Dekoratívny luster

Dekoratívny luster, ako to urobiť sami

Dekoratívny luster, ako to urobiť sami.

Pri zdobení miestnosti je dôležité premyslieť všetko do najmenších detailov a zachovať zvolený štylistický smer vo všetkých dekoratívnych položkách. Exkluzívny luster je skvelou možnosťou na vytvorenie individuálneho interiéru. Bohužiaľ, krásne a vysokokvalitné žiarovky majú dnes dosť vysoké náklady.. DIY luster – jednoduché a výnosné, stačí si vybrať vhodný nápad a kúpiť potrebné materiály.

Luster vyrábame z pletených motívov

Pletený luster

Pomôcky: lepidlo, balón, pletené obrúsky, štetec

Nafúkneme balónik a vyberieme obrúsky alebo háčkované motívy, ktoré zodpovedajú farbe a veľkosti. Obrúsky musia byť dobre nasýtené lepidlom (môžete použiť PVA alebo lepidlo na tapety). Motívy lepíme na ples v ľubovoľnom poradí. Povrch môže byť pokrytý úplne alebo z polovice. Výrobok by mal dobre zaschnúť (v priemere 24 hodín). Potom je lopta prepichnutá ihlou a krajková lampa je pripravená.

ozdobný luster vyrobený z pletených motívov urobte to sami

Unikátny korálkový luster

Pomôcky: korálky rôznych priemerov, rybárska šnúra, pevný rám.

Korálky sú navlečené na rybárskej šnúre a môžu byť rovnaké alebo odlišné v závislosti od osobných preferencií a predstavivosti. Ako rám možno použiť jednu alebo dve navzájom spojené kovové obruče. K obruči sú pripevnené korálkové nite. Pomocou tejto metódy môžete vytvoriť viacúrovňovú kompozíciu vlastnými rukami. Ak sú korálky navlečené na drôte, vlákna budú pružné a budú mať akýkoľvek tvar.

Unikátny korálkový luster

Kreatívny luster z kolíkov na prádlo, urobte to sami.

Náradie: rám, drevené špendlíky, kovová sieťovina, drôt, kovové obruče.

Luster vyrobený z kolíkov na prádlo vyzerá kreatívne a výroba vlastnými rukami je dosť jednoduchá. Vyrábame rám vo forme valca z kovového pletiva, spájajúci bočné časti drôtom. K spodnej časti pripevňujeme obruč, aby si štruktúra zachovala tvar. Na hotovú sieťovú základňu dajte štipce na prádlo šachovnicovým vzorom. Výrobok môže byť natretý akrylovými farbami a ozdobený tak, aby vyhovoval každému vkusu.

  Lyžiarske remeslá - luster

Kreatívny luster vyrobený zo štipcov na bielizeň, robíme to sami.

Efektný luster z nití

Pomôcky: balón, PVA, bavlnená niť, vazelína, štetec, akrylové farby.

Nafúkneme okrúhly balónik (môžete použiť aj detský gumený balón), namastíme vazelínou a potom prilepíme. Nite sú navinuté okolo lopty v niekoľkých vrstvách. Pri navíjaní majte na pamäti, že čím je lampa hustejšia, tým menej svetla prepúšťa. Každá vrstva nite je impregnovaná lepidlom. Potom by mal výrobok dobre vysušiť. Ak chcete dať lampe nejaký kreatívny nádych, použite akrylové farby. Na ozdobu môžete použiť aj flitre, korálky alebo stužky. Keď je produkt pripravený, balónik vypustite.

Efektný luster z nití

 Pozrite si video: DIY dekoratívny luster

Na našich stránkach nájdete vždy veľa nápadov, ako môžete jednoducho robiť zložité veci vlastnými rukami. Môžete tiež ponúknuť svoje nápady alebo rady. V sekcii nábytku pre domácich majstrov zbierame rôzne nábytkové remeslá.