Rastliny v teple

Rastliny v teple

Čo robiť, ak je za oknom horúco a miestnosť nie je pohodlná. Šetrí iba klimatizácia, ale pomáha iba ľuďom, ale čo izbové rastliny?

Kaktusy a iné sukulenty sa v podobných podmienkach tiež cítia nepríjemne. A to je úplne mylný názor domnievať sa, že teplo nie je pre také rastliny nič strašné. Nie, samozrejme, nezomrú, aj keď sú úplne zbavení vlhkosti. Ide o to, že taký kaktus vynaloží všetku svoju energiu na svoju hydratáciu, pričom využije svoje vnútorné rezervy, aká krása a kvitnutie tam sú. Preto všetky sukulenty vyžadujú náležitú pozornosť, nenechávajte pôdu v suchej forme a pravidelne ju kŕmte. Ale napriek tomu sú tieto rastliny odolné voči vysokým teplotám, ale čo ostatné?

Kaktusy a ďalšie rastliny sukulentného rodu sa v podobných podmienkach tiež cítia nepríjemne.

Niektoré kvety môžu v extrémnych horúčavách úplne zmiznúť. Verí sa, že okno na západnej strane je najbezpečnejšie, ale aj tu môže byť ťažké, ak je vonku horúco. Izbové rastliny v lete musia byť zatienené bez ohľadu na to, na ktorej strane je okno. Stačí málo času a vystavenie vysokým teplotám na slnku urobí svoje..

Ak je to možné, musíte kvetinu odstrániť v tieni tým, že ju vyberiete na ulicu. V horúcom období vyžadujú osobitnú pozornosť rastliny, ktoré kvitnú. Dokonca aj tropický pôvod, niektoré z nich, im nepomôžu bezbolestne vydržať vysoké teploty. Kvet môžete dať na takzvaný knôt vyrobený z vody. Alebo len vložte do palety hrubý piesok, kamienky, čistý mach a všetko zalejte vodou.

Oplatí sa pozrieť sa na vaše rastliny ešte raz a objasniť alebo skontrolovať podmienky ich údržby. Zapamätať si a vedieť všetko nie je vždy možné, takže sa môžete uchýliť k rôznym zdrojom takýchto informácií. Našťastie je ich počet ohromný: na internete je množstvo všetkých druhov príručiek a kvetinárstiev..

  Izbové rastliny a domáce zvieratá

Ako sa správne starať o rastliny v horúcom počasí

V horúcom počasí potrebujú izbové rastliny dvojnásobnú starostlivosť. Rozmarný streptokarpus môže napríklad zomrieť, ak je leto veľmi horúce. Rastliny, ktoré vôbec nekvitnú a sú dekoratívne listnaté, treba postrekovať dvakrát denne. Je dôležité to urobiť s kvetmi, ktoré vyžadujú zvýšenú vlhkosť (napríklad chamedorea). Ak je kvetina zbavená ďalšej vlhkosti (postreku), potom listy čoskoro zhnednú a budú mať škaredý tvar so suchými končekmi.

Je lepšie zabaliť tmavé kvetináče obsahujúce rastliny do fólie, aby sa zem menej zahriala. Na vrchný obväz v lete je lepšie použiť minerálne hnojivá za predpokladu, že vrchný obväz sa vykoná až po dvoch hodinách od zalievania, je to povinné!

Ak je v miestnosti klimatizácia, je potrebné zabezpečiť, aby studený vzduch nepoškodil rastliny, nie je potrebné, aby sa dostal na kvety.

A napriek tomu sa v suchom letnom období veľmi často prejavuje aktivita všetkých druhov škodcov. Ide o vošky, drobný hmyz, roztoče a ďalšie. Je potrebné pravidelne kontrolovať všetky rastliny a v prípade nepríjemných chvíľ konať..