Sušička bielizne stropného typu

Urobte si to sami, stropné sušičky bielizne

Relatívne malé rozmery bytových domov sem tam ženy v domácnosti dali pred vyriešením problému spojeného s nedostatkom miesta na sušenie bielizne. Teraz si samozrejme môžete kúpiť sušičky podlahového typu, nie sú vždy spoľahlivé a nie je vždy možné na ne umiestniť veľa bielizne, a ak pranie trvá celý deň a rodina nie je malá, potom je problém umiestnenie bielizne sa stáva veľmi dôležitým. Na pomoc krásnej polovici ľudstva sa pri riešení tohto problému ponáhľali nádherné stropné sušiče. V železiarstve je predstavená široká škála takýchto sušičiek, aby ste si vybrali vhodné sušenie, musíte porozumieť všetkým druhom a nuansám použitia..

Sušička bielizne stropného typuSušička bielizne stropného typu

Druhy sušičiek

Výrobné spoločnosti pripravili pre svojich zákazníkov širokú základňu návrhov sušičiek. Často sú prezentované v rôznych modeloch, v ktorých každá žena v domácnosti určite nájde pre ňu vhodný sušič. Konštrukcie na sušenie odevov môžu byť niekoľkých typov: podlaha, stena a strop. Na druhej strane sú rozdelené do typov:

Ako si vybrať sušičku

 • Skladacie konštrukcie

Tieto sušičky je možné umiestniť na podlahu, ale vzhľadom na svoju veľkosť zaberú veľkú plochu využiteľného priestoru v miestnosti. Ak máte smolu a vlastníte malý byt, tak táto možnosť určite nebude fungovať..

Posuvné sušičky

 • Posuvné sušičky

V zásade to nie je zlá možnosť, ale tiež nemajú malú veľkosť. Musia byť namontované na stenu, čo môže spôsobiť určité nepohodlie a narušenie pohodlia..

 • Sušičky a siete závesného typu

Absolútne nie sú vhodné na použitie v byte alebo dome, pokiaľ je to možné, dajú sa použiť v krajine, a najlepšie v podniku, kde je potrebné sušiť vyprané pracovné oblečenie.

 • Typ sušičky Liana

Ideálne pre akýkoľvek typ a veľkosť bývania. Sú pripevnené k stropu, a preto nezaberajú užitočný priestor a neprekážajú pri chôdzi. Takéto sušičky sa dajú ľahko zložiť a okrem toho sú veľmi spoľahlivé a vydržia veľa hmotnosti..

Keď to zhrnieme, môžeme s istotou povedať, že stropná sušička je najsprávnejšou voľbou, ich popularita je odôvodnená a praktické ženy v domácnosti si vyberajú tento typ sušičiek..

Všetky sušičky majú rôzne typy mechanizmov: posuvný systém, teleskopický systém a lanový systém. Teleskopické systémy (stropné) však majú najestetickejší a najspoľahlivejší vzhľad..

Ako vyzerá stropný sušič?

Ako vyzerá stropný sušič?

Samotná sušička je veľmi atraktívna. Skladá sa z úhľadných rúrok, ktoré môžu byť plastové aj kovové, pričom ich povrch je pokrytý špeciálnym smaltom. Povlak zabraňuje predčasnej korózii kovových konštrukcií. Zábery rúrok sa pohybujú od 50 centimetrov do 2 metrov, v závislosti od potrieb.

Samotná sušička je veľmi atraktívna.

Je celkom výhodné použiť sušičku stropného typu. Na zavesenie bielizne nemusíte brať stoličku ani siahať; postačí, ak systém spustíte akýmkoľvek pohodlným spôsobom. Na tento účel môžete použiť lano alebo špeciálny hák s dlhou rukoväťou. Keď je bielizeň zavesená, rovnako ľahko sa sušička vráti do pôvodnej polohy a začne sa sušenie..

