Fialky v dome – aké znaky sú s nimi spojené

Fialky v dome sú znakmi: dobrého a zlého. Povery súvisiace s rastúcimi fialkami

Nie je to tak dávno, fialová získala iba slávu a okamžite sa stala obľúbenou medzi pestovateľmi kvetov. Teraz je tento malý, roztomilý a jemný kvet často pestovaný doma. Dnes sa táto rastlina nachádza takmer v každom domácom alebo obytnom priestore. Fialka sa objavila v polovici 19. storočia v Južnej Amerike. Sama o sebe je to zakrpatená, dlhodobá rastlina. Je zvláštne, že s touto rastlinou si ľudia spájajú mnoho znakov, o niektorých sa bude dnes diskutovať.

Fialové informácie

Samotná fialka má viac ako 12 odrôd kvitnúceho kvetu. Vďaka svojej malej veľkosti si fialku obľúbili najmä skúsení pestovatelia kvetov. Froté a polodvojité kvetenstvo vo fialkách je odlišné. Môžu byť jednofarebné alebo viacfarebné. Listy strednej veľkosti, predĺžené a zjedené s ružicou do koreňového systému. Pred kúpou rastliny, ktorá neskôr poteší vaše oči a poskytne viacfarebné kvetenstvo, by ste mali vziať do úvahy niekoľko faktorov:

  • Listy Saintpaulia by mali byť zelené bez akýchkoľvek škvŕn. Aj tie najmenšie škvrny na listoch fialky môžu naznačovať, že rastlina má choroby..
  • Pred kúpou si zistite druh rastliny. To vám uľahčí ďalšiu starostlivosť o neho..
  • Pri nákupe dávajte prednosť tým exemplárom, ktorým už odkvitli súkvetia.

4 mýty o pestovaní fialiek doma

Znamenie je akýmsi súdom, ktorý sa objavil vďaka dlhoročnému ľudskému pozorovaniu. Ľudia sú zvyknutí veriť v znamenia a vďaka nim predpovedať nadchádzajúce udalosti. Rovnako ako mnoho iných rastlín, fialová má aj niekoľko znakov, ktoré ich majitelia často počúvajú:

  • Bujne kvitnúca fialka pomôže udržať stabilitu vo vzťahoch a zabrániť hádkam a nezhodám..
  • Fialka stojaca na parapete v miestnosti, v ktorej dieťa spí, pomôže posilniť jeho imunitu.
  • Ďalší znak tvrdí, že fialka priťahuje peniaze a poskytne svojim majiteľom finančnú nezávislosť..
  • Saintpaulia odstráni všetky mravce, ktoré sú chované v interiéri. Toto však pravdepodobne nie je znak, ale vlastnosť rastliny..
  Drenážne nádoby

Viera sa tiež vzťahuje konkrétne na farbu súkvetia Saintpaulia..

Znaky spojené s farbou fialových kvetov

Znaky spojené s farbou fialových kvetov

Biele súkvetia

Biele Saintpaulias budú vhodné do každej miestnosti, ale podľa legendy sa hovorí, že budú čo najlepšie v dome, kde sú deti, pretože biela fialka nesie symbol čistoty a nevinnosti. Pomôžu prilákať do domu poriadok a čistotu, nabiť domácnosti svetelnou energiou a odohnať od nich negatívne myšlienky. Biele fialky pomôžu upokojiť človeka, ktorý je nadšený, na pokraji nervového zrútenia alebo chce vyhodiť emócie. Biela fialka pomáha zlepšovať a posilňovať nervový systém, zabraňuje nervovým poruchám a agresii hostiteľa. Biela fialka pomôže vydržať neopätovanú lásku a utrpenie spôsobené na tomto základe. Kúpou tejto odrody rastlín môžete na dlho zabudnúť na negatívne emócie, zážitky a akýkoľvek stres. Prinesie tiež pokoj a mier do vašej domácnosti..

Červené a ružové súkvetia

Červené fialky pomôžu vyčistiť myšlienky na inštinktívne a telesné túžby. Červené fialky sú veľmi dobré pri čistení energie v obývacej izbe. Pink Saintpaulia pomôže zvýšiť imunitu a zníži riziko chorôb vo vašej domácnosti. Táto rastlina pomôže aj tým ľuďom, ktorí sú príliš závislí na jedle. Zlá nálada a zlé myšlienky už majiteľa tohto druhu rastliny nebudú prenasledovať. Kvet má pozitívny vplyv na parazity a lenivých ľudí, čo ich motivuje pracovať a robiť niečo užitočné.

