Zvuková izolácia steny urobená vlastnými rukami

Hluková izolácia stien v byte: moderné materiály a užitočné tipy na inštaláciu

V bytových domoch bola zvuková izolácia vždy nízka, bez ohľadu na to, z akého materiálu sú steny vyrobené. Vo svojom vlastnom byte počujete susedov nielen cez stenu, ale aj nad a pod podlahou. Zvukovú izoláciu priestorov môžete zvýšiť aj svojpomocne, nie je tu nič zložité, stačí si vybrať správne materiály. Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli všetko o hluková izolácia stien v byte pomocou moderných materiálov.

Ako správne vytvoriť zvukovú izoláciu

Zvuk je absorbovaný viacvrstvovými štruktúrami, takže môžete použiť konvenčné moderné izolačné materiály. To samozrejme uberie trochu z využiteľnej plochy miestnosti, ale ušetrí váš domov od cudzích zvukov..

Zvuk je absorbovaný viacvrstvovými štruktúrami, takže na zvukovú izoláciu môžete použiť konvenčné moderné materiály

Metódy organizácie dodatočnej zvukovej izolácie:

  1. Použitie sadry.
  2. Použitie sadrokartónu.
  3. Použitie špeciálnych zvukovo izolačných dosiek.

Zvuková izolácia pomocou omietky je použiteľná v panelových domoch, v ktorých zvuk preniká cez póry a praskliny v betónových doskách. Dobrá vrstva omietky môže výrazne obmedziť prenikanie vonkajšieho hluku. A ideálne ploché steny vám umožnia ozdobiť ich akýmkoľvek moderným materiálom, či už je to tapeta alebo farba..

Zvuková izolácia sadrokartónom je obklad steny. Najprv sa postaví drevený rám a tam sa položí zvukotesný materiál, ktorý absorbuje hluk. Uvedomte si, že zvuk absorbujú iba vláknité a pórovité materiály. Sklolaminát na to funguje dobre. Predáva sa v kotúči, má určitú hrúbku, s ktorou sa musí počítať pri stavbe rámu.

Zvuková izolácia sadrokartónom je obklad steny. Najprv sa postaví drevený rám a tam sa položí zvukotesný materiál, ktorý absorbuje hluk. Musíte vedieť, že iba vláknité a pórovité materiály

Organizácia dodatočnej vzduchovej medzery poskytne maximálny výsledok, a preto by hrúbka lamiel pre rám mala byť väčšia ako zvukovo izolačný materiál. Po zorganizovaní rámu a položení materiálu, ktorý absorbuje zvuky, je možné výklenky opraviť pomocou sadrokartónu. Organizácia takejto zvukovej izolácie nie je nič ťažké..

Užitočný článok: Úprava plastových okien na zimu

Zvuková izolácia pomocou špeciálnych zvukovoizolačných dosiek je namontovaná priamo na stenu, nie je to dosť nepríjemná úloha a nemali by vzniknúť ťažkosti. Vzhľadom na to, že je vyrobený vo forme ľahkých dosiek, môže túto prácu ľahko vykonať jedna osoba bez pomoci..

  Úprava plastových okien vlastnými rukami na zimu. Video

Tieto dosky sú vyrobené z lisovaných a tepelne upravených materiálov z drevotriesky alebo kamennej vlny. Sú pripevnené k stene samoreznými skrutkami a spoje medzi nimi sú pokryté špeciálnym tmelom. Zvukovo izolačné dosky je možné jednoducho a rýchlo namontovať na akýkoľvek povrch; dajú sa jednoducho rezať a upravovať na požadované rozmery. Vďaka svojej špeciálnej textúre tieto dosky nielen chránia miestnosť pred hlukom, ale tiež zachovávajú teplo..

Tieto dosky sú vyrobené z lisovaných a tepelne upravených materiálov z drevotriesky alebo kamennej vlny. Sú pripevnené k stene samoreznými skrutkami a spoje medzi nimi sú pokryté špeciálnym tmelom. Z

Prečítajte si článok: Izolácia lodžie vlastnými rukami

Ich inštalácia nespôsobí žiadne nepríjemnosti, nebudete musieť vytvárať ďalšie štruktúry, nebudú tam žiadne odpadky a nečistoty. Ich cena je dosť veľká, ale efekt inštalácie zvukovo izolačných dosiek je vyšší ako pri použití sadrokartónu. Na maximalizáciu zvukovej izolácie v miestnosti je vhodné dosky montovať nielen na steny, ale aj na podlahu a strop..

Tipy na organizáciu izolácie hluku vlastnými rukami

Pri organizovaní ďalších aktivít na odhlučnenie v miestnosti by ste nemali zabúdať na okná, pretože cez ne preniká mnoho cudzích zvukov. Je potrebné nainštalovať okná s vysoko kvalitnými a hrubými oknami s dvojitým zasklením. Pri nákupe moderného materiálu musíte byť opatrní, inak si môžete materiál absorbujúci zvuk zameniť s izoláciou, vyzerajú podobne, ale majú rôzne účely.

Pri organizovaní ďalších aktivít na odhlučnenie v miestnosti by ste nemali zabúdať na okná, pretože cez ne preniká mnoho cudzích zvukov. Je potrebné nainštalovať okná s vysoko kvalitnými a hrubými oknami s dvojitým zasklením.

Po návrate domov si chce každý oddýchnuť od pracovného zhonu, v doprave, na ulici. Ak je v byte hluk od susedov, hlasy a hlasná hudba, nebudete môcť relaxovať tak často, ako je to možné. Organizácia dodatočnej zvukovej izolácie je vašou zárukou budúceho pokojného odpočinku. Vedieť, ako odhlučniť steny v byte modernými materiálmi, môžete dosiahnuť dokonalé ticho vlastnými rukami.