Vlastnosti stavby drevených domov

Vlastnosti stavby drevených domov

Mnoho obyvateľov veľkých miest sníva o tom, že budú žiť bližšie k prírode, ďaleko od ruchu mesta..

Keď sa človek rozhodne postaviť si vlastný dom, vždy si premyslí, aké materiály a technológie na to použije. V poslednej dobe sa dreveným domom venuje čoraz viac ľudí. Nie sú drahé, nie je ťažké ich stavať, sú šetrné k životnému prostrediu a dokonale zapadajú do prímestského interiéru. Ak budete postupovať podľa stavebnej technológie, potom vo vnútri takého domu bude vždy teplo a útulno., výstavba drevených domov nezaberie veľa času, ale bude dlho slúžiť ako obytný.

Na čo si musíte dať pozor

V prvom rade si musíte pamätať, že dom z dreva má na základ oveľa menšie zaťaženie ako dom z tehál alebo monolitu. Preto stačí nainštalovať pásový základ. Pomôže to trochu ušetriť a urýchliť proces výstavby..

Na stavbu domu z dreva je možné použiť nasledujúce materiály:

  1. suché drevo a drevo z prírodnej vlhkosti;
  2. zaoblená alebo hobľovaná guľatina;
  3. lepené laminované drevo a drevené panely.

Odborníci odporúčajú získať späť hotové suché rezivo, ktoré prešlo špeciálnym profesionálnym sušením. Materiál bude stáť o niečo viac, ale je vynikajúci do práce a môžete ho ihneď použiť.

Ak drevo nebolo sušené, bude to stáť menej, ale budete ho musieť vysušiť sami. Problém je v tom, že je niekedy ťažké to urobiť sami. V suchých oblastiach je možné drevo sušiť prirodzene, ale ak je vonku neustále vysoká vlhkosť, bude táto úloha oveľa ťažšia. Okrem toho musí byť drevo správne skladované, aby sa nepoškodilo a aby si zachovalo svoje ukazovatele kvality..

Drevo musí byť ošetrené špeciálnymi látkami, ktoré chránia materiál pred vlhkosťou, plesňami a plesňami, hmyzom a hlodavcami. Okrem toho musíte drevo ošetriť látkami, ktoré chránia drevo pred ohňom. Tieto látky pokrývajú materiál najtenším filmom. Ak strom začne horieť, film ho nejaký čas ochráni, počas ktorého musíte uhasiť oheň a drevo sa úplne nezničí.