Domáca starostlivosť o Spathiphyllum. Foto

Ako sa starať o spathiphyllum, aby kvitlo

K spathiphyllum (Spathiphyllum) patrí viac ako 30 tropických druhov rastlín, ktoré pochádzajú z Južnej Ameriky a Malajzie. Spathiphyllum je krátky vždyzelený viacročný kvet. Pestuje sa pre jasne zelené listy v tvare lopatky, ktoré sú usporiadané na dlhých, tvrdých stonkách. V období kvitnutia sa nad bujným olistením týčia dlhé stopky, každý z nich má malé kvetenstvo, zabalené v bielej prikrývke – listene. S vekom prikrývka nadobúda nazelenalý odtieň. Ak ste si kúpili spathiphyllum a chcete, aby kvitlo, naučte sa, ako sa o tento kvet správne starať.

Starostlivosť a kultivácia Spathiphyllum

Spathiphyllum sa vyznačuje dlhým kvitnutím. Mnoho dekoratívnych odrôd a odrôd Spathiphyllum poteší milovníkov izbových kvetov.

Spathiphyllum sa vyznačuje dlhým kvitnutím. Mnoho dekoratívnych odrôd a odrôd Spathiphyllum poteší milovníkov izbových kvetov.

Spathiphyllum sa musí hnojiť počas zalievania každý týždeň na jar a na jeseň pomocou akéhokoľvek univerzálneho hnojiva na kvety (kŕmenie slabých rastlín sa vykonáva hnojivami nižšej koncentrácie). Vo zvyšku roka sa hnojivo napriek veľkosti kvetu aplikuje raz za mesiac..

Spathiphyllum sa musí hnojiť počas zalievania každý týždeň na jar a na jeseň pomocou akéhokoľvek univerzálneho hnojiva na kvety (kŕmenie slabých rastlín sa vykonáva hnojivami nižšej koncentrácie). Po zvyšok roka sa hnojivo napriek veľkosti kvetu aplikuje raz za mesiac.

Kam umiestniť kvetinu? Spathiphyllum potrebuje dobre osvetlený priestor, na to by ste si v zime mali dať pozor. V lete sa treba vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pretože lúče môžu spáliť listy. Najlepším miestom pre spathiphyllum je tieň alebo čiastočný tieň. Ideálnym miestom by bola severná strana miestnosti..

Teplotný režim a zalievanie spathiphyllum

Spathiphyllum miluje teplo, cíti sa príjemne pri + 25. V zime sa odporúča udržiavať teplotný režim okolo + 16, čo prispeje k nástupu dlhého kvitnutia. Rastlina toleruje okolitú teplotu najmenej +13. Vyhnite sa náhlym zmenám teploty a prievanu.

Táto kvetina miluje vlhkosť, takže sa cíti dobre v miestnostiach so strednou alebo vysokou vlhkosťou. Aby ste to urobili, na jar, v lete a počas obdobia kvitnutia hojne zalejte rastlinu. Kvetina reaguje na časté postreky. Spathiphyllum rýchlo rastie pri vysokej vlhkosti, preto sa odporúča položiť hrniec na paletu s expandovanou hlinkou alebo pieskom.

  Fialky: domáca starostlivosť, foto

Táto kvetina miluje vlhkosť, takže sa cíti dobre v miestnostiach so strednou alebo vysokou vlhkosťou. Aby ste to urobili, na jar, v lete a počas obdobia kvitnutia hojne zalejte rastlinu. Kvetina reaguje na časté postreky. Spathiphyllum rýchlo rastie, keďZabráňte vädnutiu listov Spathiphyllum

V zime je kvetina napojená menej často. Počas obdobia odpočinku bude najpriaznivejší suchý vzduch. Zalievanie kvetu sa odporúča vodou uchovávanou pri izbovej teplote. Listy kvetu sa utierajú navlhčenou handričkou. Sušené listy, kvetenstvo klasu je potrebné odstrániť a opatrne odrezať stonku. Upravený kvet vyzerá atraktívnejšie a včasné odstránenie zvädnutých častí prispieva k aktívnej tvorbe nových kvetenstiev..

Zaujímavý článok: Tulipány sadíme vlastnými rukami

Prenos. V okamihu, keď korene rastliny vyplnia celý kvetináč, mali by ste začať s presádzaním rastliny. Transplantačná operácia sa spravidla vykonáva na jar, v prípade potreby sa vykonáva každý rok s použitím obvyklej univerzálnej pôdnej zmesi, ktorou sú hrnce naplnené, o jednu veľkosť väčšiu ako stará..

V okamihu, keď korene rastliny vyplnia celý kvetináč, mali by ste začať s presádzaním rastliny. Transplantačná operácia sa spravidla vykonáva na jar, v prípade potreby sa vykonáva každý rok pomocou bežnej univerzálnej pôdnej zmesi, ktorá je naplnená kvetináčmi, o jednu veľkosť väčšia ako stará.Transplantácia Spathiphyllum

Choroby kvetinového ženského šťastia

Spathiphyllum je vyberavá rastlina, ale napriek tomu potrebuje starostlivú starostlivosť, pri ktorej absencii nastanú problémy s rastom. Pri prebytočnej vlhkosti sa na listoch objavia žltohnedé škvrny alebo ich konce vyschnú.

Spathiphyllum je vyberavá rastlina, ale napriek tomu potrebuje starostlivú starostlivosť, pri ktorej absencii nastanú problémy s rastom. Pri prebytočnej vlhkosti sa na listoch objavia žltohnedé škvrny alebo ich konce vyschnú.Nesprávna starostlivosť vedie k žltnutiu a sušeniu listov

Spathiphyllum nekvitne dlho, ak je kvetináč nesprávne vybraný: je príliš veľký. Rastlina postihnutá kliešťami je pokrytá malými žltkastými škvrnami alebo sa medzi listami tvorí sotva viditeľná biela pavučina. Liečba akaricídmi a udržiavanie vysokej vlhkosti pomôže zbaviť sa kliešťov. Keď sa objavia vošky, listy sa zdeformujú a stočia do trubice, čo tiež vyžaduje primerané spracovanie..

Metóda chovu. Najjednoduchšou reprodukciou je rozdelenie rastliny, ktoré sa zvyčajne vykonáva s nástupom jari. V tomto prípade sú tiež oddelené korene. Nové kvety sú umiestnené v nádobách s rašelinovou zeminou, s drenážnou vrstvou v spodnej časti. Rastliny sú zakorenené pri teplote asi + 20 ° C..

Zaujímavý článok: Fialky: domáca starostlivosť, foto

Teraz viete, čo musíte urobiť, aby váš spathiphyllum rozkvitol. Táto kvetina nielen ozdobí váš byt, ale bude tiež dobrým darčekom, ak sa naučíte množiť a transplantovať rastlinu vlastnými rukami..

  Čo môže byť užitočné z odpadu pre letné sídlo