Fyzikálne zákony sú tiež na vašej strane, pretože v hornej časti dochádza k najvyššiemu hromadeniu teplého vzduchu, bielizeň vám schne oveľa rýchlejšie ako nižšie..

Výber sušičky

Výber sušičky

 • Výrobca

Pred kúpou produktu si všimnite, kto je uvedený ako výrobca. Ak je to Čína, potom bude kvalita primeraná. Najlepšie je vziať si európskych výrobcov, ktorí vždy robia kvalitné veci a vážia si svoje meno.

 • Materiál

Sušičky môžu byť kovové alebo plastové. Kovová konštrukcia je prirodzene spoľahlivejšia a odolnejšia, okrem toho spočiatku berie do úvahy skutočnosť, že objemy mokrej bielizne budú veľké..

 • Inštrukcie

Kúpili ste si výrobok? Skvelé, ale nebuďte leniví a pozrite sa na odporúčania výrobcu týkajúce sa podmienok použitia. Môže existovať niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vysporiadať sa s vašim pomocníkom a predĺžiť jeho životnosť..

Video návod na montáž a inštaláciu stropného sušiča

 • Balíček

Je lepšie vyhnúť sa nákupu tovaru zlej kvality, napríklad pokrčeného obalu alebo čohokoľvek iného v tomto ohľade. Znamená to, že tovar bol nesprávne skladovaný a môže byť poškodený..

Príprava sušičky na inštaláciu

Sušička bola teda kúpená, testovaná a pravdepodobne už vybalená a skontrolovaná. Zostáva len vykonať jeho inštaláciu. Predtým by ste si mali dobre premyslieť, kde bude sušička pre vás najlepšie umiestnená..

Príprava miesta

Sušička je najlepšie umiestnená na mieste, kde nebude zaberať užitočný priestor, nebude prekážať, keď bielizeň visí a nie je viditeľná zvedavými očami. Hneď by sa malo povedať, že je najlepšie odolať pokušeniu nainštalovať takú sušičku na chodbe, bude to vyzerať nevhodne.

Ideálnym miestom pre sušičku je nepochybne balkón alebo lodžia. Najlepšie je, ak sú chránené pred dažďom alebo snehom, aby sa bielizeň nezašpinila a v chladnom období mohli veci úplne zamrznúť a zhoršiť sa, pričom stratili svoj pôvodný tvar..

Sušičku je najlepšie umiestniť na miesto, kde nebude zaberať užitočný priestor.

V jednej z izieb môžete nainštalovať sušičku. Jediná vec, ktorá vám môže zabrániť v inštalácii sušičky v miestnosti, je, ak máte nainštalovaný strečový strop. Sušičku môžete tiež zavesiť v miestnosti, kde sa nachádza šatník, ak taká existuje..

Nezabudnite nainštalovať sušičku tak, aby neprekážala pri otváraní okien alebo balkónových dverí. Tiež, ak sa chystáte zavesiť ručne skrútenú bielizeň, mali by ste pod ňu položiť handru, aby nedošlo k poškodeniu podlahovej krytiny pri kvapkaní vody z bielizne..

Požadovaný nástroj

Keď je miesto určené, musíte pripraviť všetky potrebné nástroje, je lepšie, ak je všetko hneď po ruke.

Na montáž stropnej sušičky potrebujete nasledujúci nástroj:

 • Nástroj na vŕtanie otvorov do stropu. Ak máte strop z dreva alebo mäkkých povrchov, vŕtačka bude fungovať dobre, v ostatných prípadoch je potrebný úder. Nástroj potrebuje vrták číslo 6 a 8.
 • Merací nástroj. Budete musieť presne zmerať, v akej vzdialenosti potrebujete vŕtať diery, pomôže vám k tomu zvinovací meter alebo pravítko..
 • Sú na ne potrebné samorezné skrutky podľa veľkosti otvorov a hmoždiniek.
 • Nástroj na skrutkovanie samorezných skrutiek zvládnete bežným skrutkovačom alebo sa ozbrojíte skrutkovačom.

