Ako zalievať orchideu doma

Ako zalievať orchideu doma. Zalievanie hornej a spodnej časti orchidey, ponor a frekvencia

Phalaenopsis je jedným z najbežnejších druhov orchideí, ktoré prirodzene rastú vo vlhkých lesných pôdach Austrálie, juhovýchodnej Ázie a Filipínskych ostrovov. Táto tropická kvitnúca bylina patrí do rodiny orchideí a od ostatných kultúr sa líši početnými hadími koreňmi, hustými a zároveň krehkými listami s hladkým lesklým povrchom a veľmi krásnymi a nádhernými kvetmi bielej, ružovej, orgovánovej, purpurovej a ďalších. odtiene.

Vo vnútorných podmienkach kultúra uprednostňuje mierne zalievanie, nemá rada prebytok vlhkosti v pôde a stojatú vodu, má negatívny vzťah k bohatému postreku a je veľmi náročná na zloženie pôdy, v ktorej sa pestuje. Pre plný rast a vývoj kvitnúcej rastliny sa odporúča prísne dodržiavať všetky pravidlá starostlivosti a údržby, ale najmä požiadavky na zalievanie a vlhkosť vzduchu.

Miesto kultivácie a teplotný režim

Kvetináč s rastlinou sa musí uchovávať v teplej miestnosti (najmenej 18 stupňov) pri rozptýlenom osvetlení. Priame slnečné svetlo je pre plodiny nebezpečné. Najpriaznivejšia teplota vzduchu v miestnosti s orchideou v zime, na jar a v lete je od 20 do 24 stupňov Celzia. Na jeseň položí tropická kultúra púčiky kvetov, aby sa pripravili na zimné kvitnutie. Preto od septembra do novembra rastlina vyžaduje chladnejšie podmienky – od 14 do 16 stupňov Celzia. Také podmienky môže orchidea vytvoriť preskupením na podlahe alebo na balkóne..

Metódy zavlažovania orchideí

Aby sa podmienky pestovania izbových rastlín priblížili k prírodným podmienkam, je potrebné zalievať vo forme „tropického dažďa“. Samotná orchidea musí prijať potrebné množstvo vlhkosti cez koreňový systém. Akákoľvek sklenená nádoba (napríklad malé akvárium) väčšia ako kvetináč s orchideou by mala byť naplnená malou vrstvou expandovanej hliny, naliať vodu asi na 1 centimeter na výšku a vložiť do nej rastlinu. Nádoba s drenážnymi otvormi v spodnej časti umožní izbovej kvetine absorbovať potrebné množstvo vlhkosti.

  Orchidea playone

Vlastnosti zavlažovania a postreku

Vlastnosti zavlažovania a postreku

Je veľmi dôležité, aby voda počas zavlažovania a postreku nepadala na kvety a body rastu, pretože to povedie k ich hnilobe a smrti celej rastliny. Nadbytočná vlhkosť a neustále vlhký substrát sa stáva zdrojom hubových infekcií, ktorým sa darí vo vlhkom prostredí a veľmi rýchlo sa šíria. Huba môže v krátkom čase zabiť orchideu..

Pretože vysoká vlhkosť vzduchu poskytuje potrebnú vlhkosť pre vzdušné korene orchideí, odporúča sa udržiavať ju každodenným postrekom, ale iba v teplých mesiacoch. Jemný postrek je ideálny pre tieto postupy, počas ktorých je vzduch okolo rastlín zvlhčovaný.

Obmedzenie zálievky

Zalievanie musí byť obmedzené, ak sa rastlina pripravuje na budúce kvitnutie. Odporúča sa preniesť nádobu s izbovou kultúrou do tienistých podmienok s teplotou vzduchu asi šestnásť stupňov Celzia a výrazne znížiť objem a frekvenciu zavlažovania..

Kvalita závlahovej vody

Kvalita a teplota zavlažovacej vody majú veľký význam pre plný rozvoj orchideí. Môžete použiť obyčajnú vodu z vodovodu, ale vždy po jednom dni jej ustálenia. Mäkká, usadená voda pri izbovej teplote je pre orchidey ideálna. Skúsení pestovatelia odporúčajú užívať filtrovanú alebo čistenú vodu s teplotou blízkou teplote vzduchu v pestovateľskej miestnosti alebo o 2-3 stupne viac.

Správne zalievanie orchidey (video)

Polievanie orchideí &# 127800; Ako polievať &# 127800; Jemnosti a tajomstvá &# 127800; Aby neboli žiadne problémy a rozpadZalievanie orchideí �� Ako polievať �� Jemnosti a tajomstvá �� Aby ste sa vyhli problémom a rozkladu