Prečo strom peňazí nekvitne?

Peňažný strom - kvitnutie: kedy začína a koľko starostlivosti je potrebné. Prečo tučná žena nekvitne?

Medzi ľuďmi existuje názor, že strom peňazí v dome je znakom materiálnej pohody, a ak tiež kvitne, potom sa v tomto dome na dlhý čas usadí prosperita a bohatstvo. „Peňažný strom“ alebo „tučný strom“ pestujú mnohí, pretože rastlina si nevyžaduje veľkú pozornosť, ale vždy vyzerá skvele. Táto nenápadná izbová kvetina sa vyznačuje malými lesklými mäsitými listami pripomínajúcimi mince a je ozdobou každého interiéru. Je pravda, že rastlina mnohých nepoteší svojim kvitnutím. Aby ste to urobili, musíte poznať všetky tajomstvá starostlivosti a kultivácie, aby ste pre rastlinu vytvorili všetky priaznivé podmienky..

Kvetina má nielen dekoratívne vlastnosti, ale aj liečivé vlastnosti. Tučná žena uvoľňuje do okolitého priestoru veľa užitočných látok, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť celkový stav človeka a zdravie vôbec. Peňažný strom sa stane skutočným domácim lekárom len s náležitou starostlivosťou..

Ako prinútiť strom peňazí rozkvitnúť?

Ako nechať rozkvitnúť strom peňazí?

Rozkvitnutý strom peňazí je veľkou vzácnosťou a príjemným prekvapením. Mnohí by chceli vidieť svoje domáce zviera kvitnúť, ale na to je potrebné dodržať niekoľko dôležitých bodov. Rastlina je vo všeobecnosti považovaná za nenáročnú a dokonca trpezlivú. Rastie veľmi rýchlo a ľahko sa pestuje, ale obdobie kvitnutia je veľmi zriedkavé. Tu bude musieť byť majiteľ izbovej rastliny trpezlivý..

Tučná žena stromu je rozšírená v krajinách Južnej Afriky. Rastlina sa vo svojich pôvodných podmienkach cíti tak skvele, že ju vo voľnej prírode v kvitnúcom stave ľahko nájdete. Strom peňazí sa cíti priaznivo, pretože je väčšinu dňa na jasnom slnečnom svetle a pri vysokých teplotách vzduchu. Rast a vývoj celej rastliny závisí od dostatočného množstva svetla a tepla. Nadbytok svetla a priame slnečné lúče sú nežiaduce a dokonca nebezpečné. Krátke denné hodiny, ktoré sú v mnohých regiónoch bežné s príchodom jesennej a zimnej sezóny, tiež negatívne ovplyvňujú vývoj tučnej ženy. Pri domácom pestovaní je potrebné zvoliť parapet pre rastlinu so správnym osvetlením, bez nebezpečenstva spálenia od slnka..

Interiérová starostlivosť o kvety začína jej vysadením. Na strome peňazí nezáleží na zložení pôdy. Zakorení v akejkoľvek pôde a množí sa akýmkoľvek spôsobom. Výhonok, hrot výhonku a dokonca aj obyčajný list, keď sa dostane do pôdy alebo vody, veľmi rýchlo zakorenia, intenzívne rastú a cítia sa dobre na novom mieste. Správna výsadba je prvým krokom k začiatku dlho očakávaného kvitnutia. Existujú však aj ďalšie jednoduché, ale povinné postupy..

Pravidlá starostlivosti o strom peňazí

Pravidlá starostlivosti o strom peňazí

Teplota

Izbová rastlina má veľmi rada čerstvý vzduch, ale negatívne ovplyvňuje prudké zmeny teploty. Preto je lepšie „chodiť“ na balkón alebo na ulicu v teplom období, keď je teplotný rozdiel v miestnosti a vo vzduchu minimálny. V teplých mesiacoch tučná žena miluje teploty od 20 do 25 stupňov a počas odpočinku (v zime) – od 10 do 15 stupňov.