Proces montáže sušičky

Montáž sušičky je intuitívna a jednoduchá, ale len pre prípad, že sa pozriete na poskytnutý popis a potom všetky otázky určite zmiznú..

Inštalácia stropnej sušičky

Keď vyberiete sušičku, šnúry tam budú. Existujú v dvoch typoch: najdlhšie šnúry sú navrhnuté tak, aby prechádzali konzolami do valčekového systému, krátke sú určené na to, aby ich držali na mieste..

Umiestnite všetky šnúry na svoje miesta a potom v uvedenom poradí prevlečte šnúry zhora (prídržná tyč je v hornej polohe) a potom dnom, aby ste ju mohli v spodnej časti pripevniť..

Prečítajte si tiež: Čo robiť, ak je umývadlo upchaté

Upevňovacie prvky, pomocou ktorých je sušička pripevnená na vrch, by mali byť pripevnené k stropu, potom je potrebné označiť body vŕtania otvorov

Inštalácia stropnej sušičky

Všetky činnosti sa musia vykonávať striktne podľa pokynov. To vám ušetrí starosti s vŕtaním nepotrebných otvorov v spojovacích prvkoch. Sušičku je potrebné vybaliť a opatrne rozložiť po častiach..

Upevňovacie prvky, pomocou ktorých je sušička pripevnená na vrch, by mali byť pripevnené k stropu, potom je potrebné označiť body vŕtania otvorov. Vzdialenosť medzi bodmi by mala byť rovnaká ako dĺžka rúrok. Prípustná odchýlka – od 5 do 10 centimetrov.

Potom musíte vyvŕtať otvory a vložiť do nich hmoždinky. Je lepšie, ak je tam čo najviac otvorov, pretože mokré veci veľa vážia, a tak sušička bude držať bezpečnejšie.

Potom musíte upevniť konzoly, na ktorých sú valčeky nainštalované. Po inštalácii označte na povrchu, kde plánujete umiestniť upevňovaciu konzolu. Miesto musí byť voľne dostupné.

Ak plánujete nainštalovať sušičku s napínacím stropom, je to možné iba vtedy, ak strop ešte nebol nainštalovaný. Aby ste to urobili, je potrebné v mieste pripevnenia sušičky pred natiahnutím upevniť drevený blok. Umiestnite pod sušičku, kde by malo byť drevo vyznačené na napínacom strope, a utesnite páskou. Takže pravdepodobnosť prelomenia stropu je minimálna..

Ak je strop zavesený, môžete vytvoriť vložený profil, ale je to veľmi namáhavá práca, ktorá bude trvať príliš veľa času..

Urobte si to sami, stropné sušičky bielizneUrobte si to sami, stropné sušičky bielizne

Údržba stropného sušiča

Po inštalácii sušičky je potrebné otestovať jej pevnosť. Na to stačí zavesiť mokré oblečenie na sušičku a zdvihnúť ho. Ak je všetko v poriadku, potom ste sušičku správne nainštalovali..

Ak sa používa sušička s nehrdzavejúcimi rúrkami, nie je potrebné ich utierať po mokrom oblečení, ak je použitý plast, je lepšie zotrieť všetky kvapôčky vody, čím sa zabezpečí dlhšia životnosť..

Pozrite si užitočné video: Inštalácia stropnej sušičky na sušenie bielizne

Hlavný dôraz by mal klásť na lano, čím lepší bude stav, tým dlhšie bude cyklus sušenia trvať. Zodpovední výrobcovia inštalujú na svoje výrobky trvanlivé závity, ktorých životnosť je do 10 rokov. Je potrebné zabezpečiť, aby sa niť netrhala od okraja – to môže viesť k jeho zlomeniu.

Pozrite si ďalšie užitočné tipy na našom webe.