Ak ste už dlho chceli schudnúť, ale nadmerná láska k jedlu vám nedovoľuje splniť si tento sen, zaobstarajte si fialku s červeným kvetenstvom. Mokasíny už nebudú plytvať životom, stanú sa produktívnejšími a užitočnejšími.

Fialové súkvetia

Fialová fialová nielenže zdobí miestnosť a vo všeobecnosti vyzerá esteticky, ale má aj mnoho pozitívnych znakov. Absorbuje všetku negatívnu energiu, ktorá je v miestnosti. V konečnom dôsledku bude fialová fialová vyžarovať pozitívnu energiu. Pomáha vyrovnať všetky hádky, nedorozumenia a nezhody v spoločnosti majiteľov. S takouto fialkou sa atmosféra v dome zlepší a v rodine bude vládnuť pohodlie a vzájomné porozumenie. Táto fialka prinesie človeku viac múdrosti a rozvážnosti. Potom sa človek bude pozerať na konflikty a problémy iným spôsobom – pochopí, že z toho existuje humánnejšie východisko. Táto fialka duchovne obohatí svojich majiteľov. Kvet pomôže sebeckým ľuďom naučiť sa milovať ostatných, mať súcit a porozumenie..

  Vynútenie hyacintov

Modré súkvetia

Tento typ fialky funguje dobre pre kreatívnych ľudí. Sám o sebe má krásny, upokojujúci vzhľad, ktorý osloví každú osobu. Čistí miestnosť od negatívnych myšlienok, napĺňa ju tvorivou atmosférou. Ľudia, ktorí zažívajú neustály smútok, pasivitu a neochotu žiť, by si mali okamžite zaobstarať tento konkrétny typ fialky. Modrá fialová určite dodá jasné a pozitívne emócie, túžbu vytvárať a vytvárať. Odporúča sa pre kreatívnych ľudí, ktorí prežívajú kreatívnu krízu a potrebujú nabrať energiu. Buďte však pripravení na príliš veľa tvorivej energie vo svojom dome. Ak sa rozhodnete zvládnuť pre seba niečo nové – napríklad hru na hudobnom nástroji, kresbu, spev a zrazu nemáte dostatočnú motiváciu – modrá fialová vám pomôže. Odporúča sa tiež mať aspoň jednu rastlinu tohto druhu v materských školách, hudobných školách a palácoch kultúry.

Negatívne znamenia

Negatívne znamenia

Je zvykom nazývať fialku „muzhegon“, pretože existuje náznak, že slobodné dievčatá, ktoré chovajú fialky, sa dlho nebudú môcť vydať. Toto znamenie už bolo stokrát vyvrátené, ale stále existuje. Počúvajte ju alebo naopak – len vy si vyberiete.

Mnohí tvrdia, že Saintpaulia je energetický upír. Argumentuje to skutočnosťou, že v priebehu dňa fialová, podobne ako ostatné rastliny, uvoľňuje kyslík. Ale s nástupom tmy šíri oxid uhličitý. Ako každý vie, má škodlivý vplyv na ľudské zdravie a priamo na človeka, čo mu spôsobuje neustálu túžbu spať a poruchu. Tieto kvety nemusíte vysádzať do miestnosti, v ktorej spíte. Ale ak sa pre to predsa len rozhodnete – 2 rastliny sú maximálne prípustné množstvo, ktoré je možné vo vašej spálni odchovať..

Astrológia a fialky

Fialová spája dva prvky – Mesiac a Býk. Býk je symbolom pokoja, rozvahy a trpezlivosti. Violet má na človeka upokojujúci účinok. Mesiac priťahuje do domu teplo a priaznivú atmosféru. Planéta Venuša, ktorá je prítomná vo všetkých druhoch fialiek, dodá domu pohodlie a teplo. Kombinácia Mesiaca a Venuše pomôže znížiť riziko chorôb, posilní ľudský imunitný systém. Kvety obsiahnuté v znamení Býka je možné sadiť doma, pretože sú symbolom dlhého a bohatého života. Fialky pomôžu človeku získať inteligenciu, vytrvalosť, rozvážnosť.

  Obdobia života izbových rastlín

Výsadba fialiek v dome je dobrý nápad, pretože majitelia týchto rastlín budú vždy chránení pred negatívnymi emóciami, zlými očami a závisťou..

Hodnota fialiek pre ľudí (video)

VÝZNAM HOUSIÍ PRE ĽUDSKÉ BYTOSTIVÝZNAM HOUSIÍ PRE ĽUDSKÉ BYTOSTI