Dekoračné zrkadlo

DIY ozdobné zrkadlo z lyžičiek

DIY ozdobné zrkadlo z lyžičiek

Zrkadlo Je dôležitým dekoratívnym prvkom v každej miestnosti. Tento kus nábytku pevne vstúpil do interiéru kúpeľne, chodby, spálne a obývačky, pretože slúži nielen ako dekorácia na stenu, ale stáva sa aj neoddeliteľným doplnkom každodenného použitia. Nákup zrkadla v hotovom drevenom alebo plastovom ráme môže byť drahý, takže v tomto článku vám povieme, ako si vyrobiť rám z jednorazových plastových lyžíc sami. Týmto spôsobom môžete ozdobiť nielen nové zrkadlo, ale aj obnoviť staré. Remeslá z jednorazového riadu sú ekonomickou možnosťou, ako priniesť do interiéru niečo nové a originálne..

DIY remeslá z riadu

Materiály na výrobu ozdobného zrkadla:

– plastové lyžice;

– Drevotrieska;

– zrkadlo;

– farba v spreji;

– akrylová farba;

– kefy;

– lepidlo.

Remeslá z riadu do domu vlastnými rukami – zrkadlo z lyžíc

1) Z kusu preglejky musíte vystrihnúť kruh, ktorý zodpovedá veľkosti zrkadla.

2) Jemne odlomte všetky nohy z plastových lyžičiek.

Remeslá z riadu do domu vlastnými rukami - zrkadlo z lyžíc

3) Začneme lepiť lyžice na drevotriesku v kruhu od vonkajšieho okraja. Medzi lepenými lyžicami v rovnakom rade nechajte prázdny priestor rovnajúci sa jednej lyžici.

4) Druhý rad lepíme tesne v intervaloch, to znamená šachovnicovým vzorom. Lyžice prilepte s miernym presahom na predchádzajúci rad, aby nevyčnievali.

5) Vyplňte týmto spôsobom celý kruh drevotriesky. Počas lepenia lyžice dobre pritlačte, aby neskôr nespadli.

6) Počkajte, kým lepidlo zaschne.

Verzie zrkadla vyrobené z jednorazového riadu

7) Rovnomerne nastriekajte farbu na povrch lyžíc. Prispôsobte farbu laku svojmu interiéru. Navyše s akrylovými farbami môžete vykonať prechod z tmavého odtieňa na svetlý odtieň alebo naopak..

8) Keď je rám suchý, pripevnite zrkadlo zozadu pomocou lepidla.

Originálne ozdobné zrkadlo je pripravené! Je možné ho zavesiť do škôlky alebo na chodbu. Nie je potrebné vyrábať široký sortiment drevotrieskových dosiek, všetko závisí od vašich návrhových nápadov a schopností. Jednorazový riad má mnoho výhod: je nerozbitný, vyzerá takmer ako obyčajný riad a môže byť použitý ako materiál pre remeslá..

  Ako vyrobiť mobilný stôl pre domácnosť a na piknik v prírode

Pozrite si video na tému: DIY ozdobné zrkadlo z lyžičiek

Rám pre zrkadlo môžete vyrobiť nielen z plastových lyžíc, ale aj z vidličiek alebo jednorazových pohárov. Môžete robiť veľa užitočných vecí vlastnými rukami, ako aj dať druhý život starým alebo použitým predmetom.