Ako sa starať o jabloň

Ako sa starať o jabloň. Pravidlá pestovania a starostlivosti o jabloň v záhrade

Jabloň je najobľúbenejší a najobľúbenejší ovocný strom s lahodným a zdravým ovocím na celom svete. Čo sa týka úrody, radí sa na prvé miesto medzi ostatnými ovocnými rastlinami. Jablká obsahujú obrovské množstvo užitočných látok, majú liečivé a liečivé vlastnosti. Dennou konzumáciou týchto výživných plodov môžete očistiť telo od toxínov a doplniť nedostatok železa..

Základná starostlivosť o jabloň

Aby jabloň priniesla vysokokvalitné a bohaté úrody, je potrebné každoročne vykonávať neustálu starostlivosť o ovocné plodiny..

Preventívna liečba

Ošetrenie sa odporúča vykonávať 2 -krát za sezónu. Prvý postup sa vykonáva na jar, keď na stromoch začína pučanie, druhý – po zbere. Je to nevyhnutné ako profylaxia proti škodcom a rôznym chorobám..

Zalievanie

Jablká sú zavlažované počas celého letného a jesenného obdobia.

Jablká sú zavlažované počas celého letného a jesenného obdobia. Sú obzvlášť potrebné v horúcom a suchom počasí. Skúsení záhradníci odporúčajú zalievať stromy nie tak blízko kmeňa, ale pozdĺž ich koruny, pretože sa tam nachádzajú sacie korene, ktoré sú obzvlášť dôležité pre rozvoj kultúry..

Top dressing

Komplexný vrchný obväz sa aplikuje každé tri týždne a iba do vlhkej pôdy, aby sa zabránilo popáleniu koreňov.

Boj s mravcom

Mravce pomáhajú šíriť vošky. Aby ste zabránili vstupu do hornej časti jabloní, musíte kmeň zaviazať akýmkoľvek materiálom (napríklad lepenkou, látkou) vo forme pásu širokého asi 40 cm, impregnovaného vazelínou alebo inou lepivou látkou..

Bielenie kmeňov

Bielenie je potrebné na jeseň (pred nástupom silného chladného počasia), pretože na začiatku jari chráni kmene stromov pred náhlymi teplotnými zmenami a pred možnými prasklinami na ich povrchu..

Ako sa správne starať o ovocné stromy (video)

Ako sa správne starať o ovocné stromyAko sa správne starať o ovocné stromy