Ako zapnúť napájanie počítača bez základnej dosky

Ako zapnúť napájanie bez základnej dosky

V živote sú chvíle, keď je to nevyhnutné zapnite napájanie, bez pripojenia k základnej doske. Existuje niekoľko dôvodov pre toto zaradenie. Napríklad skontrolujte funkčnosť napájacieho zdroja alebo vlastnými rukami zistite hladinu hluku jeho chladiča.

Teraz všetky napájacie zdroje patria k štandardu ATX. Takéto jednotky majú niekoľko „pigtailov“ s konektormi SATA a Molex na pripojenie jednotiek, niekoľko konektorov na napájanie grafickej karty, 4-kolíkový alebo 8-kolíkový procesorový výkon, ako aj 24-kolíkový (možno 20-kolíkový) zdroj napájania k základnej doske.

Pri podrobnom pohľade na blok môžete zistiť informácie o ňom.

Pri podrobnom pohľade na blok môžete zistiť informácie o ňom

Na konektore základnej dosky je navyše západkový kľúč. Vedľa je teda čierny drôt so šesťhranným kontaktom. Ak uzamykací kľúč otočíte slučku nadol a spočítate piaty kontakt sprava doľava (môže byť podpísaný ako COM alebo GND), bude to ono. V blízkosti tohto kolíka COM, v rovnakom rade, je zelený vodič. Toto je jediný vodič a dá sa na slučke nazvať PS-ON. Ak máte pochybnosti, slučku opäť zamknite zámkovým kľúčom a spočítajte štvrtý kontakt sprava doľava.

Pozri tiež: Ako zmeniť RAM vlastnými rukami

Tento spôsob hľadania požadovaného kontaktu je univerzálny a nezávisí od počtu kontaktov na slučke. Či už je to 24-pin alebo 20-pin. Mimochodom, existujú napájacie káble s odnímateľnými 4 kolíkmi. Sú tiež označené 20 + 4-pin.

Je možné, že máte čínsky napájací zdroj od neznámeho výrobcu a zelený vodič chýba. Neboj sa. Poradie drôtov sa z toho nemení.

zapnite napájanie bez pripojenia k základnej doske.

Teraz musíte vziať malú kus drôtu alebo kancelárska sponka, odhaliť jeho okraje. Jeden koniec je spojený so štvrtým kolíkom a druhý s piatym kolíkom. Hoci ku každému z tých, ktoré majú čierny vodič, môžete pripojiť ďalší kontakt. Napríklad k tretiemu pinu.

Teraz môžete zapnúť napájanie pripojením k sieti. Napájanie bude fungovať okamžite.

Teraz môžete zapnúť napájanie pripojením k sieti. Napájanie bude fungovať okamžite. Spoznáte to podľa otáčania jeho chladiča. Ak má zdroj napájania riadený chladiaci systém, v ktorom sa chladič neotáča pri nízkom zaťažení, skúste pripojiť chladič zo systémovej jednotky alebo optickej jednotky. To tiež pomôže zaistiť, aby bol napájací zdroj v prevádzkyschopnom stave..

  Notebook sa zahrieva. Opravujeme to vlastnými rukami

Ako zapnúť napájanie počítača bez počítača?

V tomto režime môže pracovať maximálne 5 minút. Koniec koncov, taký režim prevádzky, bez zaťaženia, by mal byť krátky. Pred pripojením k sieti preto zapojte buď chladič alebo diskovú jednotku alebo pevný disk. Zistite, s čím si robí starosti, a vypnite ho. Prečítajte si ďalšie tipy v sekcii Počítače