DIY výroba tekutých tapiet z papiera

Tekuté tapety na strope, fotografie a recenzie

Na dekoráciu stropu sa dnes používajú rôzne materiály, všetko závisí od interiéru a rozpočtu. Ak hľadáte ekologickú a lacnú možnosť, skúste to naneste tekuté tapety na strop. Na fotografii navrhujeme, aby ste sa zoznámili s interiérmi bežných bytov s krásnou povrchovou úpravou stropu. Môžete si kúpiť zmes na tekuté tapety alebo si ju pripraviť sami z papiera, pričom poznáte základné proporcie.

Môžete si kúpiť zmes na tekuté tapety alebo si ju pripraviť sami z papiera, pričom poznáte základné proporcie.Fotografia dekorácie interiéru a stropu

Ako vyrobiť tekuté tapety z papiera vlastnými rukami. Proporcie

Aby sa zmes dokonale zmestila na strop, je potrebné pri jej výrobe dodržiavať proporcie. Ak nemáte možnosť kúpiť hotovú kompozíciu na prípravu dokončovacieho materiálu, vezmite starý odpadový papier, farebnú schému vhodnej farby, lepidlo pva, bustilát a sadrový tmel.

Aby sa zmes dokonale zmestila na strop, je potrebné pri jej výrobe dodržiavať proporcie.Master class: príprava tekutých tapiet z papiera

Podľa recenzií je najlepší podiel tekutých tapiet nasledujúci: na každý kilogram odpadového papiera by malo ísť 5 litrov vody. Papier, starú tapetu alebo lepenku nakrájajte nadrobno, namočte do vody a nechajte niekoľko hodín nakysnúť.

Je dôležité materiál dôkladne rozomlieť, preto používajte elektrickú vŕtačku so špeciálnou šľahačkou.

Je dôležité materiál dôkladne rozomlieť, preto používajte elektrickú vŕtačku so špeciálnou šľahačkou. Teraz môžete do kompozície pridať lepidlo alebo tmel, kým nezískate hustý materiál. Na zafarbenie tekutých tapiet sa k nim pridá farba. Majte na pamäti, že po zaschnutí sa farba stáva oveľa svetlejšou, takže sa nebojte pridať dostatočné množstvo farby.

Papier, starú tapetu alebo lepenku nakrájajte nadrobno, namočte do vody a nechajte niekoľko hodín nakysnúť.Fotografia tekutých tapiet vyrobených z papiera

Ak chcete, môžete do tekutých tapiet pridať iskry, farebné nite alebo iné dekoratívne materiály, aby bola dekorácia stropu bežného bytu originálna..

Ak je to žiaduce, môžete do tekutých tapiet pridať iskry, farebné nite alebo iné dekoratívne materiály, aby sa stropná výzdoba bežného bytu ukázala byť asiFotografia interiéru so stropnou výzdobou s tekutými tapetami

Výhodou ručne vyrobených tekutých tapiet s prihliadnutím na proporcie je, že sa dajú opäť recyklovať. Ak v priebehu času povrchová úprava stratila svoju príťažlivosť alebo stratila farbu, odstráňte tapetu zo stropu, rozpustite, premiešajte a znova naneste. To je veľmi výhodné, ak potrebujete vykonať kozmetické opravy lacno..

  Ako vytvoriť ventiláciu v súkromnom dome vlastnými rukami

Výhodou ručne vyrobených tekutých tapiet s prihliadnutím na proporcie je, že sa dajú opäť recyklovať.Fotografia krásneho stropu v interiéri obyčajného bytu

Aplikácia tekutých tapiet na strop vlastnými rukami

Na obloženie stropu tekutými tapetami sa podľa recenzií nevyžaduje vyrovnanie povrchu, pretože tento materiál vám umožňuje skryť všetky chyby. Vďaka nádhernej textúre a jasnému osvetleniu nebudú po normálnom dokončení na strope viditeľné žiadne nezrovnalosti..

Na obloženie stropu tekutými tapetami sa podľa recenzií nevyžaduje vyrovnanie povrchu, pretože tento materiál vám umožňuje skryť všetky chyby.

Pripravenú z papiera alebo komerčne dostupnej zmesi tekutých tapiet naneste na strop špachtľou alebo širokým strúhadlom. Uistite sa, že roztok nie je príliš hustý a veľmi tekutý, potom sa s ním bude pohodlne pracovať a ľahko sa nanáša na povrch stropu. Pomocou plaváka je vhodné rovnomerne naniesť vrstvu 2-3 cm.

Pripravenú z papiera alebo komerčne dostupnej zmesi tekutých tapiet naneste na strop špachtľou alebo širokým strúhadlom.Fotografia nanášania tekutých tapiet

Prečítajte si tiež: ako správne nanášať tekuté tapety na stenu

Dokončenie stropu tekutými tapetami nevyžaduje špeciálne schopnosti, takže to zvládne aj začiatočník. Výhodou tohto stropného materiálu je, že sa ľahko nanáša a neodlupuje sa. Môžete sa pokúsiť použiť zmes s kruhovými tapetami, potom získate veľmi originálnu úľavu na pravidelnom strope..

Dokončenie stropu tekutými tapetami nevyžaduje špeciálne schopnosti, takže to zvládne aj začiatočník. Výhoda tohto materiálu pre stropFotografia dokončovania bežného bytu

Ak chcete skontrolovať kvalitu povrchovej úpravy, osvetlite povrch baterkou a potom môžete vidieť medzery. Neponáhľajte sa vyhodiť zvyšky zmesi, je dobre skladovaná v chladnej miestnosti a môže byť užitočná v prípade, že vo svojej práci zistíte chyby. Na dlhodobé skladovanie sa zmes tekutých tapiet vysuší a vloží do plastového vrecka.

Ak chcete skontrolovať kvalitu povrchovej úpravy, osvetlite povrch baterkou a potom môžete vidieť medzery. Neponáhľajte sa vyhodiť zvyšok zmesi, je dobre skladovaný v chladnej miestnosti a môže byť užitočný v prípade, že vo svojej práci zistíte chybyFotografia interiéru s povrchovou úpravou tekutými tapetami

Tekuté tapety získali pozitívnu spätnú väzbu od začiatočníkov a skúsených staviteľov, pretože sa ľahko používajú a nevyžadujú veľké finančné náklady na opravy vlastnými rukami. Teraz môžete skúsiť pracovať aj s touto zmesou. Inšpirujte sa nádhernými interiérmi v bežných bytoch. Prezrite si fotografie a použite tekuté tapety v akejkoľvek miestnosti.