Plstené vlnené korálky

Majstrovská trieda na plstenie vlnených korálikov

Majstrovská trieda na plstenie vlnených korálikov

Predstavujem vám majstrovskú triedu pre plstenie vlnených korálkov. Myslím si, že táto lekcia osloví začiatočníkov, ktorí sa s plstením len zoznamujú. Ručné spustenie je preto najlepším spôsobom, ako pochopiť, čo je vlna, proces vytvárania plstených vlnených korálikov vlastnými rukami..

Mokré plstené korálky.

Na plstenie korálikov potrebujeme:

  • Nie spriadaná vlna. Na plstenie a vlastný vývoj je vhodná absolútne každá netkaná vlna. Ak vyrábate rôzne korálky z rôznych druhov vlny, sami pocítite, čo je vlna, zmršťovanie vlny a uvidíte výsledok svojej práce.
  • Rastlinné alebo hodvábne vlákna.
  • Bežná špongia na umývanie riadu alebo kúsok penovej gumy alebo kefa na plstenie.
  • Zúbkovaná plstiaca ihla.
  • Voda.
  • Tyčinka mydla alebo tekutého mydla.
  • Bublinkový plastový obal.
  • Ostrý kovový predmet ako cikánska ihla alebo ihlica na pletenie.

Prejdeme priamo do majstrovskej triedy plstených korálkov

Vezmeme pripravenú vlnu a vytiahneme z nej malé pramene. Vlna sa zvyčajne predáva ako česaná stuha, v ktorej sú dlhé vlákna usporiadané do prameňov, alebo ako mykaný zväzok podobný vate. Väčšinou používam jemné pramene, dva pre každú korálku..

Vezmite jeden prameň za okraj a naviňte ho na druhý okraj, pričom prameň zložte do drdolu ako snehová guľa. Potom vezmeme ďalší prameň a zabalíme ho cez výsledný kolobok. Proces tvorby koloboku je možné zjednodušiť, preto si najskôr vyberiete podľa vlastného uváženia najhrubší a najväčší prameň v závislosti od toho, aký druh korálikov chcete získať..

Plstené korálky mokrým spôsobom.

Mali by ste mať mäkkú, voľnú vlnenú guľu. Ďalej vykonávame podobné operácie pre nasledujúce guľôčky.

Teraz potrebujeme špongiu a ihlu alebo ihlu na pletenie. Berieme žemľu a zľahka vnadíme budúcu korálku. Prepichnutie ihlou robíme pomaly, neustále žemľu posúvame rovnomerne zo všetkých strán. Pokračujte týmto spôsobom, kým sa tvar perličky nezachytí.

  Plstené korálky, ako to urobiť sami

Ďalším krokom je zdobenie lopty. Loptu môžete ozdobiť podľa svojej túžby a predstavivosti – vláknami vlny rôznych farieb, hodvábu alebo vláknami banánu, sóje, viskózy, bambusu a podobne. Neodporúča sa používať akrylové vlákna, pretože sú určené na plstenie za sucha. Môžete použiť roving alebo inú prírodnú priadzu. Alebo v tejto fáze nemôžete drdol zdobiť vôbec.

Moje korálky sú ozdobené viskózovými vláknami čiernej farby, žltého a modrého hodvábu. Viskózové a hodvábne vlákna sú k perličke mierne pripnuté.

Viskózové a hodvábne vlákna sú k perličke mierne pripnuté

Prečítajte si tiež: DIY plstené korálky

Vykonali sme operácie s ihlou, aby sme získali guľatý tvar našej guľôčky a fixovali ňou základné prvky pre ďalšie akcie. Ak nemáte po ruke ihlu alebo pletaciu ihlu, môžete piercingové manipulácie vynechať, tesne po navinutí kolobokov sa o ne musíte postarať.

Ďalším krokom je výroba mydlového roztoku. Za týmto účelom vmasírujte mydlo do vody alebo rozpustite kus mydla vo vode, môžete rozpustiť tekuté mydlo alebo šampón vo vode. V extrémnych prípadoch môžete použiť prostriedok na umývanie riadu a zriediť ho vo vode, čo je najdôležitejšie, pri práci sledujte stav svojich rúk. Na mydlovú vodu je vhodné použiť teplú alebo teplú vodu. Ak nie je teplá alebo horúca voda, môžete pripraviť roztok zo studenej vody..

Roztierajte vlnené guličky na pupienkový film a zalejte ich mydlovou vodou. Potom veľmi hladko, pomaly, aby sme nepokazili tvar, začneme s loptičkami rolovať po povrchu. Guľôčky je možné valcovať, ak je to možné, všetky naraz alebo jednu po druhej..

Pomaly, postupným uťahovaním lopty zvyšujeme tlak, ale bez použitia špeciálnej sily, pretože na to ešte nie je pripravená. Okrem toho je vhodné hodiť loptu úhľadne medzi dlane, pričom musíte dávať pozor, aby ste nedostali oválnu guľu.

  Kvety plstené z vlny, majstrovská trieda

 Pozrite si užitočné video: Majstrovská trieda na plstenie vlnených korálkov

V tejto fáze nie sú roztavené gule také dôležité, stačí zvýšiť tlak na konvexnejšie miesta hrudiek. Vo všeobecnosti guľôčky valíme ďalej a prinášame ich vo forme korálikov.

Ak potrebujete rovnaké korálky, potom v úplne prvej fáze, pri príprave prameňa, musíte vziať pramene rovnakej veľkosti a hrúbky..

Potom, čo korálky získajú očarujúci, rovnomerný a hustý povrch, z ktorého sa pri vytrhávaní vlákien neoddelia, ponoríme ich do čistej vody a umyjeme z mydla. Potom ich pre lepšie utesnenie osprchujeme sprchou horúcej a studenej vody..

Nakoniec sa korálky ukážu byť nadýchané s vyčnievajúcimi chĺpkami. Ak si želáte, môžete korálky vyhladiť – zastrihnúť chĺpky nožnicami alebo jemne oholiť čepeľou, bez toho, aby ste odstránili vrstvu z drdola.

Aby sa gule zmenili na korálky, musíte do nich urobiť otvory. Do mokrých guličiek urobte otvory, pretože mokré vlnené gule sa ľahšie prepichnú. Môžete to urobiť pomocou akéhokoľvek nástroja, hlavnou vecou je, že je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Korálky môžete nechať na ihle uschnúť.

 Pozrite si užitočné video: Možnosť valcovania vlnených korálikov

Ihlou na šitie kobercov som do guličiek urobil diery, ktoré som potom dal na špáradlá, aby uschli..

Predposledným krokom je sušenie korálikov. Korálky poukladáme na list papiera alebo kus látky pod slnečné lúče alebo na vykurovací radiátor. Ak vložíte loptičky bez podložky, budú dlhšie schnúť..

Ak ste vyrobili korálky bez dekorácií alebo kresieb, môžete ich v tejto fáze ozdobiť. Pomocou ihly pripnite vzor alebo vyšívajte korálkami, flitrami alebo inými ozdobami.

A posledná vec. Na požiadanie môžete do korálikov pridať rovnaké korálky alebo ich zavesiť na telefón alebo kľúče. Môžete si tiež pozrieť sekciu Remeslá

  Majstrovská trieda plstenia pre začiatočníkov