Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Ak máte osobný pozemok, pravdepodobne ho budete chcieť krásne a originálne vybaviť. Napriek tomu je väčšina záhradných dekoratívnych predmetov drahá. Okrem toho ich nemožno nazvať trvanlivými. Tí ľudia, ktorí majú rozvinutú vnútornú predstavivosť, môžu z obyčajného cementu vyrábať zaujímavé remeslá pre svoju záhradu. Tento materiál sa líši od ostatných svojou veľkou odolnosťou voči rôznym druhom prírodných vplyvov (krupobitie, mráz, jasné slnko, voda), ale aj dostupnosťou.

Nuansy práce s cementovou maltou

Po prečítaní tejto publikácie sa naučíte vytvárať remeselné cementové remeslá pre záhradu. Nižšie vám ponúkneme len tie najlepšie nápady. Aby ste mohli svoj dvor originálne ozdobiť, môžete použiť hrnce, kvetináče, všetky druhy figúrok rozprávkových postáv a z cementu môžete vlastnými rukami vyrábať aj rôzne predmety rastlinného sveta. Tento materiál nepatrí do kategórie rozmarných, ale veľa ľudí s ním má buď malú alebo veľkú skúsenosť. Napriek tejto okolnosti existuje niekoľko hlavných pravidiel, ktoré by sa mali pri práci s cementom dodržiavať, aby boli remeslá trvanlivé a vysokej kvality..

Pokiaľ ide o samotnú výrobnú technológiu, je to nasledovné:

Najprv musíte pripraviť hlavné prvky na výkon práce: stavebný piesok, cement, lepidlo na dlaždice a vodu (pre najlepšiu plasticitu a najmenšie riziko mikrotrhliniek). Na jednu časť cementu musíte vziať dve časti piesku a jednu časť lepidla. V neposlednom rade je potrebné do vody po malých častiach pridávať dvesto roztokov, kým nevznikne konzistencia hustej kyslej smotany. Bude oveľa pohodlnejšie pracovať s touto zmesou: nebude odtekať, ale zároveň zostane veľmi plastický.

Všetky výrobky vyrobené z cementu budú vyžadovať dlhé schnutie. Tento proces môže trvať asi sedem dní. Aby sa zabránilo šíreniu povrchu, musí byť hotový výrobok pokrytý PVC fóliou. A aby mal výrobok správny a krásny tvar, musíte základňu umiestniť na malý kopec piesku alebo do neho mierne prehĺbiť. Po úplnom vytvrdnutí výrobku by mal byť jeho povrch potiahnutý základným náterom. A až po skončení tohto postupu môžete začať nanášať farbu a lak..

Ak má vaše remeslo nejaké nepravidelnosti a drsnosť, mali by ste pred základným náterom dokončiť výrobok pilníkom a brúsnym papierom.

Okrem cementovej malty sa používa aj betón. Tento materiál sa vyznačuje prítomnosťou veľkých frakcií (drvený kameň alebo kamienky) a tiež vysokou pevnosťou. Remeslá vyrobené z betónu pre záhradný pozemok môžu mať formu veľkých monolitických balvanov. Betón je navyše veľmi vhodné použiť na výrobu základov pre všetky druhy kompozícií (podstavec pre sochu alebo platforma pre fontánu).

Existuje ďalší materiál, ktorý je veľmi podobný použitiu. Toto je sadra. Áno, stojí za zmienku, že nemá rovnakú pevnosť ako cement, ale je dekoratívny a plastickejší. S ním môžete vytvárať duté tvary. Na záhradníctvo sa používajú plesne, architektonické a akrylové typy. Pri práci so sadrou určite počítajte s jej veľmi rýchlym tuhnutím. Tento materiál sa často odporúča pridávať do cementovej malty na výrobu sôch..

