je to najlepšia voľba. Najviac rozpočtový model takejto stanice bude stáť 2 500 rubľov..

Keď tlak v strede kolesa klesá, voda vstupuje potrubím do tela. Jasná nevýhoda sa

Viacstupňové čerpacie stanice môžu byť považované za obľúbené letných obyvateľov. Pre súkromný dom, v ktorom rodina žije celý rok, je to jediné správne rozhodnutie. Široká funkčnosť vedie k vysokej cene od 6 000 rubľov. Oplatí sa to však vysokým výkonom a čerpaním veľkého objemu vody. Čerpadlo má niekoľko obežných kolies.

  Tekutina pre vykurovací systém súkromného domu

Rôzne modely ponúkajú rôzne úrovne hlavy, tlaku a výkonu kolies. Jednotka je inštalovaná na zemi aj vo vode. Má veľký komunikačný ovládací panel. Hluk počas prevádzky je nevýznamný, vo všeobecnosti je systém spoľahlivý a bude fungovať dlho.

Ak je potrebné plot vyrobiť z veľkej hĺbky, stojí za to kúpiť viacstupňovú stanicu so vzdialeným vyhadzovačom. Dokáže sa ponoriť do hĺbky 45 metrov.

Ako si vybrať najlepšiu vodnú stanicu

Aj po preštudovaní všetkých typov zariadení, príchode do obchodu a prehliadke rôznych modelov bude každý kupujúci zmätený. Hlavné kritériá pre výber stanice:

  • Cena;
  • Recenzie výrobcov a modelov;
  • Potreby používateľa určujú výkon motora.

Pri kúpe čerpacej stanice je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých vecí:

Hlavným určujúcim faktorom je účel získavania vody. Na obsluhu súkromného domu v celoročnom režime potrebujete výkonnú povrchovú stanicu a na jednoduché zavlažovanie je možné ekonomickejší model ponoriť do studne alebo studne..

Hlavným určujúcim faktorom je účel získavania vody. Na obsluhu súkromného domu v celoročnom režime potrebujete silnú povrchovú stanicu a na jednoduché zavlažovanie do studne alebo vrtu

Nezabudnite si vopred vypočítať vybavenie. Stojí za to zvážiť hĺbku studne, výšku od povrchu vody po zem, presný počet miest spotreby vody: sprcha, vodovodný kohútik, umývadlo atď. Počet užívateľov vody sa musí vynásobiť 5 – to je objem vody vo voľnej hlave a potom sa pripočíta k súčtu meraní výšky a hĺbky. Tento údaj s malým rozpätím 10% by sa mal riadiť stanovením požiadaviek na množstvo vody pre dané miesto.

Je potrebné poznamenať, že informácie o hlave a účinnosti v charakteristikách modelu sú často nadhodnotené. Skutočné čísla sú o 20-30% nižšie. Je potrebné venovať pozornosť kvalite vody. Niektoré čerpadlá nezvládnu úlohy, ktoré im boli pridelené, ak sú vo vode nečistoty, bahno a úlomky.

Je potrebné poznamenať, že informácie o hlave a účinnosti v charakteristikách modelu sú často nadhodnotené. Skutočné čísla sú o 20-30% nižšie. Je potrebné venovať pozornosť kvalite vody. Niektoré čerpadlá nezvládnu úlohy, ktoré im boli pridelené, ak sú vo vode nečistoty, bahno a úlomky. Keď o

Pri výbere je ľahké zabudnúť na energetické parametre. Niektoré modely zahraničných spoločností vyžadujú 230 V na vysoko kvalitnú prevádzku, aj keď často je napätie v zásuvkách vidieckych domov nižšie ako 200 V.

  Prevádzkové princípy a inštalačné funkcie meračov tepla na vykurovanie bytového domu

Pri nákupe sa musíte pozrieť na údaje o objeme akumulátora. Pri aktívnom použití vo veľkom dome je lepšie spoliehať sa na kapacitu s rezervou (asi 50 litrov).

Spoločnosť, ktorá sa etablovala na trhu, bude určite najvýhodnejšia pre tých letných obyvateľov, ktorí nechcú vyhadzovať peniaze na nekvalitnú vec. Vodárenské stanice značiek Wilo, Grundfos, Karcher, Jileks, Aquario.

Ceny vodných staníc

Ceny za čerpacie stanice začínajú v priemere od 1 500 do 2 000 rubľov za ponorné modely s nízkym výkonom. Výrobky s najlepším výkonom budú stáť 3 000-10 000 rubľov. Náklady na veľkú viacstupňovú čerpaciu stanicu s vysokým výkonom začínajú od 12 000 rubľov.

Ceny za čerpacie stanice začínajú v priemere od 1 500 do 2 000 rubľov za ponorné modely s nízkym výkonom. Výrobky s najlepším výkonom budú stáť 3 000 až 10 000 rubľov. Náklady sú veľa

Čerpacie stanice vody sa stanú nepostrádateľnými pomocníkmi v prímestskej oblasti. Nenároční obyvatelia leta ocenia samonasávacie a vírivé čerpadlá pre domácnosť, ktoré nenechajú svoje plodiny bez zavlažovania a poskytnú malé množstvo vody na pitie a umývanie. Priaznivci vidieckeho života pre pohodlný pobyt v súkromnom dome by mali získať viacstupňovú čerpaciu stanicu, ktorá bude nielen zalievať dvor, ale aj dodávať vodu do vodovodu.

Čerpacie stanice pre domácnosť pre letné chaty sú najlepšou možnosťou pre oblasť, v ktorej neexistuje centrálny systém zásobovania vodou a musíte to urobiť sami. Ak nemáte čas, inštaláciu stanice je možné zveriť skúseným odborníkom..