Zásobovanie vodou zo studne

Urobte si svojpomocné vodoinštalácie v súkromnom dome zo studne. Schéma

Pre pohodlný pobyt vo vidieckom dome určite potrebujete prívod vody. Preto sú počas výstavby, vo fáze nalievania základov, položené inžinierske komunikácie. Ak ste túto fázu zmeškali, nenechajte sa odradiť., vodovod v súkromnom dome urob si sám zo studne podľa schémy je možné vykonať v obývateľnom dome. Hlavnou vecou je postupovať podľa podrobných pokynov a správne dokončiť všetky etapy systému zásobovania vodou.

Ako vykonávať vlastné zásobovanie vodou v krajine

Ak nemáte prístup k elektrickej sieti, môžete si urobiť prívod vody zo studne umiestnenej na mieste. V každom prípade sa človek nezaobíde bez inžinierskych sietí od zdroja vody do domu. Na tento účel sa používa moderné efektívne zariadenie:

  • Čerpadlo
  • Hydroakumulátor
  • Filtre na potrubia
  • Ohrievač vody, ktorý uchováva vodu.

Ak nemáte prístup k elektrickej sieti, môžete si urobiť prívod vody zo studne umiestnenej na mieste. V každom prípade sa človek nezaobíde bez inžinierskych sietí od zdroja vody do domu. Na tento účel sa používa moderné efektívne zariadenie:

Všetko toto vybavenie je umiestnené v suteréne alebo v samostatnej miestnosti alebo miestnosti. Pred akýmkoľvek zariadením musia byť podľa schémy nainštalované uzatváracie ventily. Umožňujú vám odpojiť zariadenie od celého systému a vykonávať údržbu, opravu alebo výmenu. Na zásobovanie vodou v súkromnom dome zo studne sa používajú dva typy čerpadiel: neponorné povrchové čerpadlá, ktoré čerpajú vodu zo studne s hĺbkou deväť metrov, ako aj ponorné čerpadlá umiestnené vo vnútri studne a čerpajúce vodu z 200 metrov a viac.

Pozrite si video: Inštalatérske práce v súkromnom dome vlastnými rukami

Ak existuje studňa, urobí sa z nej priekopa s hĺbkou pod bodom mrazu v tejto oblasti pôdy. V priekope je položené potrubie s priemerom 32 milimetrov. Potrubie je odobraté z ocele, medi, kovoplastu, polypropylénu. K studni musí byť urobený svah. Potrubie vedie do suterénu cez základ. Otvor vytvorený v základe musí byť izolovaný.

Pozrite sa na diagram dodávky vody zo studne:

Ak existuje studňa, urobí sa z nej priekopa s hĺbkou pod bodom mrazu v tejto oblasti pôdy. Potrubie je položené v priekopeSchéma zásobovania vodou zo studne v súkromnom dome

Pri vedení vody zo studní v súkromnom dome musíte najskôr izolovať prívod vody a tiež chrániť kesón pred špinavou odpadovou vodou.

  1. Vykonáva sa montáž káblového zväzku, kábla pre poistenie a potrubia pre prívod vody a všetko je upevnené hliníkovou páskou.
  2. Je zapojené ponorné čerpadlo, ktoré je ponorené do zdroja.
  3. Vonku sú šnúra a potrubie izolované a uložené v priekope. Do domu je privedená rúra so šnúrou.
  4. V dome je nainštalovaná nádrž, ktorá v prípade potreby zapne čerpadlo, riadiacu jednotku.
  Úprava podlahy ohrievanej vodou - pokyny, ako ju správne nastaviť

Tu je ďalšia schéma zásobovania vodou pre dom:

schéma zásobovania vodou zo studneInštalatérska schéma v dome zo studne

V prítomnosti centrálnej diaľnice je prívod vody do domu zjednodušený. Povolenie sa urobí, vloží sa do systému. Vykopáva sa tiež priekopa, položí sa potrubie a nainštaluje sa uzatvárací ventil. Zapojenie sa vykonáva podľa predtým pripravenej schémy.

V prítomnosti centrálnej diaľnice je prívod vody do domu zjednodušený. Povolenie sa urobí, vloží sa do systému.

Voda zo studne v súkromnom dome sa používa iba na technické potreby, nie je vhodná na varenie a pitie. V každom systéme zásobovania vodou sú filtre na čistenie vody inštalované v potrubiach, najmä pre studne.

Voda zo studne v súkromnom dome sa používa iba na technické potreby, nie je vhodná na varenie a pitie. V každom systéme zásobovania vodou sú filtre na čistenie vody inštalované v potrubiach, najmä pre studne. Teraz už vieš ako

Teraz viete, ako viesť vodovodný systém zo studne podľa schémy, aby ste mohli nezávisle zvýšiť pohodlie vo vidieckom dome. S vlastnými rukami budete schopní vyrobiť vysokokvalitnú dodávku vody s minimálnymi nákladmi.