Bielizeň

Bielizeň Pestovanie a starostlivosť o záhradu. Ľanové semená. Výhody a aplikácie

Táto bylina má staré korene a sláva jej prospešných vlastností siaha až k našim predkom. Prvý pozitívny dojem možno získať z vzhľadu ľanu. Modré, béžové a modré odtiene kvetov vyzerajú vo vetre úžasne. Ako morská vlna sa neustále kývajú zo strany na stranu. Táto jemná a krehká rastlina jednoducho ohromuje a zapôsobí svojou krásou a ľahkosťou..

Ľan je zdravá rastlina. Jeho stonka pozostáva z mnohých vlákien a zo semien je vytlačený olej bohatý na vitamíny a rôzne látky. Vždy bola z ľanu vyrobená pevná látka, z ktorej sa potom šilo oblečenie a mnoho užitočných vecí na domáce použitie. Každá žena v domácnosti bude určite mať ľanové uteráky a obrusy a ľanové oblečenie v najhorúcejších dňoch je považované za jedno z najpohodlnejších.

Rastlina má mnoho prospešných a liečivých vlastností. Ľan sa používa v ľudovom liečiteľstve a v kozmetike ako omladzujúce činidlo. Je nenáročná na pestovanie a nevyžaduje veľkú údržbu. Rastlina sa považuje za nenáročnú na poveternostné podmienky, podnebie, miesto výsadby a podmienky udržiavania.

Domáca starostlivosť a kultivácia

Rôzne druhy a odrody ľanu sa líšia farbou a odtieňmi. Môžu byť nielen modré a modré. Môžete nájsť kvety a jasne červenú, fialovú a takmer bielu. Aktívne kvitnutie začína v máji, trvá celé leto a končí až neskoro na jeseň (okolo novembra). Je zriedkavé nájsť rastliny, ktoré budú dávať krásu a vôňu tak dlho. Kvitnutie pokračuje bez prerušenia – aby nahradili zvädnutý kvet, nové sa okamžite otvoria.

Aby rastliny ukázali všetky svoje dekoratívne možnosti, musia ich po vyklíčení preriediť. Medzi rastlinami nechajte vzdialenosť asi desať centimetrov. Rýchlo naberú silu a začnú rozpúšťať svoje početné púčiky..

Domáca starostlivosť a kultivácia

Ľan je vysadený na dobre osvetlenom, slnečnom mieste. Pôda môže byť ľubovoľná, okrem močaristých. Výsadba sa vykonáva na jeseň alebo na jar. Semená vysiate pred zimou sa dobre uchovávajú. Keď prežili chlad, budú len silnejší. Semená sa vysievajú do jamiek nie väčších ako dva centimetre, mierne zalievajú. Rastlina nemá rada vlhké pôdy a dobre znáša sucho. Ak je v letnej sezóne veľa zrážok, potom ľan nevyžaduje ďalšie zalievanie..

  Lovage

Prvé klíčky vyklíčených semien sa objavia do dvoch až troch týždňov a po ďalších dvoch týždňoch ich nezabudnite zriediť. Pred tvorbou ľanových púčikov je vhodné kŕmiť hnojivom. Pre túto rastlinu je vhodné akékoľvek organické hnojivo alebo minerálne hnojivo (s komplexnými prísadami)..

Aplikácia ľanu

Dekoračné prádlo je skvelou ozdobou vašej záhrady. Pôvodné odtiene kvetov a úžasná krása – na to sa budú pozerať nielen majitelia, ale aj hostia, susedia, okoloidúci. Ľan môže mať svoje správne miesto v každej kvetinovej záhrade.

Dekoračné prádlo je skvelým prvkom na ozdobu vašej záhrady.

Tradičná medicína, homeopatia – to sú oblasti, v ktorých sa ľan cíti ako jeden zo svojich. Ľanové semienka sú liečivou silou pre celý organizmus. Obsahujú veľké množstvo živín, ktoré môžu výrazne zlepšiť zdravie..

Ľanové semená:

  • Posilnite a posilnite imunitný systém
  • Normalizujte hormonálne poruchy počas menopauzy
  • Normalizujte zhoršený metabolizmus, odstraňujte toxíny a toxíny
  • Majú omladzujúci účinok

Ak chcete dodať vitalitu a „stratiť“ niekoľko rokov, potom skúste každé ráno na prázdny žalúdok zjesť jednu čajovú lyžičku semienok zapitých vodou (aspoň jeden pohár). Asi po tridsiatich dňoch pocítite nával živosti a energie. Telo akoby dostalo druhý dych – môže sa zlepšiť stav pokožky a vlasov. Ľanové semená sa aktívne používajú na chudnutie.

Ľanové semená: aké sú výhody a využitie v medicíne

Ľanový olej sa odporúča používať ako liečebný prostriedok, ktorý pomôže črevám a normalizuje pečeň. Je tiež považovaný za choleretické činidlo. Je tiež známe o jeho vonkajšom použití: počas masáže, počas kozmetických procedúr.

Ľanové semienka a ľanový olej sa predávajú v každej lekárni. Podrobné pokyny vám pomôžu správne pripraviť vývar a použiť všetko v správnom dávkovaní.

Ľanové semená, ktoré pestujete sami, sú výrobkom šetrným k životnému prostrediu. Nešetrite svojim úsilím a voľným časom a potom sa dočkáte nielen neopísateľnej krásy, ale aj doplnenia domácej lekárničky.

  Cibuľové ovocie durian