Izbové rastliny a domáce zvieratá

Izbové rastliny a domáce zvieratá. Ako chrániť rastliny a kvety pred zvieratami?

Láska k prírode veľmi často spája lásku k zvieratám a lásku k rastlinám. A v praxi môže byť kombinovanie izbových rastlín v byte s domácimi zvieratami dosť ťažké. Musíte sa starať o jedno a druhé, ale stále viac ide o zástupcov flóry..

Mačky a psy, ktoré najčastejšie zapínajú milovníci zvierat, môžu urobiť veľa nepríjemných vecí spojených s izbovými rastlinami. Svojimi labkami môžu kopať diery v kvetinovej pôde, hrýzť a hrýzť listy a kvety rastlín. A často sa stáva, že pri outdoorových aktivitách môžu omylom zavesiť nádobu s rastlinou a rozbiť ju. Ak je nádoba a kvetina veľká, mačka môže použiť povrch pôdy ako lôžko a kmeň rastliny ako zariadenie na ostrenie pazúrov.

Môžu to dostať aj zvieratá. Používaním listov rastlín ako pochúťky sa môžete skutočne otráviť a vážne poškodiť svoje zdravie. Vzhľadom na všetky tieto dôsledky je potrebné starostlivo zvážiť, kam umiestniť izbové kvety a aké miesto bude bezpečné pre domáce zvieratá. Koniec koncov, je úplne realistické kombinovať tieto dve ľudské pripútanosti v byte. Zvieratá a rastliny budú môcť koexistovať na rovnakom životnom priestore pokojne a bez následkov pre všetkých.

Pokiaľ ide o rastliny, mali by byť umiestnené vo vzdialenosti mimo dosahu zvierat. Môžu to byť nástenné police, závesné kvetinové nádoby, vysoké stabilné stojany pevne pripevnené k stene alebo podlahe. To platí najmä pre tie izbové kvety, ktoré predstavujú najmenšie nebezpečenstvo pre zdravie domácich zvierat..

Aby však rastliny mali pozitívny vplyv na domáce zvieratá, najmä na mačky, môžete im pestovať špeciálnu trávu a v blízkosti ich biotopu umiestniť kvetináče. Tieto rastliny (napríklad trávy) pomáhajú mačkám vyčistiť žalúdok od vlnených vlákien, ktoré sa do nich dostávajú pri lízaní srsti..

Tipy, ako chrániť izbové rastliny pred zvieratami

Tipy, ako chrániť izbové rastliny pred zvieratami

Existuje mnoho užitočných osvedčených tipov, ktoré pomôžu odplašiť zvieratá od izbových kvetov. Najúčinnejším liekom je zápach, ktorý mačky nemajú radi. Prečo mačky, veď so psami sa vyjednáva jednoduchšie.

  Ixora (Lesný plameň)

Vôňa – odpudzovač je možné zakúpiť vo forme špeciálneho spreja pre obytné priestory alebo môžete použiť ľudové prostriedky. Mačky nemajú radi vôňu červenej mletej papriky, ktorú je možné umiestniť do malých nádob v blízkosti izbových rastlín, ako aj vôňu alkoholu. Dá sa navlhčiť malými kúskami vaty. Vôňa alkoholu zostáva ešte dlho po zaschnutí vaty.

Šupky z rôznych citrusových plodov – citrónov, pomarančov, mandarínok budú slúžiť ako dobrý odstrašujúci účinok pre mačky a psy. Je pravda, že sušiace kôry strácajú svoj účinok, budete musieť čerstvú kôru neustále položiť..

Ak sa vážne zaoberáte otázkou bezpečnosti domácich zvierat a izbových rastlín, potom môžu byť v tom istom dome bez poškodenia seba a ľudí..