Toaletu čistíme vlastnými rukami

Ako a ako čistiť toaletu doma

Keď niekoho navštívime, ocitneme sa na chodbe. Považuje sa za charakteristický znak bývania. Ale to je len čiastočne pravda. Práve táto miestnosť na prvý pohľad naznačuje, či sú majitelia bytu čistí. Ak sa ale dostanete do kúpeľne alebo na toaletu, názor na nájomníkov bytu sa môže dramaticky zmeniť. A nie vždy k lepšiemu.

chistim-unitaz-8

Nie každý sa môže pochváliť trblietavým a čistým záchodom a čiernosť kolena kazí celý vzhľad. Ako docieliť, aby bol váš záchod čistý a lesklý? Domestos a Toilet Duck môžu túto úlohu prirodzene vykonávať dobre, ale iba vtedy, ak sa používajú pravidelne. Aby ste predišli tvorbe plakových kameňov, mali by ste toaletu čistiť vlastnými rukami najmenej raz za sedem dní. Aby bola zachovaná čistota, mala by byť utretá brúsnou špongiou namočenou v prášku a teplej vode..

Na zmäkčenie vody a vôňu vzduchu v toaletnej miestnosti je potrebné použiť špeciálne vytvorené výrobky. Sú umiestnené v nádržke alebo pripevnené k okraju toalety.

Ak potrebujete vyčistiť miesto, kde voda na záchode stagnuje, musíte použiť piest a jednorazové sklo, vodu vyberte, nalejte čistič a nechajte asi hodinu odstáť. Keď sa na prácu používajú tekuté čistiace prostriedky, musia byť doplnené. Potom by ste mali z okrajov odstrániť všetky nečistoty nekovovým predmetom a predmet by ste mali vyhodiť. Keď sú nečistoty a nečistoty odstránené, môžete použiť kefu a potom všetko zmyť.

Keď sú nečistoty a nečistoty odstránené, môžete použiť kefu a potom všetko zmyť.

Na čistenie sú však niekedy potrebné radikálne metódy. Zvlášť, keď sa na toalete vytvoril veľmi hrubý plak a močový kameň a nie je možné všetko odstrániť špongiou. Podrobnejšie zvážte radikálnejšie metódy čistenia.

Ako vyčistiť toaletu domácimi prostriedkami

Ako vyčistiť toaletu domácimi prostriedkami

Toaletu očistíme octom

Keď sa toaleta čistí pravidelne, obyčajný ocot odstráni usadeniny vodného kameňa. Môžete tiež použiť jablčný ocot. Ocot je 70 percent ideálny, ale 9 percent bude stačiť..

  Izolácia lodžie vlastnými rukami, pokyny krok za krokom

Nalejte pohár octu do hrnca alebo nádoby a zohrejte ho. Aby sa zabránilo silnému zápachu, nádoba by mala byť najskôr pokrytá vekom. Ďalej sa do toalety naleje teplý ocot a pridá sa sóda a jód. Nechajte pôsobiť dve alebo tri hodiny a potom zmyte. Túto metódu čistenia je najlepšie vykonať pred spaním. Kameň by mal cez noc zmiznúť. Ak účinok nespĺňa očakávania, mali by ste postup čistenia vykonať niekoľkokrát..

Belosť na čistenie

Belosť na čistenie

Druhá metóda je založená na belosti. Prvým krokom je odstránenie vody z toalety. A potom do nej nalejte fľašu belosti. Tento postup sa najlepšie vykonáva v noci. Nechajte všetko cez noc a ráno umyte. Túto metódu môžete použiť niekoľkokrát, kým nie je požadovaný výsledok..

Ako vyčistiť toaletnú misu kyselinou citrónovou

Kyselina citrónová sa používa aj na odstránenie plaku a zubného kameňa z toalety. Na toaletu je potrebné naliať pár balíkov kyseliny, zavrieť veko a nechať niekoľko hodín rozpustiť plak. A odstráňte štetcom s vodou. Opakujte niekoľkokrát. Kým je výsledok skvelý.

Ale tieto metódy nepomôžu, ak je toaleta veľmi špinavá..

Ako vyčistiť toaletnú misku kyselinou citrónovou

Ako vyčistiť najodolnejšie nečistoty z toalety?

Ak je toaleta stará a majitelia plaketu a nečistoty dlho nečistili, potom obvyklé metódy čistenia nepomôžu. V takom prípade musíte použiť jednu z nasledujúcich možností.

Technická kyselina šťaveľová

Najzávažnejšie znečistenie z toalety pomôže odstrániť technickú kyselinu šťaveľovú. Dá sa kúpiť za sucha v lekárni. Pri použití by ste mali používať rukavice. Je potrebné navlhčiť handru a posypať kyselinou a trieť oblasti, kde je veľa kameňa. Môžete ho jednoducho položiť na toaletu. Nechajte hodinu pôsobiť a vyčistite kefkou.

Technická kyselina šťaveľová

Účinné čistenie elektrolytom z batérie

Účinnou možnosťou je použitie elektrolytu na čistenie toalety. Musíte byť veľmi opatrní. Na prácu budete musieť nosiť rukavice, odev, okuliare a podľa možnosti respirátor, aby ste nevdychovali pary. Elektrolyt by mal byť nalievaný bez striekania. Túto metódu je možné použiť iba vtedy, ak je toaleta vo veľmi zlom stave a nie je možné kúpiť novú. Nečistite elektrolytom, ak existujú plastové rúrky.

  Štukatúra na stenách - ako spôsob dekoratívnej úpravy

Ako vyčistiť toaletu pomocou Coca Coly

Ako vyčistiť toaletu pomocou Coca Coly

Coca-Cola, nech to znie akokoľvek smiešne, môže pomôcť vyčistiť toaletu. Dosť na pár fliaš koly, ktoré treba naliať na toaletu, a po štyroch hodinách sa opláchne a vyčistí, aby svietili štetcom.

Existuje mnoho spôsobov čistenia. Môžete si vybrať ten najvhodnejší. Všetko závisí od stavu toalety. Všetko je veľmi jednoduché. Toaletná misa sa dobre čistí prostriedkami, ktoré sú na to špeciálne navrhnuté. V skutočnosti sa však všetky prostriedky nedokážu vyrovnať s najchronickejším plakom..

Ako čistiť domácimi prostriedkami

Ale s dezinfekciou a neustálym čistením robia tieto výrobky vynikajúcu prácu. Preto je lepšie pravidelne monitorovať čistotu, ako hľadať elektrolyt na čistenie alebo opravu potrubia neskôr..