Zaujímavé nápady pre začiatočníkov

Na fotografii budú predstavené najzaujímavejšie cementové remeslá. A o tomto budete skutočne presvedčení. Ak nemáte dostatočné skúsenosti s dekoratívnym cementom, môžete začať vyrábať niečo jednoduché. Úplne prvým výrobkom vo vašej záhrade môžu byť farebné gule, zaujímavé kvetináče alebo roztomilé huby..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Na výrobu húb potrebujete nájsť starú gumovú guľu. Od jeho priemeru bude závisieť veľkosť budúcej hubovej čiapky. Okrem lopty budete potrebovať aj plastovú fľašu. Bude slúžiť ako základ stonky húb. Jeho veľkosť musí byť nevyhnutne úmerná veľkosti čiapky. Okrem fľaše a loptičky potrebujete aj kovovú tyč na pripevnenie uzáveru k stonke huby. Lopta musí byť rozrezaná na dve polovice. Jeden z nich musí byť nainštalovaný na vedro s pieskom a rovnomerne stlačený. Potom je potrebné do výslednej formy naliať cementovú maltu a vyrovnať ju. V plastovej fľaši musíte odrezať krk a dno a vložiť do naplnenej formy v strede, zhruba ju ponoriť o jeden, dva cm. Ďalej pomocou dlhej kovovej tyče musíte pripojiť uzáver budúca huba k stonke a naplňte dutinu vo vnútri fľaše roztokom. Dva alebo tri dni musí hotový výrobok zmraziť. Potom musíte odstrániť kus lopty a plastový valec.

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Huby rôznych veľkostí vo forme malého čistenia budú na záhradnom pozemku vyzerať veľmi krásne. Okrem toho je potrebné poznamenať, že vaša vlastná predstavivosť vás môže vyzvať na použitie iných nádob (pohárov, misiek). Stačí vytvoriť prelamovanú loptu, ktorá bude pôsobiť vzdušne a ľahko. Ako základ môžete použiť balón. Všetky veľkosti vašich budúcich postáv budú závisieť od toho, ako veľmi nafúknete balónik. Potom musíte do hotového roztoku vložiť akékoľvek lano a zabaliť loptu. V tomto prípade nie je potrebné základňu zabaliť veľmi tesne. Na následné odstránenie kúskov prasknutej gule je potrebné nechať malé otvory. Keď je váš výrobok úplne suchý, môžete začať zdobiť. Ak balóny zasypete malým množstvom cementu s prídavkom sadry, môžete získať veľmi zaujímavé a originálne záhradné lampáše alebo kvetináče..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Pomocou tejto technológie môžete vyrobiť aj krásne vázy na suché kvety. V tomto prípade bude ozdobená nielen vonkajšia, ale aj vnútorná strana. Ak nalejete roztok do malého otvoru gumových loptičiek, môžete skončiť s monolitickými loptičkami rôznych veľkostí. Rozptýlené chaotickým spôsobom a maľované v rôznych farbách budú vyzerať štýlovo a stručne. Ak pri výrobe výrobkov používate plastové nádoby, môžete v dôsledku toho získať hrnce pre tučnú ženu, kaktus alebo Crassula Ovat..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Nádoba by mala byť zabalená do PVC fólie a do nej by malo byť vložené vrecko naplnené pieskom alebo hlinkou, aby nádoba držala tvar. Potom je potrebné ho pokryť cementovou maltou. Po úplnom vyschnutí je potrebné odstrániť všetky pomocné materiály. A v spodnej časti pomocou vŕtačky musíte vytvoriť špeciálne drenážne otvory. Potom by mal byť výrobok natretý základným náterom a farbou. Vyrobiť kvetináč pomocou vázy alebo vedra je celkom jednoduché. Jedna nádoba by mala byť vložená do druhej a roztok musí byť naliaty do priestoru vytvoreného medzi nimi. V dôsledku toho budete mať krásny výrobok, ktorý môžete ozdobiť pri vstupe. Musíte len prejaviť malú predstavivosť.

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Tieto cementové remeslá, ktoré sú v tomto článku, sú namaľované krok za krokom. Naše pokyny vám pomôžu vyrobiť krásne výrobky na zdobenie vašej letnej chaty. Kvety, ktoré sú zasadené v kvetináčoch, vo forme prekrížených dlaní, budú vyzerať veľmi originálne.

