Kvety plstené z vlny, majstrovská trieda

Nunofelting alebo plstené kvety. Foto a video

Plsť je jedinečný materiál na vyšívanie s nekonečnými možnosťami. S jeho pomocou môžete zostaviť ľubovoľný vzor, ​​ktorý sa ťažko opakuje dvakrát, a preto sa výrobky z plsti môžu nazývať exkluzívne. Technika plstenie vlnených kvetov majstrovskou triedou celkom jednoduché, takže postupom času budú tento typ vyšívania zvládať aj začiatočníci. V tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť ružu a pivonku plstením z plsti.

Príklady toho, čo sa dá robiť pomocou plstenia vlny, nájdete v článku: Plstiaca vlna pre začiatočníkov s fotografiou.

Ak chcete veci vyhodiť, musíte ovládať techniku ​​nuno-plstenia. Spočíva v tom, že plsť je pritlačená k tkanine. Na tento proces bol pôvodne použitý hodváb, ale je možné použiť aj akúkoľvek inú prírodnú tkaninu so vzácnou textúrou. Princíp techniky nunofeltingu je, že chĺpky prenikajú cez tkaninu a zostávajú v nej. Táto majstrovská trieda ukazuje kombinovaný spôsob plstenia – mokré a nuno -plstenie.

Plstenie kvetov z vlny. Majstrovská trieda

ruža

Na okrúhlu látkovú šablónu je položený filc na ružu. V strede je pre listy rozložená svetlozelená vlna vo zvislom a vodorovnom rozložení. Samotná ruža je rozložená v radiálnom usporiadaní. Po obvode môžete položiť vlnu inej farby, aby kvetina získala krásny odtieň.

Na okrúhlu látkovú šablónu je položený filc na ružu.

Potom pokračujte v mokrom plstení, kým nezískate krásny kruh s odtieňmi..

Potom pokračujte k mokrému plsteniu, kým nezískate krásny kruh s odtieňmi.

Teraz musíte špirálu odrezať polotovar pre ružu a listy. Potom vytvarujte špirálu narezanú do tvaru lupeňov ruží..

Teraz musíte špirálu odrezať polotovar pre ružu a listy. Potom vytvarujte špirálu narezanú do tvaru lupeňov ruží.

Zo zvyškov začnite vytvárať púčik a potom ho začnite obaľovať lístkami.

Zo útržkov začnite vytvárať púčik a potom ho začnite obaľovať lístkami.

Okvetné lístky sú zošité. Sekcie sa budú musieť umyť a variť. Prišite listy a potom prišite ku kvetu. Listy je možné jemne pridať ihlou, potom sa ukážu ako skutočné – so pruhmi.

Okvetné lístky sú zošité. Sekcie sa budú musieť umyť a variť. Prišite listy a potom prišite ku kvetu. Listy je možné jemne pridať ihlouCítila ružu

Plstená ruža je pripravená, teraz ju môžete použiť na ozdobenie oblečenia alebo vlasových doplnkov.

  Majstrovská trieda plstenia pre začiatočníkov

Užitočné video nunofelting: Rose. Suché plstenie. Master class

Pion

Vystrihnite kruh látky s priemerom asi 35 cm Rozložte plsť so zvislo-vodorovným rozložením v strede a radiálnym na okrajoch. Rovnako ako v prípade ruže môžete okolo okraja položiť plsť iného odtieňa..

Rozložte plsť so zvislo-vodorovným rozložením v strede a radiálnym na okrajochSchéma výroby pivonky plstením vlny

Začnite s plstením, kým nie je obrobok hustý. Z obrobku vystrihnite kruh, ale obrobok nerežte. Mali by ste mať kruh a zvlnený detail. Ten je potrebné prešiť pozdĺž okraja pomocou šijacieho švu a stiahnuť. Budete mať pivonku.

Mali by ste mať kruh a zvlnený detail. Ten je potrebné prešiť pozdĺž okraja pomocou šijacieho švu a stiahnuť. Budete mať pivonku.

Ak urobíte rezy v strede púčika, potom bude kvetina pôsobiť pôsobivejšie, budete ju však musieť mierne vypustiť. Nezabudnite kvetinu ušiť, aby sa nerozpadla. Z kruhu, ktorý sme dostali skôr, vytvarujeme vonkajšiu časť kvetu, pričom ho musíme mierne potiahnuť. Olistite listy a prišite detaily zvlášť.

Vlnená pivonka je pripravená a teraz môžete ozdobiť klobúk,Plstená pivonka

Vlnená pivonka je pripravená a teraz môžete vlastnými rukami ozdobiť klobúk, šál alebo baret.

Výukové video: Plstiaca vlna – PION

Veľmi krásne sú kvety využívajúce techniku ​​nunofelting v kombinácii s mokrým plstením. Vlnené výrobky sú trvanlivé a šetrné k životnému prostrediu. Môžete ich vyrobiť do niekoľkých hodín, hlavnou vecou je nákup vlny a zvládnutie nových techník. Dúfame, že náš článok o ako vyrábať kvety plstením vlny v majstrovskej triede bolo užitočné a vďaka fotografiám a videám si môžete vizuálne predstaviť, aký by mal byť výsledok.