Kvety plstené z vlny, majstrovská trieda

Nunofelting alebo plstené kvety. Foto a video

Plsť je jedinečný materiál na vyšívanie s nekonečnými možnosťami. S jeho pomocou môžete zostaviť ľubovoľný vzor, ​​ktorý sa ťažko opakuje dvakrát, a preto sa výrobky z plsti môžu nazývať exkluzívne. Technika plstenie vlnených kvetov majstrovskou triedou celkom jednoduché, takže postupom času budú tento typ vyšívania zvládať aj začiatočníci. V tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť ružu a pivonku plstením z plsti.

Príklady toho, čo sa dá robiť pomocou plstenia vlny, nájdete v článku: Plstiaca vlna pre začiatočníkov s fotografiou.

Ak chcete veci vyhodiť, musíte ovládať techniku ​​nuno-plstenia. Spočíva v tom, že plsť je pritlačená k tkanine. Na tento proces bol pôvodne použitý hodváb, ale je možné použiť aj akúkoľvek inú prírodnú tkaninu so vzácnou textúrou. Princíp techniky nunofeltingu je, že chĺpky prenikajú cez tkaninu a zostávajú v nej. Táto majstrovská trieda ukazuje kombinovaný spôsob plstenia – mokré a nuno -plstenie.

Plstenie kvetov z vlny. Majstrovská trieda

ruža

Na okrúhlu látkovú šablónu je položený filc na ružu. V strede je pre listy rozložená svetlozelená vlna vo zvislom a vodorovnom rozložení. Samotná ruža je rozložená v radiálnom usporiadaní. Po obvode môžete položiť vlnu inej farby, aby kvetina získala krásny odtieň.

Na okrúhlu látkovú šablónu je položený filc na ružu.

Potom pokračujte v mokrom plstení, kým nezískate krásny kruh s odtieňmi..

Potom pokračujte k mokrému plsteniu, kým nezískate krásny kruh s odtieňmi.

Teraz musíte špirálu odrezať polotovar pre ružu a listy. Potom vytvarujte špirálu narezanú do tvaru lupeňov ruží..

Teraz musíte špirálu odrezať polotovar pre ružu a listy. Potom vytvarujte špirálu narezanú do tvaru lupeňov ruží.

Zo zvyškov začnite vytvárať púčik a potom ho začnite obaľovať lístkami.

Zo útržkov začnite vytvárať púčik a potom ho začnite obaľovať lístkami.

Okvetné lístky sú zošité. Sekcie sa budú musieť umyť a variť. Prišite listy a potom prišite ku kvetu. Listy je možné jemne pridať ihlou, potom sa ukážu ako skutočné – so pruhmi.

Okvetné lístky sú zošité. Sekcie sa budú musieť umyť a variť. Prišite listy a potom prišite ku kvetu. Listy je možné jemne pridať ihlouCítila ružu

Plstená ruža je pripravená, teraz ju môžete použiť na ozdobenie oblečenia alebo vlasových doplnkov.

Užitočné video nunofelting: Rose. Suché plstenie. Master class

Pion

Vystrihnite kruh látky s priemerom asi 35 cm Rozložte plsť so zvislo-vodorovným rozložením v strede a radiálnym na okrajoch. Rovnako ako v prípade ruže môžete okolo okraja položiť plsť iného odtieňa..

Rozložte plsť so zvislo-vodorovným rozložením v strede a radiálnym na okrajochSchéma výroby pivonky plstením vlny

Začnite s plstením, kým nie je obrobok hustý. Z obrobku vystrihnite kruh, ale obrobok nerežte. Mali by ste mať kruh a zvlnený detail. Ten je potrebné prešiť pozdĺž okraja pomocou šijacieho švu a stiahnuť. Budete mať pivonku.

Mali by ste mať kruh a zvlnený detail. Ten je potrebné prešiť pozdĺž okraja pomocou šijacieho švu a stiahnuť. Budete mať pivonku.

Ak urobíte rezy v strede púčika, potom bude kvetina pôsobiť pôsobivejšie, budete ju však musieť mierne vypustiť. Nezabudnite kvetinu ušiť, aby sa nerozpadla. Z kruhu, ktorý sme dostali skôr, vytvarujeme vonkajšiu časť kvetu, pričom ho musíme mierne potiahnuť. Olistite listy a prišite detaily zvlášť.

Vlnená pivonka je pripravená a teraz môžete ozdobiť klobúk,Plstená pivonka

Vlnená pivonka je pripravená a teraz môžete vlastnými rukami ozdobiť klobúk, šál alebo baret.

Výukové video: Plstiaca vlna – PION

Veľmi krásne sú kvety využívajúce techniku ​​nunofelting v kombinácii s mokrým plstením. Vlnené výrobky sú trvanlivé a šetrné k životnému prostrediu. Môžete ich vyrobiť do niekoľkých hodín, hlavnou vecou je nákup vlny a zvládnutie nových techník. Dúfame, že náš článok o ako vyrábať kvety plstením vlny v majstrovskej triede bolo užitočné a vďaka fotografiám a videám si môžete vizuálne predstaviť, aký by mal byť výsledok.