Zalievanie

Hoci tučná žena patrí k zástupcom milujúcim vlhkosť, prebytočná vlhkosť v pôde mu len uškodí. Po prvé, pri nadbytku vody sa môže spomaliť rast a vývoj, a po druhé, je možné hnitie koreňa rastliny. Kvetinu je najlepšie polievať po vysušení ornice asi jeden centimeter do hĺbky. Objem závlahovej vody je mierny, ale na začiatku kvitnutia treba množstvo vody počas závlahy zvýšiť. Na vodné procedúry je dôležité používať vodu izbovej teploty..

Top dressing a hnojivá

Peňažník má kladný vzťah k pravidelnému hnojeniu, ktoré je možné aplikovať na pôdu raz alebo dokonca dvakrát mesačne. Pretože kvetina patrí k rastlinám – sukulentom (ako napríklad kaktus), je lepšie použiť hnojivá, ktoré sú určené na kŕmenie kaktusov..

Prenos

Tučná žena je rýchlo rastúca rastlina, ktorá potrebuje včasnú transplantáciu, pretože zvyšuje svoj rast a objem.

Tučná žena je rýchlo rastúca rastlina, ktorá potrebuje včasnú transplantáciu, pretože zvyšuje svoj rast a objem. Na výber správneho kvetináča sa musíte zamerať na vrchnú časť rastliny. Jeho objemy sú približným objemom hrnca. Pri transplantácii je dôležité neporušiť celistvosť koreňovej časti. Rastliny je lepšie transplantovať spolu s hlinenou hrudkou alebo väčšinou. Nová pôdna zmes musí mať rovnaké zloženie ako stará..

Kmeňová formácia

Skúsení pestovatelia sa domnievajú, že vývoj stonky ovplyvňuje aj začiatok kvitnutia bastarda a odporúčajú odrezať vrchol rastliny, ktorý dosiahol výšku asi 30 centimetrov. To prispeje k lepšiemu zakoreneniu stromu, vzhľadu nových púčikov a vytvoreniu krásnej koruny a silného kmeňa..

Denná starostlivosť o rastliny na podporu kvitnutia

Strom peňazí nemusí dlho kvitnúť, dokonca aj niekoľko rokov, ale to neznamená, ale nikdy nekvitne. Je potrebné opakovať každodenné jednoduché pravidlá starostlivosti, ktoré priblížia toto dlho očakávané obdobie:

  • Vetranie miestnosti obsahujúcej rastlinu. Tučná žena má veľmi rada čerstvý vzduch..
  • Včasná likvidácia kvetu zo sušených, zvädnutých a starých listov.
  • Použitie podpery alebo podväzku na rýchlo rastúci stonok a výhonky.
  • Pravidelné mokré stieranie listovej časti. Dokonca aj nepostrehnuteľná vrstva prachu bráni rastline dýchať a úplne sa rozvíjať.

Podrobnosti o starostlivosti o strom peňazí

Kvitnúci strom peňazí

Kvitnúci strom peňazí

Nie každý mal to šťastie vidieť a obdivovať túto vzácnu a dlho očakávanú udalosť. Majitelia izbových rastlín pravdepodobne vedia z kníh, časopisov a internetu, ako táto kráska vyzerá, ale každý chce mať vo svojom dome kvitnúci strom..

Tučná žena podobná stromom kvitne drobnými bielymi kvetmi, podobnými malým hviezdičkám, ktoré pokrývajú naraz jednotlivé výhonky alebo celú rastlinu. U iných druhov tejto rastliny sa kvitnutie vyznačuje žltými alebo ružovými odtieňmi kvetov. Potom, čo čakáte, kým tučná žena začne toto očarujúce obdobie, môžete k rozkvitnutej kráse pridať peňažné mince a farebné stužky, ktoré dotvoria symbolický obraz bohatstva a prosperity.

Tučná žena alebo strom peňazí Ako ho nechať rozkvitnúť? (video)

Tučná žena alebo strom peňazí Ako prinútiť kvitnúť?Tučná žena alebo strom peňazí Ako ho nechať rozkvitnúť?