Konzervovanie paradajok recepty na zimu

Konzervácia paradajok. Recepty. Foto a video

Nakladané paradajky sú skvelým občerstvením v zimnom období. Existuje veľké množstvo recepty na konzervovanie paradajok, každá hosteska si preto môže vybrať ten najvhodnejší. V tomto článku nájdete najobľúbenejšie a najchutnejšie recepty, ktoré vám pomôžu konzervovať paradajky s minimálnym časom..

Konzervácia paradajok, recepty

Paradajky sa najčastejšie nakladajú do trojlitrových nádob. Pripravené fľaše a uzávery dôkladne umyte. Potom musia byť sterilizované spôsobom, ktorý je pre vás vhodný..

Nakrájajte kôpor, chren a ďalšie bylinky a dajte na dno nádoby. Paradajky umyte a dajte do pripravených fliaš. Okrem paradajok môžete dať sladkú alebo horkú papriku, cesnak, cibuľu, mrkvu, potom bude vaša konzervácia nielen rozmanitá, ale aj krásna.

Paradajky zalejte vriacou vodou a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom vypustite vodu a znova varte. Ak skladujete paradajky v pivnici, môžete druhýkrát naliať vodu a zrolovať

Paradajky zalejte vriacou vodou a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom vypustite vodu a znova varte. Ak skladujete paradajky v pivnici, môžete ich druhýkrát naplniť vodou a zrolovať, a ak budú paradajky celú zimu v teplej miestnosti, potom je lepšie tretíkrát zvinúť veko. Do tretice dajte do banky 6 polievkových lyžíc soli, 5 lyžíc cukru a 150 ml octu.

Zrolujte nádobu, otočte vekom nadol a zabaľte ju dekou.

Pozri tiež: recept na uhorky s kečupom Torchin Chili

Konzervované paradajky bez sterilizácie

Ak máte litrové nádoby a kúpili ste si malé paradajky, skúste ich zrolovať podľa nasledujúceho receptu. Pripravte si poháre a sterilizujte ich spolu s viečkami. Zeleninu položte na dno ako obvykle. Paradajky dobre umyte a odrežte stopku. Do každej paradajky treba vložiť strúčik cesnaku. Všetky takto pripravené paradajky vložte do nádoby a zalejte vriacou vodou po dobu 10 minút. Potom vypustite vodu a pripravte soľanku.

Na litrovú nádobu na soľanku budete potrebovať 50 gramov soli, 150 gramov cukru, 50 gramov octu, dáždnik z kôpru, listy ríbezlí, 5-7 hráškov čierneho korenia a 5-7 klinčekov. Uvaríme marinádu a zalejeme paradajkami. Paradajky nemusíte sterilizovať, pretože podľa tohto receptu nevybuchnú. Stačí teda zrolovať viečka, prevrátiť a zabaliť. Po 2 dňoch vezmite paradajky z konzervy do komory alebo pivnice.

Ak chcete konzervovať paradajky v trojlitrových nádobách podľa tohto receptu, urobte všetko presne to isté, stačí zvýšiť množstvo prísad na marinádu trikrát.

Konzervovanie zelených paradajok. Príprava na zimu

Zelené paradajky umyte a pripravte si bylinky, cesnak, korenie. Všetky ingrediencie dajte do trojlitrovej fľaše vrátane paradajok. V samostatnej nádobe budete musieť urobiť marinádu. Za týmto účelom vezmite 1,5-2,0 litra studenej prevarenej vody a rozpustite v nej 75 g soli..

Zelené paradajky umyte a pripravte si bylinky, cesnak, korenie. Všetky ingrediencie dajte do trojlitrovej fľaše vrátane zelených paradajok.

Potom paradajky zalejeme marinádou a necháme vykysnúť. Môžete ho zatvoriť plastovým vekom, hlavnou vecou je, že zelené paradajky zostanú na teplom mieste a stoja 3-4 dni. Pod nádobu položte tanier alebo podnos, aby mohla marináda pri solení voľne tiecť. Do nálevu môžete pridať korenie podľa svojho vkusu a do pohára štipľavú papriku..

Po 3 dňoch nakrájajte kúsok jednej paradajky a skúste to. Malo by chutiť ako kyslé sudové paradajky. Ak sú paradajky solené, nalejte marinádu do nádoby, varte a nalejte na paradajky. Zostáva iba zrolovať zelené paradajky s vekom. Zelené paradajky môžete skladovať aj v chladničke alebo v pivnici pod plastovým vekom, aby ste soľanku nemuseli variť a zavierať poháre s viečkami..

Pozri tiež: recept na squashový kaviár ako v obchode

Konzervovanie paradajok. Recepty a fotky

Tento jednoduchý recept je možné použiť na zaváranie celých paradajok alebo nakrájaný na polovicu. Konzervácia sa ukáže ako veľmi chutná – budete si olizovať prsty! Budete potrebovať asi 3-3,5 kg paradajok, pár cibule, pár hláv cesnaku, pohár rastlinného oleja. Na marinádu potrebujete: 1 liter vody, 50 ml octu, 0,5 šálky cukru, jednu lyžicu soli, čierne korenie.

nakladané paradajky na zimu

Spôsob varenia:

Poháre umyte a sterilizujte parou. Na dno dajte cesnak, bylinky a zahriaty rastlinný olej v množstve 20 ml na jednu litrovú nádobu. Aby boli paradajky namočené v marináde, musia byť prepichnuté špáradlom. Potom sa paradajky naskladajú na zeleň..

Ak máte veľké paradajky, nebojte sa ich prekrojiť na polovicu. Cibuľu nakrájame na kolieska a prenesieme na ne paradajky..

Na marinádu zmiešajte všetky prísady okrem octu. Uvaríme marinádu a po odstavení z ohňa môžeme pridať ocot. Paradajky zalejeme horúcou marinádou. Teraz ich treba sterilizovať do 15 minút. Plechovky zvinieme viečkami, prevrátime a zabalíme.

konzervácia paradajok na zimu

Konzervovanie červených paradajok vo vlastnej šťave. Recept

Aby ste paradajky zachovali vlastnými rukami v paradajkovej šťave, budete musieť triediť veľké a malé paradajky. Budete potrebovať približne 3 kg veľkých a 2 kg malých paradajok. Na jednu trojlitrovú nádobu potrebujete 2 polievkové lyžice soli a 2 polievkové lyžice cukru. Korenie si môžete vybrať podľa svojho vkusu, ale najčastejšie používa škoricu, nové korenie a hrášok..

V paradajke musíte odrezať stopku a do stredu paradajky dať strúčik cesnaku. Všetky malé paradajky pripravte podobným spôsobom a dajte do pohárov a veľké – stočte ich na paradajku mlynčekom na mäso alebo do mixéra.

Uvarte paradajkovú šťavu a podľa chuti pridajte soľ a cukor. Nalejte paradajky do pohárov a sterilizujte asi 15 minút. Potom zaviňte nádoby s viečkami a zabaľte ich dekou.

Pozrite si video: Paradajky vo vlastnej šťave, recept na prípravu na zimu

DIY konzervovanie je najlepší spôsob, ako si pripraviť chutné občerstvenie bez GMO a chemických konzervantov. Dúfame, že náš článok na túto tému: Konzervácia paradajok. Recepty s fotografiami bolo užitočné a v tejto sezóne budete mať čas na chutné a zdravé prípravy na zimu.