Ako získať dobrú úrodu sliviek: kŕmenie sliviek

Ako získať dobrú úrodu sliviek: kŕmenie sliviek

Slivka patrí k nenáročným ovocným stromom. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a pozornosť. Ale prekvapenia počasia môžu poškodiť hojne kvitnúci strom. Nečakaný sneh a mráz v májových dňoch v strednom pruhu povedú k minimálnej úrode sliviek. Skúsení farmári a naopak ekologickí fanúšikovia odporúčajú používať hnojenie a mulčovanie. Veria, že to pomôže dosiahnuť dobré výsledky aj v nepriaznivých klimatických podmienkach..

Mulčovanie a kŕmenie sliviek skoro na jar

S príchodom skorej jari sa vykonáva mulčovanie koreňových zón slivky

Prvé dôležité obdobie starostlivosti o slivky prichádza bezprostredne po roztopení snehu. Pestovatelia musia vytvárať priaznivé podmienky pre rast a vývoj koreňov. Mulčovanie ovocných stromov tomuto procesu pomôže, bude schopné zahriať koreňový systém a začne svoju dynamickú činnosť..

S príchodom skorej jari sa vykonáva mulčovanie koreňových zón slivky. V kruhoch kmeňa je položená hrubá vrstva kompostu alebo zhnitého hnoja. Farba mulča má v tomto prípade veľký význam, pretože slnečné lúče priťahujú tmavé farby. To znamená, že slnko dobre zahreje mulčované oblasti a korene začnú aktívne odoberať z pôdy všetky potrebné živiny..

Ak koreňový systém pracuje aktívne, strom bude nielen bujne kvitnúť, ale čoskoro dostane veľké množstvo vaječníkov. V budúcnosti môžu byť mulčované plochy použité na výsadbu kvetov alebo siderátov. Tieto rastliny nielen ozdobia miesto, ale tiež udržia pôdnu vlhkosť a prinesú mnoho ďalších výhod..

Aby strom poskytol maximálnu pomoc a podporu, nestačí len mulčovanie. Tiež je potrebný listový dresing. Ovocné stromy počas kvitnutia, najmä v nestabilnom a často chladnom počasí, potrebujú ďalšie živiny.

Od začiatku kvitnutia do vzniku vaječníka sa ovocné stromy musia postrekovať špeciálnymi biologickými prípravkami raz týždenne. Postrekovú zmes si môžete pripraviť sami. Bude to vyžadovať jeden liter vody, jednu polievkovú lyžicu „Extasolu“ a pár granúl „Zdravá záhrada“. Táto zmes posilní imunitu rastliny, stane sa stimulantom pre jej rýchly rast a vývoj plodov, zabráni škodcom a stane sa profylaxiou proti rôznym chorobám..

  Moruša

Takéto biologické postreky a mulčovanie zaručujú ovocným stromom ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, odolnosť voči jarným mrazom a náhlemu snehu. Stromy sú spoľahlivo chránené, a preto môžu poskytnúť maximálnu možnú sadu plodín a v budúcnosti bohatú úrodu..

Slivkový dresing po odkvitnutí

Od začiatku kvitnutia do vzniku vaječníka sa ovocné stromy musia postrekovať špeciálnymi biologickými prípravkami raz týždenne

Po ukončení kvitnutia a dokončení tvorby vaječníkov na slivkách sa začína ďalšie nemenej dôležité obdobie. Práve v čase vývoja ovocia bude strom potrebovať ešte viac živín. Koreňové a listové kŕmenie pomôže kompenzovať ich nedostatok. Postrek biologickými produktmi musí pokračovať. A ako koreňový obväz môžete použiť hnojivo “na chlieb”, ktoré sa naleje do kmeňov stromov raz týždenne..

Je pripravený takto: Na nejaký čas musíte zozbierať a vysušiť všetok obilný odpad, potom ho dajte do veľkého vedra (naplňte ho približne do tretiny), všetko zalejte teplou vodou a pridajte asi pol litrovú plechovku hnoja. a popol. Všetku túto zmes nechajte jeden deň vylúhovať. Hotový vrchný obväz sa musí pred zalievaním zriediť vodou (na jednu časť hnojiva – desať dielov vody). Hnojivo je žiaduce aplikovať na vlhkú pôdu..

Mulčovanie a kŕmenie sliviek na jeseň

Postrek biologických látok je teraz možné rozliať priamo do kmeňov

Keď je zozbieraná posledná plodina tejto sezóny, môžete prejsť na ďalší krok v starostlivosti o slivky. Práve teraz sa kladú ovocné puky na budúci rok a strom stále potrebuje oporu v podobe vrchného obväzu..

Biologické produkty, ktoré boli postriekané, sa teraz môžu rozliať priamo do kruhov kmeňa (pred nástupom prvého mrazu). S príchodom silného chladného počasia znova zamulčujte pôdu okolo stromov. Ako mulč používajte zhnitý hnoj. Pomôže to stromom chrániť sa pred rôznymi chorobami a udržať vlhkosť potrebnú pre rastlinu..