Vlasť izbovej rastliny spathiphyllum

Vlasť izbovej rastliny spathiphyllum, starostlivosť, zalievanie.

Spathiphyllum často nazývaný ženský kvet, pretože podľa legendy prináša šťastie. Vzhľad sa líši od ostatných kvetov bez stonky. Priťahuje pozornosť aj spôsobom kvitnutia, pretože najskôr sa objaví stonka, ktorá prejde na list a potom kvitne podlhovastý kvet. Spathiphyllum je teplomilná rastlina, pretože pochádza z Južnej Ameriky a východnej Ázie. V súčasnej dobe existuje asi 45 druhov spathiphyllum, ktoré rastú v tropických dažďových pralesoch..

Zalievanie a osvetlenie pre spathiphyllum doma

Kvet ženského šťastia sa najlepšie cíti, keď je teplota vzduchu najmenej 18 stupňov. Optimálna izbová teplota je asi 22 stupňov. Celoročné zalievanie je dôležitou podmienkou normálneho rastu rastliny. V zime môžete zálievku mierne obmedziť, aby rastlina nezmrzla. Je vhodné zalievať spathiphyllum usadenou vodou, ktorá stála asi 12 hodín a stala sa izbovou teplotou. Pretože kvetina miluje vysokú vlhkosť, odporúča sa listy navyše postriekať.

Je vhodné zalievať spathiphyllum usadenou vodou, ktorá stála asi 12 hodín a stala sa izbovou teplotou. Pretože kvetina miluje vysokú vlhkosť, odporúča sa listy navyše postriekať.

Všetky kvety milujú svetlo, ale spathiphyllum sa darí v rôznych podmienkach. Skutočnosť, že rastlina nemá dostatok svetla, možno posúdiť podľa vzhľadu listov. Malé alebo mierne predĺžené listy sú prvým znakom nedostatku svetla.

Zaujímavý článok: Výsadba chryzantém na otvorenom priestranstve

Aby izbové rastliny krásne kvitli a potešili oko, musíte ich nielen včas zalievať, ale aj pravidelne kŕmiť.

Aby izbové rastliny krásne kvitli a potešili oko, musíte ich nielen včas zalievať, ale aj pravidelne kŕmiť. Raz týždenne môžete do pôdy použiť špeciálne hnojivo pre spathiphyllum alebo použiť univerzálne formulácie. V zimnom období oplodnenie stojí iba niekoľkokrát za mesiac..

Pozrite si video: Popis spathiphyllum (ženské šťastie) a starostlivosť oň

Mierne pestovaný kvet je potrebné transplantovať vlastnými rukami. Najlepšie je to urobiť raz za rok. Aby ste to urobili, vezmite väčšiu nádobu a použite trávnik a listovú pôdu. Spathiphyllum bude milovať pôdu z dreveného uhlia. Ak sa o túto kvetinu náležite staráte, poteší ju kvitnutie niekoľko mesiacov v roku. Sušené listy musíte včas vybrať, odrezať vyblednuté kvety, aby bola vaša rastlina vždy svieža a krásna.

  Čo môže byť užitočné z odpadu pre letné sídlo

Ak sa o túto kvetinu náležite staráte, poteší ju kvitnutie niekoľko mesiacov v roku. Sušené listy musíte včas vybrať, odrezať vyblednuté kvety, aby bola vaša rastlina vždy svieža a krásna.

Prečítajte si tiež: Hyacinty: Výsadba a starostlivosť doma

Pokúste sa chrániť kvetinu pred priamym slnečným žiarením, chráňte ju pred chladom a nadmernou suchosťou zeme. Spathiphyllum bude vyzerať krásne v moderných interiéroch, ak mu vytvoríte optimálne životné podmienky a budete mať na pamäti, že jeho vlasťou sú vlhké trópy, a nie suché miesta..