Konzervácia s potešením: pomôže vám mlynček na mäso

Konzervovanie zeleniny alebo ovocia na zimu

Konzervovanie zeleniny alebo ovocia na zimu nie je len spôsobom, ako pripraviť jedlo na toto chladné obdobie, ale aj vhodným procesom, ako si urobiť veľa radosti a zdokonaliť umenie varenia. Koniec koncov, je tak príjemné otvoriť v zime nádobu s džemom alebo nejakou nátierkou vyrobenou vlastnými rukami a ošetriť tak svojich hostí..

Jediná vec, ktorá mnohých desí, je potreba ručne nakrájať obrovské množstvo zeleniny alebo ovocia, čo si vyžaduje veľa času a rovnako úsilia. Našťastie moderná technológia umožňuje používať také zariadenie, ktoré túto úlohu čo najviac uľahčuje. Jedná sa o elektrický mlynček na mäso. Za niekoľko minút môžete pomocou tejto techniky obmedziť všetky prípravné práce na minimum. Napríklad veľmi rýchlo nastrúha a nakrája zeleninu v akomkoľvek množstve. Jeho používanie vám preto uvoľní veľa voľného času, ktorý vám umožní užiť si dostatok teplých jesenných peňazí..

Konzervovanie zeleniny alebo ovocia na zimu nie je len spôsobom, ako pripraviť jedlo na toto chladné obdobie, ale aj vhodným procesom.

Zvážte niekoľko receptov, ktoré ukážu, ako jednoduché je konzervovanie pomocou mlynčeka na mäso.

Zimný šalát "Desať" v bankách

Desať šalát. Na to, milovaný všetkými, musí byť šalát odobratý v rovnakom množstve: baklažány, šalátové paradajky, papriky a stredne veľké žiarovky. Budete tiež potrebovať tri hlavy cesnaku, jeden pohár slnečnicového oleja, trochu horkej papriky, petržlenovú vňať, kôpor, 100 g octu, 100 g cukru a jednu polievkovú lyžicu soli.

Pomocou mlynčeka na mäso musíte nakrájať všetku zeleninu, pridať tam cesnak, nakrájať zeleninu, ako pre bežný šalát. Celú pripravenú zmes preložíme do veľkého hrnca, pridáme olej, korenie a dáme na mierny oheň. Hneď ako všetko vrie, je potrebné znížiť teplotu a držať panvicu na plyne ďalších 20 minút. Potom vyberte panvicu pridaním octu, premiešajte obsah a vložte do hotových pohárov. Na styling si dajte 10 minút a vyhrňte viečka. Nádherný lahodný šalát na zimu je pripravený!

Konzervovanie zeleniny na zimu, recepty s mlynčekom na mäso

Výroba kaviáru z tekvice pomocou mlynčeka na mäso

Squashový kaviár. Každý miluje squashový kaviár, obzvlášť deti. Preto na jeho prípravu potrebujeme: kilogram cukety, dve mrkvy, tri veľké cibule, tri veľké papriky a tri šalátové paradajky.

Všetko to začína skutočnosťou, že všetka zelenina musí byť nakrájaná pomocou mlynčeka na mäso. Výslednú zmes nalejte do veľkej panvice alebo vysokej panvice a duste dve hodiny. Potom podľa chuti pridajte cukor, soľ, korenie, citrónovú šťavu alebo iné obľúbené korenie. Pripravený kaviár dusíme na ohni ďalšie 2 hodiny. Potom nalejte kaviár do pohárov a zvinte viečka.

Konzervovanie zeleniny na zimu, šalát

Konzervovanie zeleniny na zimu, šalát "Záhrada"

Zeleninový šalát. Obľúbený šalát všetkých záhradníkov, pretože pripomína leto. Na tento šalát potrebujeme: uhorky, cuketu, cibuľu, papriku, paradajky. Pomocou mlynčeka na mäso musíte nakrájať všetku túto zeleninu na krúžky. Potom ich dajte sterilizovať do litrových nádob. Pridajte všetku zeleninu do všetkej zeleniny, ako aj do listov ríbezlí, čerešní a korenia. Do každej nádoby je potrebné naliať 1 polievkovú lyžičku soli. l., cukor 1 polievková lyžica. l., ocot 2 polievkové lyžice l. To všetko zalejeme vodou, privedieme k varu, sterilizujeme 15 minút a zvinieme veko.

Recept na papriky plnené baklažánom

Recept na papriky plnené baklažánom. Na prípravu tohto jedla na zimu potrebujeme: 2 kg sladkej papriky, ktorú musíte najskôr očistiť a niekoľko sekúnd blanšírovať vo vriacej vode.

Na náplň potrebujeme: 1 kg baklažánu a 1 kg mrkvy. To všetko musí prejsť mlynčekom na mäso. Potom zľahka opečte na panvici, pridajte bylinky, cesnak, korenie a soľ. Výslednú náplň pevne vložte do korenia a všetko vložte do sterilizovaných pohárov.

Na marinádu budete potrebovať: 1 PL rastlinného oleja, 1 ČL octu, 1 ČL soli. l. a cukor 2 lyžice l. Toto všetko premiešame a privedieme k varu. Nalejte pripravené poháre s plnenou paprikou touto marinádou a sterilizujte 15 minút.

Prečítajte si ďalšie užitočné recepty v nadpise "Konzervovanie vlastnými rukami"