Orchidea Angrekum

Orchidea Angrekum

Orchidea Angraecum je jedným z najvýznamnejších a najatraktívnejších zástupcov plodín orchideí. Rod spája asi dvesto rôznych druhov. Územie rastu divokých foriem pokrýva tropické zóny afrického kontinentu. Na Madagaskare a ďalších blízkych ostrovoch je táto orchidea celkom bežným hosťom..

Popis orchidey Angrekum

Rastlina kvitne bielymi kvetmi v tvare hviezdy. Ich priemer je asi 3-10 cm.Veľkosť šálky závisí od konkrétneho druhu. Angrekum Magdalena a Angrekum Jeden a pol stopy sú považované za najobľúbenejšie vo svetovom kvetinárstve. Smaragdové úzke listy sú pokryté neobvyklým voskovým povlakom, čo robí kvet ešte atraktívnejším. Rozkvitnutá orchidea pôsobí nezabudnuteľným dojmom.

Rastlina nemá žiadne pseudobulby. Monopodiálne výhonky a pásy podobné listom tvoria rám. Z listových čepelí je vytvorená dvojitá symetrická ružica. Keď sa dosiahne určitá výška, stopky potrebujú podporu. Existujú druhy so žltým alebo svetlo zeleným súkvetím.

Starostlivosť o orchideu Angrekum doma

Starostlivosť o orchideu Angrekum doma

Rovnako ako mnohé tropické epifyty, aj Angrecum preferuje vlhké a teplé podnebie. Na pestovanie krásnej a zdravej orchidey Angrecum je potrebné v miestnosti udržiavať vysokú vlhkosť..

Poloha a osvetlenie

Svetelné indikátory hrajú dôležitú úlohu v chove plodín. Angrekum rastie normálne za jasného, ​​rozptýleného svetla. Úder priamych lúčov so sebou prináša zmeny vo vývoji vegetatívnych častí. Divoké druhy sa pred slnkom skrývajú pod baldachýnom hustých tropických stromov. Trvanie denného svetla pre trvalky pestované v byte je najmenej 12 hodín počas celého roka. V lete je možné kvetináče umiestniť na otvorené priestranstvá – na balkón alebo do záhrady. Čerstvý vzduch má priaznivý vplyv na vitálnu aktivitu epifytov. V zimnom období je kvet doplnený pomocou umelých lámp, ktoré sú inštalované vedľa hrnca..

Požiadavky na teplotu

V lete sa hrniec uchováva v miestnosti, kde teplota vzduchu nepresahuje 25 ° C. S príchodom zimného chladného počasia sa teplota obsahu zníži o 4-5 ° C. Je však dôležité mať na pamäti, že kritický rozsah, v ktorom sa kvet bude cítiť pohodlne, by nemal presiahnuť 16 ° C..

Vysychanie podkladu je neprijateľné. Systematické zvlhčovanie a striekanie z rozprašovacej fľaše je hlavnou podmienkou plného rozvoja orchidey. Pri izbovej teplote používajte mäkkú závlahovú vodu. Je tiež dovolené zvlhčovať pôdu chladenou prevarenou vodou. Sphagnum pomáha predchádzať odparovaniu vlhkosti, ktorou je pokrytá horná vrstva substrátu. Potom vzduch pokojne prenikne ku koreňom.

Pôda

Orchidea Angrekum

Pretože angrecum patrí k zástupcom epifytov, odporúča sa použiť na výsadbovú zmes tieto zložky: kôra stromov a uhlie, korene papradia a sfagnum.

Top dressing

Top dressing sa vykonáva počas aktívneho rastu zelenej hmoty. Používajú sa komplexné formulácie minerálneho pôvodu, ktoré sa vyrábajú špeciálne pre plodiny orchideí. Užite len polovicu dávky, ktorú výrobca uviedol na obale.

Prenos

Transplantácia sa vykonáva za 2-3 roky. Vyberú kvetináč o jednu veľkosť väčší ako ten predchádzajúci a osviežia pôdu. Orchidea sa prenesie do nového kontajnera až po odpadnutí súkvetí. Súbežne s transplantáciou sa rastlina môže množiť.

Vlastnosti kvetu

angrekum

Pokladanie púčikov začína v novembri. Kvety hviezdičky zostávajú na zvislých stopkách niekoľko týždňov. Niektoré druhy kvitnú až do februára. V noci orchidea vyžaruje silnú arómu. V prírode sa jeho vôňa šíri lesom a priťahuje hmyz, ktorý sa hrnie z rôznych strán a prebieha vo vnútri porcelánových okvetných lístkov, aby si pochutnal na kvetovom nektári..

Spiace obdobie

Angrekum sa vyvíja rovnakým spôsobom po celý rok. Klidová fáza sa prakticky nepozoruje. Na konci kvitnutia by mali byť odstránené šípky stopiek. Tiež sa zalievanie zníži a pôda sa už nehnojí. Zostávajúce živiny v zemi vydržia niekoľko mesiacov..

Chovné metódy pre orchidey Angrekum

Chovné metódy pre orchidey Angrekum

Orchidea Angrecum sa rozmnožuje laterálnymi procesmi. O „deti“ je starostlivo postarané, kým sa nestanú silnejšími a nezískajú vlastný koreňový systém. V procese usadzovania je potrebná mimoriadna opatrnosť, pretože mladé korene sú veľmi krehké a ľahko sa lámu. Ak sa to stane, adaptácia rastlín bude trvať dlho a epifyt bude kvitnúť až po niekoľkých rokoch..

Angrekum orchidea! Zbierku riedim vzácnymi orchideami!Angrekum orchidea! Zbierku riedim vzácnymi orchideami!

Choroby a škodcovia

Orchidey tohto rodu sú považované za odolné voči mnohým chorobám. Príznaky ochorenia sa spravidla objavujú častejšie u mladých a slabých jedincov. Osobitnú hrozbu predstavujú škodcovia, ako je hmyz a sivá hniloba. Ak sa hmyzu podarí zaútočiť na kvetinu, listy sa postriekajú insekticídnymi prípravkami. Ak sa zistia stopy hniloby, časové intervaly medzi zavlažovaním sa predĺžia. Správna starostlivosť, teplota a vlhkosť znižujú riziko chorôb. Podľa odporúčaní skúsených záhradníkov orchidea Angrecum nespôsobí vážne problémy..

Ťažkosti pri pestovaní

Väčšina otázok, ktoré si kladú začínajúci kvetinári, súvisí s kvitnutím orchidey Angrekum. Pučiace problémy sú spôsobené suchým vzduchom alebo chybami v zavlažovaní. Rastlina nielenže stráca svoje veľkolepé kvety, ale má aj bolestivý vzhľad. Lístie zožltne, proces rastu sa spomalí. Ak ker vyzerá celkom zdravo, ale nedáva kvetenstvo, kvetináč je príliš ďaleko od okna a v trvalke chýba osvetlenie..

Orchidea Angrekum nie je v starostlivosti náročná. Tajomstvo úspechu pri pestovaní plodiny zahŕňa tri dôležité faktory: zvýšenú vlhkosť vzduchu, vetranie miestnosti, kde sa nachádza kvetina, a jasné rozptýlené svetlo..