Ako izolovať lodžiu zvnútra aj zvonka

Na vytvorenie ďalšej teplej a útulnej miestnosti v byte je lodžia celkom vhodná, stačí urobiť jej izoláciu a urobiť to podľa všetkých pravidiel. S pomocou kvalitnej tepelnej izolácie získate funkčnú miestnosť, ktorú je možné využiť ako kanceláriu, spálňu alebo jedáleň. Izolácia lodžie vlastnými rukami je pomerne jednoduchá, hlavnou vecou je prečítať si tipy z podrobných pokynov a sledovať Foto.

Prečítajte si tiež: Izolácia Penoplex, technické vlastnosti

Ako si vybrať materiály na izoláciu balkóna vlastnými rukami

Takmer každý človek, ktorý má túžbu urobiť svoj domov lepším a pohodlnejším, je celkom schopný izolovať a vybaviť lodžiu. Na pomoc prichádza veľký sortiment materiálov, ktoré sú vysokej kvality a trvanlivosti..

Takmer každý človek, ktorý má túžbu urobiť svoj domov lepším a pohodlnejším, je celkom schopný izolovať a vybaviť lodžiu. Na pomoc prichádza veľký sortiment materiálov, ktoré sú vysokej kvality a trvanlivosti.Schéma izolácie lodžie

Pred výberom izolácie musíte vypočítať hrúbku listov izolačného materiálu, veľkosť upevňovacích štruktúr. Výpočty musia byť presné! Veľkosť izolovanej oblasti závisí od správnych výpočtov, pretože v tomto prípade je každý centimeter veľmi dôležitý.

Pred kúpou izolácie na lodžiu musíte pochopiť výhody a nevýhody tohto materiálu. Najlepšia možnosť je nevyhnutne kúpená s malou maržou..

Pred kúpou izolácie na lodžiu musíte pochopiť výhody a nevýhody tohto materiálu. Najlepšia možnosť je nevyhnutne kúpená s malou maržou.

Lodžiu môžete izolovať zvnútra aj zvonku. Vonkajšia izolácia sa vykonáva bez problémov iba z nízkej výšky. Ak je lodžia vyššia, znamená to, že izolácia je vyrobená zvnútra, pretože nezávislá izolácia je v takom prípade takmer nemožná.

Ako izolovať lodžiu minerálnou vlnou

Na vnútornú izoláciu sa najčastejšie používa minerálna vlna. Minvata je cenovo dostupný a jednoduchý materiál. Nevýhody minerálnej vlny zahŕňajú nepohodlie pri inštalácii a pravdepodobnosť vypadávania počas prevádzky.

Na vnútornú izoláciu sa najčastejšie používa minerálna vlna. Minvata je cenovo dostupný a jednoduchý materiál. Nevýhody minerálnej vlny zahŕňajú nepohodlie pri inštalácii a pravdepodobnosť vypadávania počas prevádzky.Fotografia izolácie lodžie zvnútra minerálnou vlnou

Pri izolácii týmto materiálom budete potrebovať:

 • špeciálne lepidlo
 • vŕtať
 • 2 špachtle
 • parotesný materiál
 • hmoždinky "motýle"
 • úroveň
 • nádoba na miešanie lepidla.

Podrobný návod, ako vykonať izoláciu minerálnou vlnou:

 1. Pripravte lepiacu kompozíciu.Kvalita lepidla určuje tesnosť a spoľahlivosť upevnenia minerálnej vlny.
 2. Lepidlo nesmie zo stierky odkvapkávať. Husté lepidlo nebude schopné rovnomerne prilepiť materiál. Stupeň hustoty by mal byť na úrovni kyslej smotany.
 3. Z dôvodu bezpečnosti zhora je materiál upevnený "motýle".
 4. Fixácia sa vykonáva až po zaschnutí lepiacej vrstvy.
 5. Na izolácii je v každom prípade parozábrana.

Pripravte lepiacu kompozíciu.Kvalita lepidla určuje tesnosť a spoľahlivosť upevnenia minerálnej vlny. Lepidlo nesmie zo stierky odkvapkávať.

Izolácia lodžie penou

Tento materiál je veľmi obľúbený na izoláciu rôznych povrchov. Polyfoam vám umožňuje izolovať takmer všetky povrchy lodžie, čo zaručuje vysoko kvalitnú izoláciu. Materiál sa veľmi ľahko inštaluje, má nízku hmotnosť, dokonale chráni pred vlhkosťou, chladom, hlukom a vetrom. Je to rozpočtová možnosť pre ohrievače používané na lodžiu. K nevýhodám patrí nedostatok vodivosti pary a tvorba kondenzátu, čo vedie k zničeniu povrchu pod izoláciou bez organizácie vysokokvalitného vetrania..

Tento materiál je veľmi obľúbený na izoláciu rôznych povrchov. Polyfoam vám umožňuje izolovať takmer všetky povrchy lodžie, čo zaručuje vysoko kvalitnú izoláciu. Materiál sa veľmi ľahko inštaluje, má nízku hmotnosťFotografia izolácie lodžie penou

Na inštaláciu peny potrebujete:

 • polyuretánová pena
 • štandardný úžitkový nôž
 • lepidlo
 • kapacity
 • hmoždinky "huby".

