Zvuková izolácia steny urobená vlastnými rukami

Hluková izolácia stien v byte: moderné materiály a užitočné tipy na inštaláciu

V bytových domoch bola zvuková izolácia vždy nízka, bez ohľadu na to, z akého materiálu sú steny vyrobené. Vo svojom vlastnom byte počujete susedov nielen cez stenu, ale aj nad a pod podlahou. Zvukovú izoláciu priestorov môžete zvýšiť aj svojpomocne, nie je tu nič zložité, stačí si vybrať správne materiály. Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli všetko o hluková izolácia stien v byte pomocou moderných materiálov.

Ako správne vytvoriť zvukovú izoláciu

Zvuk je absorbovaný viacvrstvovými štruktúrami, takže môžete použiť konvenčné moderné izolačné materiály. To samozrejme uberie trochu z využiteľnej plochy miestnosti, ale ušetrí váš domov od cudzích zvukov..

Zvuk je absorbovaný viacvrstvovými štruktúrami, takže na zvukovú izoláciu môžete použiť konvenčné moderné materiály

Metódy organizácie dodatočnej zvukovej izolácie:

  1. Použitie sadry.
  2. Použitie sadrokartónu.
  3. Použitie špeciálnych zvukovo izolačných dosiek.

Zvuková izolácia pomocou omietky je použiteľná v panelových domoch, v ktorých zvuk preniká cez póry a praskliny v betónových doskách. Dobrá vrstva omietky môže výrazne obmedziť prenikanie vonkajšieho hluku. A ideálne ploché steny vám umožnia ozdobiť ich akýmkoľvek moderným materiálom, či už je to tapeta alebo farba..

Zvuková izolácia sadrokartónom je obklad steny. Najprv sa postaví drevený rám a tam sa položí zvukotesný materiál, ktorý absorbuje hluk. Uvedomte si, že zvuk absorbujú iba vláknité a pórovité materiály. Sklolaminát na to funguje dobre. Predáva sa v kotúči, má určitú hrúbku, s ktorou sa musí počítať pri stavbe rámu.

Zvuková izolácia sadrokartónom je obklad steny. Najprv sa postaví drevený rám a tam sa položí zvukotesný materiál, ktorý absorbuje hluk. Musíte vedieť, že iba vláknité a pórovité materiály

Organizácia dodatočnej vzduchovej medzery poskytne maximálny výsledok, a preto by hrúbka lamiel pre rám mala byť väčšia ako zvukovo izolačný materiál. Po zorganizovaní rámu a položení materiálu, ktorý absorbuje zvuky, je možné výklenky opraviť pomocou sadrokartónu. Organizácia takejto zvukovej izolácie nie je nič ťažké..

Užitočný článok: Úprava plastových okien na zimu

Zvuková izolácia pomocou špeciálnych zvukovoizolačných dosiek je namontovaná priamo na stenu, nie je to dosť nepríjemná úloha a nemali by vzniknúť ťažkosti. Vzhľadom na to, že je vyrobený vo forme ľahkých dosiek, môže túto prácu ľahko vykonať jedna osoba bez pomoci..

Tieto dosky sú vyrobené z lisovaných a tepelne upravených materiálov z drevotriesky alebo kamennej vlny. Sú pripevnené k stene samoreznými skrutkami a spoje medzi nimi sú pokryté špeciálnym tmelom. Zvukovo izolačné dosky je možné jednoducho a rýchlo namontovať na akýkoľvek povrch; dajú sa jednoducho rezať a upravovať na požadované rozmery. Vďaka svojej špeciálnej textúre tieto dosky nielen chránia miestnosť pred hlukom, ale tiež zachovávajú teplo..

Tieto dosky sú vyrobené z lisovaných a tepelne upravených materiálov z drevotriesky alebo kamennej vlny. Sú pripevnené k stene samoreznými skrutkami a spoje medzi nimi sú pokryté špeciálnym tmelom. Z

Prečítajte si článok: Izolácia lodžie vlastnými rukami

Ich inštalácia nespôsobí žiadne nepríjemnosti, nebudete musieť vytvárať ďalšie štruktúry, nebudú tam žiadne odpadky a nečistoty. Ich cena je dosť veľká, ale efekt inštalácie zvukovo izolačných dosiek je vyšší ako pri použití sadrokartónu. Na maximalizáciu zvukovej izolácie v miestnosti je vhodné dosky montovať nielen na steny, ale aj na podlahu a strop..

Tipy na organizáciu izolácie hluku vlastnými rukami

Pri organizovaní ďalších aktivít na odhlučnenie v miestnosti by ste nemali zabúdať na okná, pretože cez ne preniká mnoho cudzích zvukov. Je potrebné nainštalovať okná s vysoko kvalitnými a hrubými oknami s dvojitým zasklením. Pri nákupe moderného materiálu musíte byť opatrní, inak si môžete materiál absorbujúci zvuk zameniť s izoláciou, vyzerajú podobne, ale majú rôzne účely.

Pri organizovaní ďalších aktivít na odhlučnenie v miestnosti by ste nemali zabúdať na okná, pretože cez ne preniká mnoho cudzích zvukov. Je potrebné nainštalovať okná s vysoko kvalitnými a hrubými oknami s dvojitým zasklením.

Po návrate domov si chce každý oddýchnuť od pracovného zhonu, v doprave, na ulici. Ak je v byte hluk od susedov, hlasy a hlasná hudba, nebudete môcť relaxovať tak často, ako je to možné. Organizácia dodatočnej zvukovej izolácie je vašou zárukou budúceho pokojného odpočinku. Vedieť, ako odhlučniť steny v byte modernými materiálmi, môžete dosiahnuť dokonalé ticho vlastnými rukami.