Nástenné sendvičové panely. Rozmery

Sendvičové panely na steny a strechy. Rozmery. Foto

Viacvrstvové sendvičové panely sa na stavebnom trhu objavili relatívne nedávno. V súčasnej dobe nájdete mnoho sendvičových panelov, ktoré majú rôzne vlastnosti a veľkosti..

Aby sme vám uľahčili výber tohto materiálu, rozhodli sme sa hovoriť o jeho funkciách a druhoch stenových panelov. So správnym výberom sendvičových panelov môžete vyrobiť vysokokvalitné obklady stien vlastnými rukami..

Typy, vlastnosti a použitie sendvičových panelov

Pri stavbe budov a štruktúr sa najčastejšie používajú profilované panely, t.j. stena. Na ich výrobu sa na oboch stranách používajú profilované plechy, takže materiál je dosť pevný, húževnatý a zároveň má nízku hmotnosť. Použitie stenových sendvičových panelov umožňuje znížiť zaťaženie základov, čo zaisťuje významnú kvalitu hotovej konštrukcie.

Použitie stenových sendvičových panelov umožňuje znížiť zaťaženie základov, čo zaisťuje významnú kvalitu hotovej konštrukcie.

Prečítajte si tiež: Magnezitová doska. technické údaje

Viacvrstvové panely majú špeciálny dizajn, na izoláciu používajú minerálnu vlnu. Tento typ sendvičových panelov je na trhu stavebných materiálov už nejaký čas a považuje sa za klasickú možnosť fasádnych obkladov..

Viacvrstvové panely majú špeciálny dizajn, na izoláciu používajú minerálnu vlnu. Tento typ sendvičových panelov je na trhu stavebných materiálov už nejaký čas a považuje sa za klasickú možnosť fasádnych obkladov.

Sendvičové panely sa okrem dizajnu a rozmerov líšia aj vzhľadom. Napríklad farebná schéma alebo textúra panelov môže byť odlišná. Viacvrstvové panely sú považované nielen za stavebný materiál, ale aj za vynikajúci obkladový materiál. S ich pomocou máte možnosť zmeniť dizajn budovy alebo miestnosti a dodať dizajnu originalitu..

Viacvrstvové panely sú považované nielen za stavebný materiál, ale aj za vynikajúci obkladový materiál. S ich pomocou máte možnosť zmeniť dizajn budovy alebo miestnosti a dodať dizajnu originalitu.

Veľkosti sendvičových panelov

Viacvrstvové stenové panely si získali obľubu medzi stavebnými materiálmi, pretože majú veľa pozitívnych aspektov a vlastností. Dnes je veľmi dôležité držať krok s dobou a sledovať módne trendy na stavebnom trhu..

Viacvrstvové stenové panely si získali obľubu medzi stavebnými materiálmi, pretože majú veľa pozitívnych aspektov a vlastností. Dnes je veľmi dôležité držať krok s dobou a sledovať módne trendy na stavebnom trhu.

Sendvičové panely nielenže vyzerajú atraktívne, ale majú aj nasledujúce vlastnosti: požiarna odolnosť, zvuková izolácia, odolnosť voči teplotným zmenám, odolnosť voči vode, ergonómia, bezpečnosť atď. Navyše majú relatívne nízku cenu a zároveň nájdete vhodné veľkosti a rozmery materiálu.

Sendvičové panely nielenže vyzerajú atraktívne, ale majú aj nasledujúce vlastnosti: požiarna odolnosť, zvuková izolácia, odolnosť voči teplotným zmenám, odolnosť voči vode, ergonómia, bezpečnosť atď. Navyše majú relatívne nízku cenu a zároveň nájdete vhodné veľkosti a rozmery materiálu.Charakteristika sendvičových panelov

Inštalácia a výroba viacvrstvových panelov

Inštalácia sendvičových panelov nevyžaduje ťažké stroje, takže ich možno nainštalovať bez špeciálneho náradia. Viacvrstvové panely sú univerzálne.

  Nepriamy vykurovací kotol pre domácich majstrov: zariadenie domáceho kotla

Inštalácia sendvičových panelov nevyžaduje ťažké stroje, takže ich možno nainštalovať bez špeciálneho náradia. Viacvrstvové panely sú všestranné.

Sendvičové panely sa vyrábajú dvoma spôsobmi: ručnou alebo automatickou montážou. Ten sa najčastejšie používa na výrobu sendvičových stenových panelov. Vďaka tomu prebieha neustála kontrola kvality a v dôsledku toho môže byť materiál vyrábaný v rôznych tvaroch a veľkostiach..

Vďaka tomu existuje neustála kontrola kvality a v dôsledku toho môže byť materiál vyrábaný v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Užitočný článok: Sendvičové panely na stavbu domu. Foto

Moderné panely domácej výroby nie sú vo všetkých charakteristikách nižšie ako zahraničné a niekedy majú dokonca viac výhod. Okrem toho je potrebné pripomenúť, že počas testovania materiálu sa berú do úvahy miestne poveternostné vlastnosti, a preto sa v niektorých prípadoch stanú domáce stavebné materiály najlepšími možnosťami na opláštenie a stavbu..

Okrem toho je potrebné pripomenúť, že počas testovania materiálu sa berú do úvahy miestne poveternostné vlastnosti, a preto sa v niektorých prípadoch stanú domáce stavebné materiály najlepšími možnosťami na opláštenie a stavbu.

Dnes všetci výrobcovia používajú pokročilé technológie, takže sendvičové panely majú slušnú kvalitu. Ochranné fólie, kovové do hrúbky 0,8 mm, vylepšený zámok pero-drážka-to všetko je k dispozícii v domácich sendvičových paneloch.

Dnes všetci výrobcovia používajú pokročilé technológie, takže sendvičové panely majú slušnú kvalitu. Ochranné fólie, kovové s hrúbkou až 0,8 mm, vylepšený zámok s drážkou a hrebeňom - ​​to všetko je k dispozícii v domácich sendvičových paneloch.

Pred kúpou akéhokoľvek stavebného materiálu zistite, ktorí výrobcovia ho vyrábajú, veľkosť a modelový rad. Správne výber sendvičových panelov na steny – ľahký spôsob opláštenia budov a záruka krásnych fasád. Môžete si tiež prezrieť fotografiu stenových sendvičových panelov, aby ste si mohli vizuálne predstaviť, ako sa používajú v stavebníctve..