Tento materiál, aj keď sa rohy odlomia, sa ľahko obnoví pomocou polyuretánovej peny, ktorá šetrí materiál a čas. Klobúky "huby" po upevnení sú tiež pokryté lepidlom.

Izolácia balkóna penoplexom

Vylepšenou verziou izolácie je penoplex. Je spoľahlivejší ako polystyrén a je mnohonásobne ľahší ako minerálna vlna. Medzi výhody extrudovanej polystyrénovej peny patrí nízka tepelná vodivosť, vysoká hustota, hydrofóbnosť, trvanlivosť a bezpečnosť. Jedinou nevýhodou je náchylnosť k zničeniu v dôsledku vystavenia ultrafialovému žiareniu.

Vylepšenou verziou izolácie je penoplex. Je spoľahlivejší ako polystyrén a je mnohonásobne ľahší ako minerálna vlna. K výhodám extrudovanej polystyrénovej peny patrí nízka tepelná vodivosť, vFotografia izolácie balkóna penoplexom

Na inštaláciu penoplexu potrebujete:

 • materiál v listoch
 • prepravka
 • spojovacie prvky a hmoždinky
 • polyuretánové lepidlo
 • polyuretánová pena
 • kovová páska
 • penofol alebo akýkoľvek iný reflexný materiál.

Listy sú zasadené medzi prepravku lepidlom, kĺby sú uzavreté kovovou páskou. Úplná izolácia je dosiahnutá vďaka penovej pene, ktorá pokrýva izoláciu pre lodžiu. Polyuretánová pena používaná pri inštalácii penoplexu

Listy sú zasadené medzi prepravku lepidlom, kĺby sú uzavreté kovovou páskou. Úplná izolácia je dosiahnutá vďaka penovej pene, ktorá pokrýva izoláciu pre lodžiu. Polyuretánová pena použitá pri inštalácii peny nesmie obsahovať toluén, inak túto látku "korodovať" všetka izolácia. Pri výbere ohrievača na lodžiu musíte venovať pozornosť výrobcovi, najlepšie je vybrať si z radu známych značiek, čo zaručuje vysokú kvalitu materiálov.

Pozrite si video: Ako správne izolovať balkón a lodžiu

Ako izolovať lodžiu, podrobné pokyny

Krok 1. Pred izoláciou sa skontroluje parapet. V prípade potreby sa vytvoria ďalšie kovové oporné múry. Jednoduchou možnosťou pre parapety je použitie penového bloku alebo tehlového muriva. Penový blok je oveľa teplejší a ľahší ako tehla.

Krok 2. Potom sú nainštalované plastové okná. Všetky trhliny sú po inštalácii okien napenené.

Krok 3. Po prvé, pri izolácii je betónová podlahová doska ošetrená kompozíciou odolnou voči vlhkosti. Sloty sú zapečatené. Podlaha a spodná časť stien sú pokryté tekutou gumou.

Krok 3. Po prvé, pri izolácii je betónová podlahová doska ošetrená kompozíciou odolnou voči vlhkosti. Sloty sú zapečatené. Podlaha a spodok stien sú pokryté tekutou gumou.

Krok 4. Izolácia je položená a pokrytá filmom. Zhora sa naleje poter. Pri použití minerálnej vlny sú na podlahu inštalované guľatiny, materiál je položený vo vnútri guľatiny, na vrchu je parozábrana. Podlaha je pokrytá laminátom, linoleom, korkom, dlažbou.

Krok 5. Izolácia stien a stropov je vyrobená z podobných materiálov ako izolácia povrchu podlahy. Všetky praskliny sú vyplnené penou. Výsledné povrchy by mali byť ploché, bez medzier a ohybov. Hydrofóbnu sadrokartónovú dosku môžete na penoplex prilepiť vlastnými rukami.

Krok 5. Izolácia stien a stropov je vyrobená z podobných materiálov ako izolácia povrchu podlahy. Všetky praskliny sú vyplnené penou

Krok 6. Dosky sú lepené studeným bitúmenovým tmelom. Tmel sa šíri po povrchu a fixuje materiál.

Krok 7. Na tepelnú izoláciu stropu lodžie sa používa podobná metóda. Namiesto sadrokartónu sa na skrytie elektrického vedenia používa zavesený strop. Závesný strop, sadrokartón sú pripevnené iba k prepravke.

Krok 6. Dosky sú prilepené studeným bitúmenovým tmelom. Tmel sa šíri po povrchu a fixuje materiál.

Krok 8. Na konci izolácie je namontovaná ventilácia a klimatizácia. Izolovaný povrch môžete vyrobiť pomocou šindľovej dosky, vlečky, MDF, plastových panelov..

Krok 8. Na konci izolácie je namontovaná ventilácia a klimatizácia.Izolovaný povrch môže byť dokončený šindľom, vlečkou, MDF, plastovými panelmi.Fotografia izolovaného balkóna vonku

Z článku zistíte, čo je lepšie: Penoplex alebo polystyrén

Dobre izolovaná a hotová lodžia vám umožní v byte vytvoriť ďalší útulný kútik. Na to môžete použiť akékoľvek materiály vlastná izolácia lodžie. Podrobné pokyny s fotografiou vám pomôžu vykonať všetku prácu v správnom poradí.