Kvet Rheo

Kvet Rheo

Kvet Rheo je ideálny pre začínajúcich kvetinárstiev. Po prvé, Reo nie je náladový pri odchode, a preto si nebudete musieť robiť veľké starosti, ak pri získavaní skúseností urobíte niečo zle. Je to nenáročný kvet ako cyperus, kaktus alebo sansevier. Ale na druhej strane je navonok originálny a krásny ako dracaena. Táto izbová rastlina je často pripisovaná jednému z typov tradescantia, aj keď je to kontroverzný problém. Reo je vlastne blízky príbuzný Zebrins a Tradescantia, všetci patria do rodiny Commeline. Niektorí botanici sa však domnievajú, a bolo by správnejšie, že taká kvetina tvorí svoj vlastný samostatný rod Reo.

Kvety vyrába závod Reo takmer rok. Má mohutné okrasné listy, ktoré sú sýto purpurovej farby a zbožňujú jasné osvetlenie. Čo je to nereprezentatívny kvet? Táto rastlina bude slúžiť ako ozdoba akéhokoľvek interiéru: či už je to úctyhodná kancelária alebo len obývačka. A starať sa o neho bude trvať veľmi málo času, iba hodinu od hodiny musí byť Reo napojený, niekedy kŕmený a po chvíli rozdelený a transplantovaný.

Ako sa starať o kvet Reo doma

Ako si vybrať najlepšie miesto. Rastlina má veľmi rada svetlo, južné okno je pre ňu najvhodnejšie. Ale v letných horúčavách treba Reo ešte trochu zatieniť, inak listy budú trpieť slnečnými lúčmi..

Proces zavlažovania. Kvet má rád neustále vlhkú pôdu, takže je v poriadku, ak ju niekto omylom opäť zaleje. Pohľadný Reo rastie pozoruhodne, keď je zem v teplom období po celý čas mokrá. Ale v zime musíte byť pri zalievaní opatrnejší, musíte ich trochu obmedziť, ale nemalo by dôjsť k vysušeniu. Polievanie je žiaduce usadenou vodou, dažďová voda je na to ešte vhodnejšia. V zime musí byť kvetina napojená teplou vodou. A napriek tomu kvetina naozaj nemá rada, keď sa voda dostane do miest na stonke, kde sú pripevnené listy (internodia), musíte sa pokúsiť, aby sa to nestalo.

  Livistonova dlaň

Ako sa starať o kvet Reo doma

Je pochopiteľné, že ak má rastlina dobrú vlhkosť, vyvíja sa dobre, ak sa pravidelne postrekuje. Vonkajšia sprcha je úžasný spôsob, ako udržať kvetinu v dobrom stave a čistote..

Kŕmenie rastlín. V letnej sezóne, od mája do augusta, je dobré používať komplexné hnojenie, klasické minerálne hnojivo na dekoratívne listnáče. V zriedkavých prípadoch sa môže použiť organická hmota: tinktúra z vaječných škrupín a cibuľových šupiek.

Reprodukcia kvetu Reo. Jediný a asi najsprávnejší je spôsob delenia kríkov. Ak sa o ňu správne staráte, Rheo rastie veľmi rýchlo. Vďaka tomu je možné získať nové rastliny kedykoľvek počas roka. Alternatívne, zakorenenie odrezkov po stranách, sú tam stále, sa objavujú na základni. S reprodukciou by teda nemali byť žiadne problémy. Po celý rok sa objavujú ľahké malé kvety, aj keď nenesú dôležitú dekoratívnu hodnotu, ale takto to robí ktokoľvek. Kvet nemá semená.

Transplantácia rastlín. Podobný kvet z času na čas rastie v skupine, deti klíčia z pôdy. Reo je teda potrebné transplantovať každý rok. Na tento účel je lepšie použiť hrniec široký, nie hlboký. Pozemok na výsadbu si môžete pripraviť sami. Na to musíte vziať: časť zeme je ílovitý trávnik, rovnaké množstvo zmesi listov a rašeliny, rovnaké časti piesku a humusu.

Kvety uvoľňuje rastlina Reo takmer rok

V spodnej časti musí byť drenáž. Napriek tomu, že Rheo je vlhkomilná rastlina, existuje možnosť koreňovej hniloby z prebytku vody alebo ju môžu poškodiť roztoče. Ak si nemôžete vyrobiť zmes sami, môžete si kúpiť hotovú pôdu na dekoratívne listnaté kvety.

Známky choroby kvetov. Listy na koncoch zhnednú a potom uschnú. Je to 99% vysoká pravdepodobnosť, že dôvodom je suchý vzduch. Stáva sa to hlavne v zime, keď je v bytoch zapnuté ústredné kúrenie. V tejto dobe musí byť kvetina veľmi často striekaná alebo umiestnená vedľa riadu s vodou. Pomôže to nielen Reovi, ale aj všetkým rastlinám, ktoré sú v blízkosti..

  Orchidea Phalaenopsis

Okraj listu zhnedne, samotný list sa stočí a nakoniec vyschne z nedostatku vlhkosti. To sa môže stať aj pri studenej zálievke v zime. Je potrebné zalievať iba teplou vodou a potom bude kvetina v úplnom poriadku..

Ak sa rastlina tiahne silne nahor, listov je málo a na stonke sa nachádzajú len zriedka, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nie je dostatočné osvetlenie. Ďalším dôvodom tohto stavu kvetu je nedostatok živín..

Pri hojnom osvetlení mizne pestrá farba listov, pruhy pozdĺž listu sú sotva viditeľné. Naliehavo potrebujeme usporiadať kvetinu tam, kde je o niečo menej svetla. Stonky rastliny v dôsledku prebytočnej vlhkosti zhnednú a zmäknú. To sa stáva najčastejšie v zime. Aby ste kvetinu vôbec nestratili a nenechali ju uhynúť, musíte zdravú časť odrezať a vložiť do vody alebo pôdy na zakorenenie. Nebojte sa transplantovať Reo v zime, ak je kvet v ohrození, musíte zachrániť.

Keď sa zoznámite s týmito jednoduchými pravidlami, môžete úspešne pestovať taký krásny izbový kvet ako Reo!