Aké hračky vyrobiť z papiera na Nový rok

papierové hračky na vianočný stromček

Dnes, ako v dávnych dobách, sa ľudia veľmi aktívne pripravujú na Nový rok. A to platí, ak ste svedkami novoročného zhonu v obchodoch. Okrem významných nákupov by ste však mali venovať pozornosť aj mnohým bodom. A aby sa príprava na nový rok ukázala ako nudná úloha, v novoročnej téme je potrebné urobiť veľa remesiel. V tomto článku vám povieme, aké papierové hračky môžete vyrobiť z papiera. Stojí za zmienku, že na výrobu dekorácií vianočných stromčekov sa veľmi často používa farebný papier. A to všetko preto, že takéto výrobky vyzerajú krásne na strome. Vo všeobecnosti rýchlo zistíme, ako zmeniť nudný list papiera na originálny výrobok..

Aké hračky vyrobiť z papiera na ozdobu vianočného stromčeka

Vianočné stromčeky z papiera.

Na výrobu novoročných hračiek mnohí remeselníci používajú obľúbenú techniku ​​origami. Táto technika je veľmi dobrá vo svojom prevedení. Nemalo by sa však zabúdať na staré tradície. Koniec koncov, naši starí rodičia strihali nožnicami hračky a rôzne papierové remeslá. Vďaka tomu vyrábali krásne a jemné výrobky. Na výrobu takýchto vianočných stromčekov použite naše odporúčania.DIY papierové hračky na nový rok

 1. V prvom rade teda vytlačte alebo namaľujte šablónu vianočného stromčeka na biely list, ktorý poskladáte a pripevníte zošívačkou..
 2. Teraz začnite vyrezávať z vnútorných vzorov, pričom postupne pracujte smerom k okrajom. Pomocou kovového pravítka odstrihnite dlhé rovné čiary.
 3. Ďalej odrežte rybiu kosť na pulte. Pridajte objem do spodnej časti stromu. V tomto prípade skrúťte základné pásy pomocou pravítka a nožníc. Pripojte horný a dolný zámok.

DIY papierové hračky na nový rokDIY papierové hračky na nový rokDIY papierové hračky na nový rok

Krásne volumetrické papierové remeslo.

Objemná hračka na Nový rok s vlastnými rukami môže vyzerať veľmi jasne a neobvykle. A ak máte: farebný papier, lepenku a lepidlo, budete schopní vyrobiť veľmi originálny výrobok.

volumetrická hračka pre nový rok

Priebeh:

 1. Z kartónu by ste mali vystrihnúť 14 štvorcov so stranou 2,5 cm.
 2. Z druhého listu vystrihnite 14 štvorcov, ktoré sú dlhé 3 cm.
 3. Teraz ohnite protiľahlé strany štvorcov. Položte jeden koniec na druhý. A miesto, kde sa konce navzájom dotýkajú, je zlepené lepidlom.
 4. Potom z akejkoľvek lepenky musíte vystrihnúť kruh. Označte aj stred kruhu.

  Ďalej naneste na kruh lepidlo a prilepte naň prázdne skúmavky. Najprv prilepte väčšie rúrky a potom na malé rúrky prilepte malé tuby. V tomto prípade musí byť práca vykonaná presne a presne. Rúry musia byť navzájom tesne prilepené.

 5. Keď prilepíte kruh trubičkami, prilepte na hotový výrobok niekoľko kamienkov.
 6. V ďalšom kroku pridajte do dekorácie krásny vrkoč..

hračky na nový rok vyrobené z papieraobjemná hračka pre domácich majstrov do nového rokaVianočné ozdoby z papierahračky na nový rok vyrobené z papierahračky na nový rok vyrobené z papierahračky z farebného papiera na nový rok

Papierové šišky na ozdobu smreka.

Ak chcete vytvoriť originálny púčik, pripravte si:

 • kartón alebo farebný papier;
 • ceruzka a pravítko;
 • špendlíky alebo lepidlo PVA;
 • nožnice a polystyrénová guľa;
 • vrkoč.

objemná hračka pre domácich majstrov do nového roka

Rada! Ak doma nie je žiadna penová guľa, potom je nahradená loptičkou pokrčeného papiera.

