Výhody a nevýhody Adobe House

5 dôvodov, prečo postaviť dom adobe vlastnými rukami. Foto

V poslednej dobe si ľudia čoraz viac všímajú prírodné materiály. Predtým naši predkovia stavali vysokokvalitné domy a prírodné suroviny a nemali predstavu o umelých stavebných materiáloch a pokročilých technológiách.. Domy Adobe majú mnoho výhod a dnes sú obľúbené nielen na vidieku, ale aj v meste. Z Adobe môžete vlastnými rukami stavať nielen trvalé bydlisko, ale aj skutočné architektonické diela.

Z čoho je vyrobená Adobe

Saman sa získava z prírodných materiálov, ktoré má k dispozícii každý obyvateľ vidieka. Technológia výroby takýchto surovín sa redukuje na skvapalnenie pôdy obsahujúcej hlinu. Najprv sa zemina s hlinou hnetie v špeciálnych škatuliach a potom sa do zmesi pridá voda a špeciálne prísady, ktoré ovplyvňujú pevnosť a praktickosť hotových tehál..

Ako aditíva pre Adobe môžete použiť:

  1. Na zvýšenie pevnostných vlastností – slama, hnoj, piliny.
  2. Na zníženie zmršťovania tehál po úplnom vysušení – drvený kameň, piesok, štrk.
  3. Na urýchlenie procesu tvrdnutia a zvýšenie odolnosti proti vlhkosti – cement alebo vápno.
  4. Ako zmäkčovadlá – kazeín, škrob, srvátka, tekuté sklo.

Výhody a nevýhody domu adobe

Hlavnou výhodou domov Adobe je bezpečnosť životného prostredia. Navyše tieto budovy majú vždy dobrú mikroklímu. Saman má pozoruhodnú schopnosť absorbovať vlhkosť. Hneď ako vlhkosť prudko stúpne, povrchy adobe začnú absorbovať. Ak má miestnosť veľmi suchý vzduch, adobe uvoľní nahromadenú vlhkosť. Takéto steny budú dobrou alternatívou k klimatizačným zariadeniam a zvlhčovačom vzduchu..

Hlavnou výhodou domov Adobe je bezpečnosť životného prostredia. Navyše tieto budovy majú vždy dobrú mikroklímu. Saman má pozoruhodnú schopnosť absorbovať vlhkosť. Hneď ako vlhkosť silne stúpne

K výhodám domov Adobe patrí cena stavebného materiálu, ktorý má niekoľkonásobne nižšiu cenu ako tehla, drevo alebo bloky. Nepálenú tehlu je možné vyrobiť nezávisle a v porovnaní s bežnými tehlami nie je potrebné ďalšie vypaľovanie. Steny adobe majú dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu, takže nemusíte míňať peniaze na ďalšie dokončovacie materiály.

K výhodám domov Adobe patrí cena stavebného materiálu, ktorý má niekoľkonásobne nižšiu cenu ako tehla, drevo alebo bloky. Tehla adobe môže byť vyrobená nezávisle a nevyžaduje ďalšie vypaľovanie.

Hlina obsahuje hliník, vďaka ktorému sú bloky chránené pred elektromagnetickým žiarením. Vďaka organickým prísadám, ktoré sú súčasťou výroby adobe, má materiál dobrú požiarnu odolnosť..

Pred kúpou akéhokoľvek stavebného materiálu musíte zhodnotiť nielen jeho výhody, ale aj nevýhody. Na ochranu domu adobe pred účinkami dažďa a snehu používajte externé vápno z vápna. Ak hlinené tehly obsahujú veľké množstvo organických prísad, pripravte sa na to, že v blízkej budúcnosti sa v dome objavia hlodavce..

Pred kúpou akéhokoľvek stavebného materiálu musíte zhodnotiť nielen jeho výhody, ale aj nevýhody. Na ochranu domu adobe pred účinkami dažďa a snehu používajte externé vápno z vápna. Ak hlinené tehly obsahujú veľké množstvo organických prísad, pripravte sa na to, že v blízkej budúcnosti sa v dome objavia hlodavce.Interiér domu adobe

Prečítajte si tiež: Ako postaviť dom adobe vlastnými rukami

Je dôležité, aby adobe dobre sušilo, preto v krajinách s miernym podnebím adobe domy dlho stoja. Ak nebudete čakať, kým nezaschne, môže sa adobe plnivo začať hniť a v dôsledku toho sa zhoršia klimatické podmienky v miestnosti. Ak sa rozhodnete postaviť dom z Adobe, starostlivo zvážte čas stavby, ktorý je obmedzený horúcim časovým obdobím. Nedostatočne husto postavené domy v priebehu času môžu spôsobiť silné lineárne zmrštenie.

Ak nebudete čakať, kým nezaschne, môže sa adobe plnivo začať hniť a v dôsledku toho sa zhoršia klimatické podmienky v miestnosti. Ak sa rozhodnete postaviť dom z Adobe, starostlivo zvážte čas výstavby, ktorý je obmedzený horúcim časovým obdobím. Nedostatočne husto postavené domy v priebehu času môžu spôsobiť silné lineárne zmrštenie.Fotografia domu adobe

Keď poznáte vlastnosti Adobe, nezávisle sa rozhodnete, či tento materiál použijete na stavbu domu. Odborníci odporúčajú postaviť nepálené domy, ak v nich niekto trvale býva. S pomocou systému Adobe môžete implementovať akékoľvek dizajnérske projekty a dokonca postaviť dvojposchodový dom v meste alebo na predmestí. Prírodné materiály sú prvým krokom k starostlivosti o vaše zdravie a všetkých členov vašej rodiny.