Vnútorné granátové jablko

Vnútorné granátové jablko

Táto rastlina je jednoduchá a nenáročná na starostlivosť a v našich bytoch sa cíti dobre. Každé kvetinárstvo, ktoré s potešením miluje izbové rastliny (trpasličí granátové jablko), sa o granátové jablko postará. Ponúkame svoje tipy na starostlivosť o túto rastlinu.

Tajomstvo starostlivosti o domáce granátové jablko

Pretože táto rastlina nie je rozmarná, v lete ju možno dočasne transplantovať do záhrady, kvetinovej záhrady, ako dekoráciu. Rastlina miluje zatienené oblasti, priame slnečné svetlo môže rastlinám uškodiť. Na listoch sa môžu objaviť popáleniny. Dobré miesto pre vnútorné granátové jablko na západnej strane záhrady pod stromami.

Rastlina miluje na jar výdatnú zálievku a postrek a samozrejme ľahké hnojenie (dusičnaté hnojenie). Je to spôsobené tým, že rastlina po zime začína rásť, takže listy sú hrubšie a jasnejšie, bohaté na kvitnutie a hnojivo je možné vyzdvihnúť v kvetinárstve pre izbové rastliny. V lete rastlina potrebuje fosforečné hnojivá, aby sa vytvorili vaječníky púčikov a rastlina začala kvitnúť.

Ak izbové granátové jablko zriedka a slabo kvitne, môže to byť spôsobené nepriaznivými podmienkami a nesprávnou starostlivosťou. Je potrebné okamžite zmeniť režim starostlivosti a poskytnúť rastline optimálne umiestnenie, obmedziť zálievku alebo zvýšiť vlhkosť vzduchu. V jesennom období je potrebné kŕmiť rastlinu draslíkom, aby sa rastlina pripravila na zimu. Medzi tým tiež kŕmim komplexným minerálnym hnojivom.

Tajomstvo starostlivosti o granátové jablko v interiéri

Ak nemôžete zasadiť rastlinu do záhrady alebo predzáhradky, musíte pre izbové granátové jablko vytvoriť podmienky blízke záhradným: čerstvý vzduch, teplo zo slnka, hojné zalievanie a postrek – to môže byť balkón alebo lodžia. Vnútorné granátové jablko, ktoré sa pripravuje na zimu, mení svoj vzhľad a zbavuje lístie. Je to normálne a nemali by ste sa toho báť..

Na zimovanie rastliny je potrebné zvoliť chladné miesto, pretože granátové jablko má veľmi rád čerstvý vzduch, je na to vhodná lodžia alebo balkón, ale je potrebné zabrániť prievanu a nízkym teplotám pod nulou. V zime znížte počet zálievok na minimálne raz za 10 dní. Mnoho záhradníkov odporúča zalievať granátové jablko aspoň raz za mesiac. Tento tip je vhodný iba pre zrelé rastliny a mladé granátové jablká by ste mali polievať častejšie..

Tvorba kríkov

Ak chcete vytvoriť krásny krík, musíte ho správne orezať. Kvetinárstva odrezali vetvy, ktoré rastú vo vnútri kríka, suché a tučné výhonky. Najlepší čas na prerezávanie kríkov je jar a jeseň..

Tvorba kríkov

Potrebujem transplantáciu??

Ak chcete získať krásny plnohodnotný izbový krík granátového jablka, nemusíte sa ho dotýkať 3 roky. Mladé výhonky je možné znova zasadiť každý rok na jar. V priebehu roka je pôda v kvetináčoch chudobnejšia na minerály, preto je potrebné pôdu vymeniť. Pôda je černozemná, kyprá. Nezabudnite na drenáž, jej prítomnosť zachraňuje rastliny pred hnilobou koreňov.

Chovné tajomstvá izbového granátového jablka

Granátové jablko môžete pestovať odrezkami a semenami, ale najlepšie je pestovať zo semien, preto musíte dodržať niekoľko pravidiel. Po prvé, čerstvé semená, najlepšie odobraté z ovocia granátového jablka. Jedná sa o malé zrná, nie o semená. Namočte semená do roztoku stimulantov, potom zasejte semená do kvetináčov a prikryte fóliou. Hneď ako zbadáte prvé výhonky, odstráňte plast a črepník umiestnite na teplé a slnečné miesto. Mladé klíčky sadíme do oddelených kvetináčov.

Ak sa rozhodnete množiť granátové jablko odrezkami, potom musia byť odrezky odobraté iba z plodovej vetvy. V opačnom prípade bude rastlina aktívne kvitnúť, ale neviažte ovocie..

Chovné tajomstvá izbového granátového jablka

Existuje však ešte jedno tajomstvo tejto rastliny, o ktorom málokto vie. Granátové jablko má dva druhy kvetov: samček a samičku. Dajú sa ľahko uhádnuť. Samčie kvety sú na báze „tenké“ a po odkvitnutí rýchlo opadávajú. Samice na základni sú viac zahustené a po odkvitnutí sa začnú zaokrúhľovať. Upozorňujeme, že plody sú zvyčajne viazané na najdlhších vetvách..

Vnútorné granátové jablko je veľmi bežnou rastlinou používanou na bonsaje. Granátové jablko ľahko vytvorí krík a legendy v akomkoľvek tvare. Ak ho nechcete používať na bonsaje, prerezávanie a štípanie v ranom štádiu vývoja je nevyhnutnosťou pre pestovanie dokonalého kríka. Kvetinári veria, že rastlina kvitne až po roku, ale nie je tomu tak – s dobrou starostlivosťou granátové jablko kvitne v prvom roku.