Fialky: domáca starostlivosť, foto

Fialky: starostlivosť, kultivácia, transplantácia. Foto

Fialky sú veľmi jemné rastliny, ktoré môžu byť skutočnou ozdobou vášho domova. So správnou starostlivosťou vás tieto nádherné kvety potešia nádhernými kvetmi. Je veľmi dôležité vybrať si správne miesto a úroveň osvetlenia, vodu včas a vždy sa inšpirovať krásnymi fotografiami domácich fialiek.

Ako pestovať fialky

Dnes môžete v obchodoch kúpiť špeciálnu zeminu pre fialky, ale niekedy môže byť náročné polievať. Použite jednoduchú ľudovú metódu, pretože predtým neexistovali žiadne špeciálne zmesi. Môžete jednoducho vziať pôdu zo záhrady, zmiešať ju s pieskom a dobre vyprážať, aby ste zničili larvy dážďoviek a iného hmyzu..

Použite jednoduchú ľudovú metódu, pretože predtým neexistovali žiadne špeciálne zmesi. Môžete jednoducho vziať pôdu zo záhrady, zmiešať ju s pieskom a dobre ju opražiť, aby ste zabili larvy dážďoviek a iného hmyzu.

Koreňový systém fialiek nie je príliš rozvinutý, takže si nemyslite, že budete potrebovať veľký kvetináč. Aby vám fialka rýchlo rozkvitla, vyberajte najmä pre mladé kvety malé črepníky. Priemer hrnca na klíčky môže byť 5-6 cm a pre dospelú rastlinu 12-13 cm. Veľkosť kvetináča závisí aj od odrody fialiek, takže keď ste si kúpili kvet, prečítajte si o tom na internet.

Saintpaulia alebo fialka je dôležitá pre správnu vodu. Ak nepestujete fialky, problém môže byť práve v nesprávnej starostlivosti o ne..

Saintpaulia alebo fialka je dôležitá pre správnu vodu. Ak fialky nerastú, problém môže byť práve v nesprávnej starostlivosti o ne.

Mnoho milovníkov fialiek ich začína polievať rovnako ako obyčajné kvety, preto rastlinu ihneď poškodia. Fialky nemajú radi nadmerné zalievanie, schnutie, prievan. Voda by sa nemala dostať na listy, pretože prispievajú k ich rozpadu. Voda by mala mať izbovú teplotu, preto ju vopred odložte. Fialky, rovnako ako ostatné kvety, milujú vlhkosť, ale nemali by byť striekané. Vedľa hrnca môžete dať vlhkú handričku alebo nádobu s vodou..

Voda by mala mať izbovú teplotu, preto ju vopred odložte. Fialky, rovnako ako ostatné kvety, milujú vlhkosť, ale nemali by byť striekané. Vedľa hrnca môžete položiť vlhkú handričku alebo nádobu s vodou.

Ak trávite veľa času v kuchyni, môžete fialky položiť na parapet. Práve v tejto miestnosti sú optimálne podmienky pre rast Saintpaulia: teplé, ľahké a vlhké..

Prečítajte si tiež: Výsadba chryzantémy vonku

  Hyacinty: výsadba a starostlivosť doma

Ak trávite veľa času v kuchyni, môžete fialky položiť na parapet. Práve v tejto miestnosti sú optimálne podmienky pre rast Saintpaulia: teplé, ľahké a vlhké.

Fialky sa množia odrezkami, pričom do zeme môžete dokonca len zasadiť list. Ak sa rozhodnete počkať, kým list uhasí korene, musíte ho veľmi opatrne transplantovať do zeme, aby ste nepoškodili korene. Saintpaulia sa odporúča transplantovať každé tri roky. Ak chcete, môžete fialku transplantovať raz ročne a očistiť ju od prebytočných listov..

Zaujímavý článok: Hnojivo na jar pre ruže

Saintpaulia sa odporúča transplantovať každé tri roky. Ak chcete, môžete fialku transplantovať raz za rok a odstrániť z nej prebytočné listy. Zaujímavý článok: Hnojivo na jar pre ruže

Dnes existuje mnoho druhov fialiek, ktoré priťahujú svojim nádherným kvetom. Ak budete postupovať podľa presných pokynov, môžete si vo svojom dome pestovať krásne kvety a potom aj robiť chovné fialky. Vlastnými rukami si môžete vo svojom byte vytvoriť zelený kútik..