Na výrobu tohto majstrovského diela budete potrebovať gumené rukavice. Mali by byť rovnomerne naplnené maltou. A kvôli tuhosti musí byť do každého prsta vložená kovová tyč. Aby bol výrobok vysokej kvality, musíte sa pokúsiť zabrániť tvorbe vzduchových bublín. Potom, čo sú rukavice úplne naplnené roztokom, je potrebné ich tvarovať a fixovať. Po niekoľkých dňoch by mala byť guma odstrihnutá a odstránená. Ak potrebujete spojiť dve dlane, použite na to rovnaké riešenie. Nakoniec musí byť povrch vyleštený brúsnym papierom, natretý základným náterom a natretý..

Zložité tvary s drôtovým rámom

Naše remeslá z cementovej záhrady dokážu upútať pozornosť každého. Ak robíte všetko správne, vaša záhrada bude plná nových farieb. Je zaujímavejšie vyzdobiť svoju letnú chatu sochami z mýtických postáv a zvierat. Tieto majstrovské diela budú znamenať predbežnú výstavbu veľmi pevného rámu a nanášanie cementu vo vrstvách.

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Veľmi originálne kvetináče je možné vyrobiť pomocou vedierok na stavebné zmesi. V počiatočnom štádiu by mal byť kontajner požadovanej veľkosti zabalený do sadrovej sieťoviny a pokrytý silnou vrstvou cementovej malty. V druhej fáze týchto prác, kým nie je roztok úplne stuhnutý, je potrebné vykonať dekoratívnu úpravu, čím sa na kôre vytvorí imitácia starého pňa s prírodnými vráskami..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Bude celkom vhodné umiestniť monolitickú postavu hrocha v blízkosti umelých nádrží. Pokiaľ však ide o miesto umiestnenia sochy, musí byť určené okamžite a dobre zarovnané, pretože v budúcnosti bude postava nehybná. Ako rám môžu byť vhodné 2 predĺžené plechovky, ktoré by mali byť upevnené spolu s drôtom. Môžete premýšľať o ďalšej možnosti: veľmi hrubú cementovú maltu je potrebné pokryť na vrchole veľkej hromady rozbitých tehál alebo drveného kameňa. Pokiaľ ide o samotný tvar, nebude obsahovať veľmi zložité prvky. Je to celkom jednoduché. Po úplnom vytvrdnutí cementu je potrebné figúrku ošetriť špeciálnou fixačnou impregnáciou alebo suchým pigmentom na betón a prášok opatrne trieť špongiou..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Najkomplexnejšie sochy sa vyrábajú v niekoľkých fázach:

  1. Najprv musíte urobiť rám z peny, drôtu alebo kontajnerov.
  2. Potom je obrobok pokrytý sadrovou sieťovinou.
  3. Potom sa zmes nanesie v niekoľkých vrstvách..
  4. Ďalej sa vytvárajú malé detaily (záhyby oblečenia, črty tváre, jasná textúra atď.).
  5. V poslednej fáze je hotová práca natretá základným náterom a namaľovaná..

Kvetináče v podobe labutí budú veľmi krásnou a ladnou ozdobou vašej záhrady. Ako rám budúceho labutieho trupu poslúži stará plastová nádrž a krk bude vyrobený zo spleteného drôtu. Krídla, hlavu a imitáciu peria budete musieť vyrobiť z cementovej malty..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Výkonné monolitické postavy budú ťažké. Z tohto dôvodu existuje spôsob výroby ľahkých veľkých sôch. Svoju záhradu môžete tiež ozdobiť a oživiť balvanmi rôznych veľkostí. Aby ste ich vyrobili, musíte vziať drôt a uviazať ho do veľmi tesnej hrudky z ľahkého a nepotrebného materiálu (plastové fľaše, zvyšky polyuretánovej peny, polystyrén). Podklad získaný od vás by mal byť obalený sadrovou sieťovinou a pokrytý silnou vrstvou cementu. Čím viac výčnelkov a nerovností získate, tým bude kameň pôsobiť prirodzenejšie a prirodzenejšie. A môžete vyrobiť malé záhradné figúrky zo zmesi cementu s prídavkom sadry alebo portlandského cementu. V tomto prípade môžete použiť vyššie popísané výrobné metódy a tiež akýkoľvek základ: odevné predmety, staré nepotrebné hračky, domáce potreby).

