Ako správne transplantovať fialku doma

Metódy a vlastnosti transplantácie fialiek doma

Fialky (Saintpaulias) sú obľúbené izbové rastliny, ktoré upútajú svojou krásou, lákajú bohatosťou a rozmanitosťou kvitnutia a zaujmú aj jednoduchou starostlivosťou. Vďaka nim sa zmení akýkoľvek dizajn bytu, stane sa originálnejším, kontrastnejším a eklektickejším. Napriek všetkým výhodám fialiek majú v niektorých domoch neatraktívny vzhľad. Nie všetky ženy vedia, ako správne transplantovať fialku doma vlastnými rukami. Ale práve tento proces ovplyvňuje zdravie, vzhľad a kvitnutie fialiek..

Pravidlá pre transplantáciu fialiek doma

 • Fialky je potrebné každoročne transplantovať, aby mohli byť nasýtené vitamínmi a živinami..
 • Najlepší čas na adaptáciu rastlín je jar, preto by sa v tomto období mala vykonávať obnova pôdy..
 • Vyhnite sa opätovnej výsadbe Saintpaulias počas kvitnutia. Okrem toho, ak vás poteší svojimi viacfarebnými púčikmi, neponáhľajte sa s transplantáciou.

fialky je potrebné každoročne transplantovať, aby mohli byť nasýtené vitamínmi a živinami. Najlepší čas na adaptáciu rastlín je jar, preto by sa v tomto období mala vykonávať obnova pôdy.Rozmnožovanie fialiek listami

 • Hlinená guľa by mala byť mierne vlhká, aby počas prekládky nepoškodila koreň rastliny..
 • Ak je na pôde vidieť biely kvet, naznačuje to naliehavosť potreby transplantácie..
 • Vyberte iba voľnú pôdu nasýtenú rašelinou a pieskom.
 • Nepoužívajte staré hrnce. Dobrou možnosťou je plastová nádoba, ktorá sa s každým transplantátom zväčšuje..
 • Ak je vaša fialka dostatočne stará, musí odrezať veľké listy..

Nepoužívajte staré hrnce. Dobrou možnosťou je plastová nádoba, ktorá sa s každým transplantátom zväčšuje. Ak je vaša fialka dostatočne stará, musí odrezať veľké listy.

Užitočný článok: Dieffenbachia: domáca starostlivosť. Foto

Možnosti transplantácie fialovej doma

 1. Prekládka

Tento typ transplantátu je ideálny pre naliehavé obnovenie fialiek. Prekládka znamená, že stará pošta sa zachová pri presune senpoliis z jedného hrnca do druhého. Počas tohto procesu je obzvlášť dôležité sledovať koreň. Napriek tomu, že pôda zostáva rovnaká, drenáž by mala byť pripravená znova pomocou expandovanej hliny alebo rašeliníka..

Tento typ transplantátu je vynikajúci na naliehavé obnovenie fialiek. Prekládka znamená, že stará pošta sa zachová pri presune senpoliis z jedného hrnca do druhého. Počas tohto procesu je obzvlášť dôležité sledovať koreň. Napriek tomu, že pôda zostáva rovnaká, drenáž by mala byť znova pripravená pomocou expandovaného ílu alebo rašeliníka.

 1. Čiastočná výmena pozemku

Na presádzanie fialiek spravidla nie je potrebná úplná výmena pôdy, stačí jemné prekládky s prídavkom pôdy nasýtenej živinami a mikroelementmi..

Na presádzanie fialiek spravidla nie je potrebná úplná výmena pôdy, stačí starostlivé prekládanie s prídavkom pôdy nasýtenej živinami a mikroelementmi.

 1. Kompletná výmena pôdy
  Hyacinty: výsadba a starostlivosť na otvorenom priestranstve

Táto metóda je považovaná za najťažšiu, pretože vyžaduje úplnú výmenu pôdy. Najprv pripravte drenáž v plastovom hrnci a potom pridajte trochu pôdy. Prstami vytvarujte diapozitív a opatrne doň vložte fialkové korienky. Potom pridajte viac zeminy, aby sa spodné listy saintpaulia dotýkali zeme. Ďalší deň môžete ešte pridať zeminu, pretože sa časom prehýba.

Táto metóda je považovaná za najťažšiu, pretože vyžaduje úplnú výmenu pôdy. Najprv pripravte drenáž v plastovom hrnci a potom pridajte trochu pôdy. Prstami vytvarujte diapozitív a opatrne doň vložte fialkové korienky. Potom pridajte viac zeminy, aby sa spodné listy saintpaulia dotýkali zeme. Nasledujúci deň môžete ešte pridať pôdu, pretože sa časom prehýba.Presádzanie fialiek z pohára do hrnca

Prečítajte si tiež: Fialky: domáca starostlivosť, foto

Ak vieš, ako správne transplantovať fialku doma, tento proces môžete ľahko vykonať. Vďaka tomu vás Saintpaulia každý deň poteší svojim vzhľadom a jasným kvitnutím. Dobre sa starajte o izbové rastliny a potom budete mať doma voňavý zelený kútik..