Midges v izbových kvetoch: ako sa ich zbaviť doma

Midges na kvetoch. Čo robiť? Užitočné rady

Milovníci izbových rastlín musia študovať zvláštnosti starostlivosti o kvety, aby bol zelený kútik skutočnou ozdobou interiéru. Pomerne často sa v zime na rastlinách objavujú otravné midges, ktoré kvet zakrývajú a postupne ničia. Midges sú veľmi malý biely hmyz, ktorý kladie vajíčka do vlhkej pôdy, z ktorej neskôr tvoria larvy. Aby ste vyliečili rastlinu, musíte poznať dôvody vzhľadu týchto škodcov a spôsoby, ako s nimi zaobchádzať..

Prečo sú v kvetinách midges??

Hlavné dôvody výskytu mláďat v kvetoch:

– Použitie kúpenej pôdy s larvami v nej.

Hlavné dôvody vzhľadu mláďat v kvetoch: - Použitie zakúpenej pôdy s larvami v nej. - Nadmerná vlhkosť pôdy. V zime by mali byť kvety zalievané menej často.

– Nadmerná vlhkosť pôdy. V zime by mali byť kvety zalievané menej často, pretože pôda schne pomalšie. Ale v lete na rastlinu môžu zaútočiť midges, ak ju zaplavíte..

– Prítomnosť rozpadového procesu. Tento malý hmyz miluje pôdu oplodnenú mulleinovou tinktúrou a šťastne do nej kladie vajíčka..

Ako identifikovať izbových škodcov?

Mnoho ľudí sa pýta, ako rozpoznať, že je kvetina infikovaná? Nebojte sa, ak sa na vašej rastline usadili hryzátka, môžete ich ľahko spozorovať. Skákajúce biele komáre sú dobre viditeľné na pozadí pôdy. Je ich vidieť v žumpe, do ktorej sa po polievaní vypúšťa voda. Larvy poškodzujú rastlinu, najmä jej korene.

Mnoho ľudí sa pýta, ako rozpoznať, že je kvetina infikovaná? Nebojte sa, ak sa na vašej rastline usadili hryzátka, môžete ich ľahko spozorovať. Skákajúce biele komáre sú dobre viditeľné na pozadí pôdy. Je ich vidieť v žumpe, do ktorej sa po polievaní vypúšťa voda. Larvy poškodzujú rastlinu, najmä jej korene.

Ďalším poddruhom škodcov sú čierne sciaridy. Dospelý nekrmí, preto nie je taký nebezpečný. Larvy, ktoré sa živia tlejúcimi rastlinnými zvyškami, sú škodlivé a spôsobujú nenapraviteľné poškodenie koreňov. Existuje však jedna vec – larvy sa môžu vyvíjať iba vo vlhkej pôde, takže ak ich odstránite z ich bežného prostredia, po niekoľkých minútach uhynú.

Prevencia je najlepšia kontrola hmyzu

Vykonaním niekoľkých preventívnych opatrení znižujete riziko výskytu mláďat v kvetoch. Potrebuješ:

– vykonávať pravidelné vetranie miestnosti;

– nepreháňajte to so zalievaním, vyhýbajte sa stojatej vode;

– vypustite vodu z palety;

  Clematis v krajinnom dizajne. Foto

– položte drenážnu vrstvu na povrch pôdy;

– s vysokým stupňom rizika mláďat, ošetrujte umiestnenie kvetu ceruzkou od švábov.

Pozrite si video: Moshki. 10 jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť midges

Čo robiť, keď sa objavia midges?

Neponáhľajte sa vyhodiť kvetinu, ak v nej nájdete malých škodcov. Môžete sa ich zbaviť pomocou svetlo ružového roztoku manganistanu draselného..

Mydlový roztok dobre pomáha: mydlo, bielizeň, vtiera sa do strúhadla a rozpúšťa sa vo vode. Za týmto účelom vezmite liter vody a 20 g mydla.

Existuje aj taká rada – strúčiky cesnaku vložte do zeme, pričom pôda by sa mala často uvoľňovať.

Mydlový roztok dobre pomáha: mydlo, bielizeň, vtiera sa do strúhadla a rozpúšťa sa vo vode. Za týmto účelom vezmite liter vody a 20 g mydla. Existuje aj taká rada -

Prečítajte si tiež: Dieffenbachia: domáca starostlivosť. Foto

Ak tieto metódy nepomáhajú, môžete použiť špeciálne chemikálie a opatrne ich používať podľa pokynov. Vlastnými rukami sa môžete zbaviť mláďat a iných škodcov izbových rastlín.