Hnojivá na citrón

Hnojivá na citrón. Ako nakŕmiť citrón doma

Citrón doma vyzerá ako malý strom s hustými tmavozelenými listami s lesklým povrchom. Izbový citrón dlho kvitne a prináša ovocie, ktoré je o niečo menšie ako skladované, ale rovnako zdravé, aromatické a príjemnej chuti. Z jedného takého stromu, s náležitou starostlivosťou a ideálnymi podmienkami na uchovávanie, môžete nazbierať 18-20 plodov.

Správna starostlivosť o citrusové plody spočíva v včasnom navlhčení pôdy, pravidelnom kŕmení, udržiavaní požadovanej úrovne vlhkosti vzduchu, svetelných a teplotných podmienok. Plný rast a vývoj, ako aj budúca úroda, závisia od splnenia všetkých požiadaviek rastliny. V prípade nedostatočnej výživy a predčasného zavedenia potrebných hnojív v určitom štádiu citrón určite dá „signál“ v podobe padajúcich kvetov, vaječníka alebo práve začína vytvárať plody. Bez vykonania akýchkoľvek záchranných opatrení by citrón mohol zomrieť.

Hojné zavlažovanie je jedným z najdôležitejších pravidiel starostlivosti o vždyzelenú rastlinu. Voda na zavlažovanie by nemala byť studená a musí byť usadená. Zalievanie však prispieva nielen k zvlhčeniu koreňovej časti a rastu kultúry, ale voda na zavlažovanie tiež odplavuje užitočné látky, ktoré prechádzajú celou hlinenou hrudkou. Nedostatok živín je minimálna a nekvalitná plodina. Citrón potrebuje ďalšie hnojenie dusíkom, draslíkom a fosforom počas všetkých dvanástich mesiacov. Napríklad pri zlom raste a hojnom kvitnutí je potrebný dusík a pri zlom kvitnutí a rýchlom raste je potrebný fosfor..

Dusíkaté hnojivá

Skúsení záhradníci odporúčajú používať komplexné hnojivá, ktoré obsahujú všetky živiny potrebné pre citrón.

Dusík je životne dôležitou látkou pre citrusové plody, od ktorej závisí rast listovej časti a kvalita stoniek, plné kvitnutie a tvorba vaječníkov. S jeho nedostatkom sa na izbovom citróne objavujú vonkajšie znaky: žlté listy, bledé a slabé kvitnutie, odpadnutie vaječníkov, oneskorenie alebo zastavenie rastu.

Fosforové hnojivá

Fosfor je živina, ktorá ovplyvňuje tvorbu plodov, ich ďalšiu kvalitu a vonkajšie vlastnosti. Listy, ktoré zmenia svoju zelenú farbu na hnedú, potom postupne vysychajú a opadávajú a plody nepravidelného tvaru s hrubou, hrubou šupkou naznačujú jej nedostatočné množstvo..

Hnojivá s obsahom draslíka

Pri nedostatku draslíka celý úder primárne urobí listová časť rastliny. Listy menia svoju zelenú farbu na bronzovo-žltú. Ich veľkosť sa výrazne zvyšuje, povrch môže byť pokrytý malými svetlými škvrnami a kvapôčkami gumy. Pri dlhodobom nedostatku tejto prospešnej látky rastlina vrhá lístie a odumiera.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať komplexné hnojivá, ktoré obsahujú všetky živiny potrebné pre citrón – nie sú to len draslík, fosfor a dusík, ale aj veľké množstvo mikroelementov dôležitých pre úplný rast a vývoj. Takéto kŕmenie je obzvlášť dôležité od začiatku mája do začiatku novembra. Minerálne hnojivá je možné aplikovať striedavo s organickými hnojivami. Osvedčilo sa napríklad organické kŕmenie z 1 dielu hydinového hnoja (alebo hnoja) a 9 dielov teplej vody..

Pred hnojením rastlinu zalejte. Vrchný obväz nemožno aplikovať na suchú pôdu. Živný roztok sa nanáša postupne v malých častiach, kým nenasýti celú zemitú hrudku. Jeho teplota by mala byť čo najbližšia k teplote zalievacej zmesi v nádobe s citrónom.

Kvalita plodiny závisí od pozornosti a starostlivosti o rastlinu.!

Ako nakŕmiť izbový citrón (video)

Ako nakŕmiť izbový citrón. Stránky "Záhradný svet"Ako nakŕmiť izbový citrón. Stránky