DIY stojany na notebook

DIY stojan na notebook

Majitelia prenosných počítačov často čelia problému s prehriatím zariadenia. Je to spôsobené tým, že odtok horúceho vzduchu z ventilačných otvorov je zlý. Na vyriešenie tohto problému pri zahrievaní prenosného počítača pomôže stojan na notebook, ktorý ho mierne zdvihne nad pracovnú plochu. Na trhu s mobilným príslušenstvom nájdete chladiace podložky so vstavanými chladičmi alebo bežné podložky s kovovou alebo plastovou konštrukciou.

Ak chcete, aby notebook pracoval dlhšie, ale zároveň je škoda vyhodiť na stojan veľké množstvo peňazí, odporúčame vám vyrobiť si ho sami z PVC rúr. Pohodlný stojan s minimálnymi nákladmi si vyrobíte do hodiny.

Materiály na výrobu stojana:

 • PVC rúrky;
 • značka;
 • ruleta;
 • lepidlo;
 • Kolená z PVC;
 • farbivo.

Materiály na výrobu stojana:

DIY stojan na laptop, majstrovská trieda

1. Vezmite rúrku s priemerom 0,75 palca a nakrájajte na niekoľko kúskov: 6 cm x 2, 16,8 cm x 2, 24 cm x 1. Vykonajte najskôr meranie notebooku, pretože tieto rozmery nemusia vyhovovať niektorým modelom.

DIY stojan na laptop, majstrovská triedaDIY stojan na laptop, majstrovská trieda

2. Na zostavenie stojana začnite od najdlhšej časti potrubia. Pripevnite k nemu lakte na oboch koncoch..

3. Vezmite dva najmenšie kusy rúrky a vložte ich do lakťov. Znovu pripevnite lakte na voľné konce týchto malých častí, kolmo na základňu. Prilepte všetky lakte v tejto štruktúre, aby bol stojan pevný.

Opravte posledné dva kolená na zvyšných dvoch častiach potrubia a napojte sa na konštrukciu, ktorú ste získali v kroku 3

4. Na zvyšných dvoch častiach potrubia pripevnite posledné dva kolená a spojte ich so štruktúrou získanou v kroku 3. Posledné časti potrubia je možné v prípade potreby skrútiť, potom sa stojan kompaktne zloží.

Odborníci odporúčajú používať stojan na prenosný počítač nielen na ochranu samotného zariadenia pred prehriatím ...Hotovú štruktúru je možné natrieť sprejovou farbou vo farbe, ktorá bude v súlade s pracovným stolom a celkovým interiérom. Odborníci odporúčajú používať stojan na prenosný počítač nielen na ochranu samotného zariadenia pred prehriatím, ale aj na zaistenie správneho držania tela pre majiteľov počítačov..

Ak chcete stojan nielen na zdvihnutie prenosného počítača, ale aj na jeho chladenie, postupujte podľa pokynov z inej majstrovskej triedy..

Materiály na výrobu chladiacej podložky:

 • značka;
 • skrutkovač;
 • počítačový ventilátor 12 × 12 cm;
 • USB konektor (zástrčka / samec);
 • izolačná páska;
 • drôt;
 • priečinok so spojivom;
 • nôž.

Materiály na výrobu chladiacej podložky:

Majstrovská trieda: stojan na notebook pre domácich majstrov s chladením

1. Vyberte miesto, kde bude umiestnený ventilátor. Je vhodné ho nainštalovať na stojan v mieste, kde sa notebook (procesor, grafická karta) najviac zahrieva. Veľkosť priečinka – budúci stojan vám umožní umiestniť dokonca 2 ventilátory 12 × 12 cm.

Majstrovská trieda: stojan na notebook pre domácich majstrov s chladenímMajstrovská trieda: stojan na notebook pre domácich majstrov s chladením

2. Značkovačom obkreslite ventilátor pozdĺž obrysu na priečinku, označte tiež otvory pre čapy.

Značkovačom obkreslite ventilátor pozdĺž obrysu na priečinku a označte tiež otvory pre čapy

3. Vyrežte otvor na jednej strane a zaistite ventilátor. Nainštalujte ventilátor tak, aby vyfukoval vzduch spod prenosného počítača, a nie naopak.

4. Teraz musíte pripojiť ventilátor k USB. Aby ste to urobili, musíte zistiť, čo znamenajú vodiče: žltá – monitorovanie rýchlosti, nemusíte sa jej dotýkať; červená – plus; čierna – mínus.

Teraz musíte ventilátor pripojiť k USB. Aby ste to urobili, musíte zistiť, čo znamenajú vodiče: žltá - monitorovanie rýchlosti, nemusíte sa jej dotýkať; červená - plus; čierna - mínus

5. Po pripojení vodičov nezabudnite na izoláciu.

Po pripojení vodičov nezabudnite na izoláciu

6. Uhol sklonu stojana môžete udržiavať pomocou zápalkovej škatule, ktorá je prilepená k priečinku.

Uhol sklonu stojana môžete udržiavať pomocou zápalkovej škatule, ktorá je prilepená k priečinku

Chladiaca podložka je pripravená! Z tejto majstrovskej triedy si môžete vziať nápad a vylepšiť ho, napríklad namiesto priečinka použiť drevotriesku alebo iný materiál..

Pozrite si video: Chladenie prenosného počítača vlastnými rukami

Hlavným rozdielom medzi chladiacou podložkou pre laptop a bežnou je prítomnosť ventilátora, ktorý vyfukuje teplý vzduch a zabraňuje prehriatiu zariadenia. Stojany na notebooky – užitočná počítačová ručná práca pre tých, ktorí radi sledujú filmy alebo si prezerajú stránky v sociálnych sieťach, keď ležia na gauči