Priebeh:

 1. Najprv sú z lepenky alebo papiera vyrezané pásy, ktoré majú hrúbku 2,5 cm.
 2. Každý prúžok je teraz potrebné nastrihať na štvorce široké 2,5 cm.
 3. Zložte každý štvorec a ohnutím opačných koncov vytvorte šípku..
 4. Teraz vezmeme loptu a začneme tieto polotovary lepiť alebo pripevňovať čapmi. Odporúča sa vykonávať prácu vo vrstvách. Stojí za to začať od spodného radu a postupovať dopredu pri vytváraní nových riadkov..
 5. Keď sú pripevnené z obrobku, je potrebné opletenie pripevniť ku korune kužeľa. Aj v tejto fáze môžete svoje remeslo ozdobiť ďalšími prvkami..

ako vyrobiť hračku na vianočný stromček z papierahračky na nový rok vyrobené z papierahračky z farebného papiera na nový rok

Quilling vianočné ozdoby.

Vedieť pracovať s technikou – quilling, potom je ďalšia majstrovská trieda vytvorená špeciálne pre vás. Ak chcete vytvoriť hračku vianočného stromčeka, pripravte si:

 • staré stránky novín alebo časopisov;
 • PVA lepidlo, formy na pečenie;
 • korálik na ozdobu a vrkoč na zavesenie hračky.

Vianočné ozdoby z papiera

Priebeh:

 1. Najprv musíte z papiera vystrihnúť prúžky, ktoré budú mať šírku 4-5 cm.
 2. Teraz každý pás preložíme na polovicu pozdĺžne. Rozložte pásik a potom ho znova zložte. Ale tentokrát v každom smere. A potom celý pás zložte na polovicu..
 3. Potom vezmeme lepidlo a začneme prúžky krútiť na kruhy. Do práce pridávame lepidlo, aby sa vám kruhy neplazili.
 4. Teraz vezmeme ďalší pás papiera a ohneme ho. Pripravíme si zapekaciu misu, vložíme do nej pás papiera. Úhľadne ho rozložte do formy..
 5. Potom stojí za to rozšíriť skrútené kruhy vo vnútri formy. A aby boli kruhy navzájom spojené, naneste na ne lepidlo.
 6. Po zaschnutí lepidla musíte papierovú hračku vybrať z formy. A aby bol obrobok ešte pevnejší, pridajte ďalšie lepidlo.
 7. Teraz môžete cop prevliecť cez hračku a ozdobiť korálkou.

Vianočné ozdoby z papieraako vyrobiť hračku na vianočný stromček vlastnými rukamiVianočné ozdoby z papieravolumetrická papierová hračka

Originálna dekorácia z papiera na steny.

Nasledujúce dekorácie môžu dokonale vyzdobiť miestnosť pre nový rok. Takýto vianočný stromček skutočne vytvorí v dome skutočne novoročnú atmosféru. Na vytvorenie dekorácie si pripravte:

 • 10 papierových tanierov,
 • 20 listov zeleného papiera,
 • zošívačka a obojstranná páska,
 • nožnicová kartónová dekorácia,
 • lepidlo a biela páska.

objemná hračka pre domácich majstrov do nového roka

Priebeh:

 1. Zo zeleného papiera je potrebné vystrihnúť veľké štvorce. Štvorec by mal navyše voľne zapadnúť do dosky.
 2. Teraz musíte zložiť štvorec papiera s akordeónom. Potom ho preložte na polovicu..
 3. Ďalej pomocou lepiacej pásky fixujeme konce skladaného akordeónu, aby sme získali polkruh.
 4. Teraz s ďalším papierom musíte zopakovať rovnaké kroky..
 5. Potom spojíme dva polkruhy zošívačkou alebo obojstrannou páskou. V dôsledku toho máte kruh.
 6. Kruh, ktorý sa ukázal, pripevníme lepiacou páskou na papierový tanier. Škótska páska je tiež prilepená na zadnú stranu taniera. Môžete použiť terminály. To sa robí za účelom upevnenia dosiek na stenu..
 7. Aby sa vytvorila rybia kosť, je potrebné urobiť 10 takýchto polotovarov.
 8. Hotový neobvyklý vianočný stromček by ste mali ozdobiť zvláštnymi vianočnými ozdobami, ktoré sa veľmi ľahko robia vlastnými rukami..

volumetrická hračka pre nový rok

Konečne

Ako vidíte, papier je vynikajúci materiál, z ktorého si každý môže vyrobiť mnoho zaujímavých ozdôb na vianočný stromček. V tomto článku sme poskytli len niektoré nápady pre remeslá. Naše nápady preto môžete doplniť svojimi prianiami alebo svojou predstavivosťou..

  Ako urobiť remeselného psa na novoročný darček