Kompaktné domy (foto)

Ľadový dom

Malé, kompaktné, ale útulné domy

Ako ukazuje prax, na veľkosti skutočne nezáleží, najmä ak existuje fantázia. Na túto skutočnosť existuje veľa dôkazov, ale stále vám máme čo ukázať a čím vás prekvapiť..

Mnohí sú zvyknutí na to, že útulný domov musí byť nevyhnutne veľmi veľký. To platí pre hlavné miesto pobytu aj pre vidiecke domy, ktoré sa často používajú iba v teplom období. Architekti boli tak unesení vytváraním neobvyklých budov, že teraz nezáleží len na jeho veľkosti, ale aj na tvare. Aby ste sa o tom presvedčili, môžete konečne vidieť niekoľko malých, ale skôr atraktívnych domov..

Lesný dom v tvare vajca

Lesný dom v tvare vajcaKompaktné domy

Neobvyklý dom nájdete v Kanade, postavil ho istý Joel Allen. Zaujímavá je aj poloha domu, pretože sa nachádza na strome. Presné súradnice, kde tento dom nájsť, bohužiaľ neexistujú. Zrejme je to kvôli tomu, že bol postavený na nelegálnom základe..

Malý dom v garáži

Malý dom v garáži

Michelle de la Vega, americká obyvateľka Ameriky, prišla s nápadom tohto domu. Toto dievča s veľkou predstavivosťou dokázalo zo svojej garáže, ktorej rozloha je iba 5×5 metrov, vytvoriť skutočný dom vhodný pre život. K dispozícii je tiež spálňa a útulný krb, v blízkosti ktorého sa môžete počas chladných večerov zahriať, a samozrejme, kúpeľňa..

Snehový obdĺžnik – dom

Snehový dom

V malej dedinke nachádzajúcej sa v Rakúsku postavil miestny remeselník dom na dvoch poschodiach. Tento dom vyniká v malebnej horskej oblasti..

Modulárny kompaktný dom

Modulárny kompaktný domModulárny kompaktný dom

Zaujímavá, kompaktná, mobilná a veľmi užitočná budova. Myšlienka vytvorenia modulárneho domu patrí architektonickej spoločnosti MAPA Architects. Ak máte pocit nedostatku miesta, môže byť použitý ako ďalšia miestnosť k spoločnému domu..

Dom vo forme lopty na vode

Dom vo forme lopty na vode

Tento dom je spojený s dvoma vecami naraz – to je známe kuracie vajce a rugbyová loptička. Takýto dom však vo svojej funkčnosti nesie niečo viac ako len miesto pre útulný pobyt. Sídli tu centrum pre environmentálny výskum, ktorým sa zaoberá autor projektu Stephen Turner..

  Ako nezávisle vyčistiť kotol od vodného kameňa a nečistôt doma?

Kontajnerový dom

Kontajnerový domKompaktný kontajnerový dom

Myšlienka vytvoriť toto majstrovské dielo architektúry patrí majstrom z Nového Zélandu. Predtým tento kontajner slúžil ako nákladný priestor automobilu, ale teraz sa zmenil na roztomilé miesto pre útulný útek..

Neobvyklý dom na svahu

Neobvyklý dom na svahuNezvyčajný kompaktný svahový dom

Vysoko v horách Rakúska bol postavený dom, ktorý má veľmi neobvyklý tvar. Na základe pripomienok tvorcu takýto dom dokonale dopĺňa okolitú prírodu a miestnu krajinu. Navyše je celkom šetrný k životnému prostrediu a nepoškodzuje rastlinný svet..

Cloudový dom

Cloudový domDom vo forme mraku

Niekde v hlbinách Francúzska stojí úžasný dom, ktorý má tvar ľahkého a vzdušného mraku. Je ideálny pre tých, ktorí chcú odísť do dôchodku z každodenného zhonu a splynúť s prírodou..

Domový staviteľ

Domový staviteľ

Tím renomovaných dizajnérov zo Švajčiarska ROB oživil modulárny dom tak, ako si ho predstavovali. Je prenosný, takže ho môžete umiestniť kdekoľvek chcete..

Ľadový dom

Ľadový domKompaktné domy presklené domy

Milánska kancelária dizajnu Santambrogio dala celému svetu jedinečnú štruktúru, ktorá je vyrobená z jedného stavebného materiálu, špeciálneho plastu, svetlo modrej. Stojí za zmienku, že nielen steny domu, ale aj nábytok v ňom sú z neho rovnaké. Tak sa im podarilo dosiahnuť pocit, že dom je celý z ľadu..

Teraz viete viac, dúfame, že náš článok Kompaktné domy. Ruka v ruke, predstavivosť a materiály, ktoré často máme po ruke, vám pomôžu vytvoriť skutočný malý zázrak, ktorý vám vydrží dlhé roky. Naše stavebné rady vám s tým pomôžu!