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Podrobný návod na výrobu: 3 dielne

Nižšie predstavíme remeslá vidieckeho domu z cementu, ktoré budete radi robiť vlastnými rukami. Pripravte si všetko, čo potrebujete, a buďte tiež trpezliví. V takom prípade by ste mali uspieť. Aby sme podrobnejšie analyzovali všetky existujúce nuansy tejto práce, pokúsime sa v tejto časti zvážiť najlepšiu majstrovskú triedu s podrobným vysvetlením vykonávanej práce..

Veľkolepé kvetináče vyrobené z látky a cementu.

Na výrobu kvetináčov pre vašu záhradu z tkanín a cementu môžete použiť buď portlandský cement, alebo čistú cementovú maltu bez akýchkoľvek prísad. V tomto prípade by mala byť zmes s prídavkom vody pre vás veľmi tekutá. Okrem toho budete potrebovať vedro alebo inú nádobu na rám, kus látky a kus polyetylénu..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Materiál musí byť veľmi hustý a dokonale absorbovať tekutiny. V tomto prípade syntetika pre tieto práce jednoducho nie je vhodná. Najlepšie je použiť bavlnenú tkaninu.

Najprv musíte odstrihnúť kus látky, ktorý potrebujete. Ak potrebujete rovné hrany, mali by ste ich zaobliť..

Potom musíte tkaninu navlhčiť v cementovej malte..

K pripravenému kontajneru by mala byť pripevnená PVC fólia..

Zhora je potrebné rozložiť a vyhladiť hmotu namočenú v cementovej malte.

Po niekoľkých dňoch cement úplne stuhne a vedro môžete bez problémov odstrániť..

Hotový výrobok musí byť mierne navlhčený vodou a ponechaný úplne vysušiť 5-6 dní.

Veľké rastliny môžete dokonca zasadiť do hotového kvetináča..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Zábavná mačka do záhrady.

Najprv musíte pripraviť rám z drevených lamiel a narezanej plastovej fľaše. Ďalej ich spojíme dohromady. Malta by mala byť vyrobená z piesku a cementu v pomere 1 ku 1. Počas práce môžete pridať sadru. Postupným nanášaním malty musíte vytvoriť všetky detaily sochy. Hotovú postavu treba vyleštiť vlhkou rukou a nechať 3-4 dni schnúť. Posledným dotykom je maľovanie vodou riediteľnou farbou alebo smaltom.

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Veľká napájačka na listy pre vtáky a domáce zvieratá.

Veľmi zaujímavou a všestrannou ozdobou vášho infield bude cementový plech. Na malý kopec piesku musíte položiť PVC fóliu a potom veľký list. (mohyla nám pomôže získať figúrku s malou priehlbinkou, ale nie plochou). Ak v liste nájdete malé otvory, musia byť uzavreté malými listami, aby cementový roztok neunikol. Potom by mal byť list pokrytý silnou vrstvou malty. A do stredu vložte malý kúsok plastovej rúrky a potom ju naplňte cementom. Toto bude slúžiť ako noha pre náš list. Po dobu 2-3 dní musí byť obrobok pokrytý filmom, kým úplne nevyschne. Potom musíte list odstrániť, naplniť a natrieť hotový výrobok..

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Aké výrobky je možné vyrobiť z cementu pre záhradný pozemok

Zhrnutie

Dúfame, že teraz budete môcť vytvárať krásne cementové remeslá pre záhradu. Ozdobte svoje pozemky niečím krásnym a upozornite na ne.