Dieffenbachia: domáca starostlivosť. Foto

Rovnako ako mnohé izbové rastliny, aj dieffenbachia potrebuje kŕmenie. Hnojivá sa najčastejšie aplikujú skoro na jar, v lete, pomocou tekutých minerálnych alebo organických hnojív. Hnojte každých 10 dní polovicou odporúčaného množstva.

Ak milujete kvety, potom bude Dieffenbachia jedinečnou ozdobou vášho zeleného kúta vo vašom byte. Táto kvetina má mnoho vlastností, takže pri dobrej starostlivosti o domácnosť kvitne pomerne zriedka. V prírodných podmienkach existuje 40 odrôd dieffenbachie. Izbovú rastlinu milujú pestovatelia kvetov pre jej rýchly rast a atraktívnu krásu veľkých pestrých listov. Všetky druhy majú spoločnú prítomnosť silnej, šťavnatej stonky, na ktorej sú umiestnené veľké oválne listy..

Ako sa správne starať o miestnosť dieffenbachia

Dieffenbachia je druh kvetu, takže musíte poznať niektoré jeho vlastnosti:

– Táto rastlina je jedovatá – pri práci s ňou dodržiavajte bezpečnostné opatrenia.

– Charakterizovaný rýchlym rastom – každý týždeň sa objaví nový list.

– Citlivé na nízke teploty a prievan.

– Preferuje vlhké prostredie, neznáša vápno.

Dieffenbachia je druh kvetu, preto musíte poznať niektoré jeho vlastnosti: - Táto rastlina je jedovatá - pri práci s ňou dodržiavajte bezpečnostné opatrenia.

Starostlivosť o Dieffenbachiu je nasledovná:

– Osvetlenie. Kvetina potrebuje dobré osvetlenie, ale treba sa vyhýbať priamym lúčom. Rastlina s pestrou farbou listov je náročnejšia na svetlo, pretože pri nedostatku svetla farba začína blednúť. Ideálne by bolo umiestniť dieffenbachiu do vzdialenosti 2 metrov od dobre osvetleného okna.

Osvetlenie. Kvetina potrebuje dobré osvetlenie, ale treba sa vyhýbať priamym lúčom. Rastlina s pestrou farbou listov je náročnejšia na svetlo, pretože pri nedostatku svetla farba začína blednúť. Ideálne by bolo umiestniť dieffenbachiu do vzdialenosti 2 metrov od dobre osvetleného okna.

Užitočný článok: Domáca starostlivosť o Spathiphyllum. Foto

– Teplotné podmienky. Dieffenbachia je teplomilný kvet, takže v lete ho môžete udržiavať pri teplote + 20 + 30 stupňov. V zime nedovoľte, aby teplota bola nižšia ako +15. Dôležitým bodom je absencia prievanu, pri ktorom odpadávajú listy dieffenbachie.

– Zalievanie Dieffenbachia potrebuje pravidelnú, výdatnú zálievku, ale pôda by sa nemala zmeniť na tekuté bahno. V zime, aj keď je kvetina polievaná menej často, pôda nevysychá..

Rastlina preferuje vysokú vlhkosť, a preto dobre reaguje na časté postreky a utieranie listov. Voda, na zavlažovanie aj na vodné procedúry, sa odoberá iba prevarená alebo usadená. Mladej rastline sa niekedy dopraje teplá sprcha, pričom sa uistite, že sa do hrnca nedostane žiadna voda.

  Aké remeslá je možné vyrobiť z vedier a viečok majonézy

– Hnojivo Rovnako ako mnohé izbové rastliny, aj dieffenbachia potrebuje kŕmenie. Hnojivá sa najčastejšie aplikujú skoro na jar, v lete, pomocou tekutých minerálnych alebo organických hnojív. Hnojte každých 10 dní polovicou odporúčaného množstva. Dieffenbachiu s bielymi listami by ste nemali hnojiť komplexnými hnojivami obsahujúcimi dusík. V tomto prípade sa listy zazelenajú..

Rovnako ako mnohé izbové rastliny, aj dieffenbachia potrebuje kŕmenie. Hnojivá sa najčastejšie aplikujú skoro na jar, v lete, pomocou tekutých minerálnych alebo organických hnojív. Hnojte každých 10 dní polovicou odporúčaného množstva.

– Prenos. Dieffenbachia sa transplantuje, keď rastie, keď je celý objem hrnca naplnený koreňmi. Transplantácia rastlín sa často vyžaduje dvakrát ročne. Najlepší čas na to je február – máj. Transplantácia sa vykonáva nasledovne: odoberú hrniec o 2 cm väčší ako ten predchádzajúci, nalejú drenáž, kvet spolu s hlinenou hrudkou sa prenesie do hrnca pokrytého novou výživnou pôdou.

– Prerezávanie zahŕňa odstránenie poškodených listov, predĺženej časti rastliny. Na orezanie je pokazený list namočený v obrúske, čím sa odstráni jedovatá šťava. Nôž sa dezinfikuje alkoholom a potom sa ním odreže list alebo časť stonky. Miesto rezu musí byť utreté obrúskom a posypané nasekaným uhlím. Pri prerezávaní používajte ochranné opatrenia! Orezané časti kvetu je možné použiť ako sadivový materiál..

Prerezávanie zahŕňa odstránenie poškodených listov, predĺženej časti rastliny. Na orezanie je pokazený list namočený v obrúske, čím sa odstráni jedovatá šťava. Nôž sa dezinfikuje alkoholom a potom sa ním odreže list alebo časť stonky. Miesto rezu musí byť utreté obrúskom a posypané nasekaným uhlím.

Prečítajte si tiež: Fialky: domáca starostlivosť, foto

– Reprodukcia. Dieffenbachia sa šíri tromi spôsobmi: 1) zakorenenie apikálneho rezu, 2) získanie odrezkov z kmeňa, 3) použitie vzduchových vrstiev.

– Škodcovia a choroby. Dieffenbachia je náchylná na roztoče, pavúky, vošky, strapky a múčniky. Na odstránenie hmyzu použite spôsob utierania listov mydlovou vodou.

Pri bakterióze sú listy pokryté vodnatými škvrnami, takže nie je možné rastlinu vyliečiť. Koreňová hniloba je charakterizovaná výskytom svetlošedého povlaku na pôde. Kvet môžete zachrániť znížením zálievky, odstránením infikovanej pôdy a ošetrením systémovým fungicídom.

Pri bakterióze sú listy pokryté vodnatými škvrnami, takže nie je možné rastlinu vyliečiť. Koreňová hniloba je charakterizovaná výskytom svetlošedého povlaku na pôde. Kvet môžete zachrániť znížením zálievky, odstránením infikovanej pôdy a ošetrením systémovým fungicídom.Zdravá rastlina dieffenbachia

Ak poznáte a beriete do úvahy zvláštnosti kvet dieffenbachia, budete môcť včas prijať opatrenia a zabrániť úhynu rastliny. Vlastnými rukami, dokonca aj doma, môžete pestovať krásne kvety, ktoré sa stanú skutočnou ozdobou vášho interiéru..

  Primulka domáca: domáca starostlivosť. Foto