Flexibilný kameň, chyby

Vlastnosti a vlastnosti flexibilného kameňa

Flexibilný kameň je dokončovací materiál na báze pieskovca. Používa sa pri dokončovacích prácach na rôznych povrchoch, vo vnútri aj mimo budovy. Jeho hrúbka sa pohybuje do 3 mm a dĺžka a šírka sa môžu líšiť a závisia od veľkosti povrchu, ktorý sa má opravovať. Flexibilný kameň získava na popularite a je oceňovaný pre mnohé vlastnosti, má však aj svoje nevýhody..

Klady a zápory flexibilného kameňa

Výhody flexibilného kameňa zahŕňajú:

– odolnosť voči ohňu;

– ekologická čistota kompozície;

– odolnosť voči vode a vlhkosti;

– flexibilná štruktúra materiálu;

– dlhá životnosť, najmenej 30 rokov;

– ľahkosť a jednoduchosť starostlivosti.

So všetkými svojimi pozitívnymi vlastnosťami, flexibilný kameň má niekoľko nevýhod:

– Vysoká cena. Vysoké náklady na kameň sú dané jeho dlhou životnosťou, jednoduchým používaním a nízkou hmotnosťou. Preto sa kupuje flexibilný kameň na dokončenie malej plochy, ktorý dodáva interiéru originalitu.

– Flexibilita foriem. Ukladá požiadavky na opravovaný povrch, jeho rovnomernosť, pripravenosť na konečnú úpravu. V opačnom prípade budú nerovnomerné oblasti príliš nápadné, zvýraznené na pozadí kameňa..

Flexibilita foriem. Ukladá požiadavky na opravovaný povrch, jeho rovnomernosť, pripravenosť na konečnú úpravu. V opačnom prípade budú nerovnomerné oblasti príliš nápadné, zvýraznené na pozadí kameňa.

– Vlastnosti počas inštalácie. Na ozdobu rohov sa úspešne použil flexibilný kameň. V tomto prípade sa materiál zahreje stavebným sušičom vlasov, ohne sa v požadovanom uhle a potom sa prilepí. Všetky tieto kroky vyžadujú náležitú zručnosť, pretože pri nesprávnom zaobchádzaní existuje vysoká pravdepodobnosť prasknutia kameňa..

Na ozdobu rohov sa úspešne použil flexibilný kameň. V tomto prípade sa materiál zahreje stavebným sušičom vlasov,

– Existencia analógov nízkej kvality. Náklady na napodobeniny sú oveľa nižšie ako náklady na prírodný flexibilný kameň, ale odborníci ich neodporúčajú kupovať z niekoľkých dôvodov. Na flexibilný kameň sa používa epoxidový roztok, na rozdiel od imitácie, kde sa používa akrylové lepidlo. Takáto výmena komponentov ovplyvňuje základňu materiálu, vďaka čomu je pevný, neohýbací a zle priľne k povrchu..

  Ako vytvoriť ventiláciu v súkromnom dome vlastnými rukami

Náklady na napodobeniny sú oveľa nižšie ako náklady na prírodný flexibilný kameň, ale odborníci ich neodporúčajú kupovať z niekoľkých dôvodov. Na rozdiel od imitácie sa pre flexibilný kameň používa epoxidová malta

Prečítajte si tiež: Penoplex alebo polystyrén, ktorý je lepší?

Pri dokončení takýmto analógom sa veľmi často objavujú chyby – praskliny, záhyby. Navyše nie je neobvyklé, že pieskový vzor padá z kameňa. Preto ľudia, ktorí sa vyznajú v zložitosti stavieb, neodporúčajú šetriť na nákupe flexibilného kameňa nákupom lacného analógu..

Pri dokončení takýmto analógom sa veľmi často objavujú chyby - praskliny, záhyby. Navyše nie je neobvyklé, že pieskový vzor padá z kameňa. Preto sa ľuďom, ktorí sa vyznajú v zložitosti stavby, neodporúča šetriť na nákupe flexibilného kameňa nákupom lacného analógu.

Preskúmajte výhody a negatívne vlastnosti stavebných materiálov, potom môžete v byte vykonávať vysokokvalitné opravy vlastnými rukami. Flexibilný kameň je nový materiál, ktorý je na stavebnom trhu žiadaný..