Aké remeslá urobiť pre Dušičky v materskej škole

aké remeslá urobiť pre Dušičky v materskej škole

Nie každý vie, odkiaľ pochádza dovolenka – Maslenitsa má svoje korene. Ukazuje sa, že táto neobvyklá dovolenka má hlboký význam. Naši predkovia oslavovali tento sviatok aj v deň jarnej rovnodennosti. V tento deň sme sa stretli s jarou a videli sme zimu. Dovolenka – Dušičky sú pre ľudí zábava. Na oslavu fašiangov je spravidla vyhradený celý týždeň. V tejto dobe dospelí pečú palacinky a deti robia remeslá pre Maslenitsa. V tejto publikácii vám povieme, aké remeslá urobiť pre Dušičky v materskej škole. Tu vám ponúkneme tie najúžasnejšie nápady, ktoré sa vám budú určite páčiť..

Jednoduché remeslá s deťmi pre Dušičky

Predtým, ako vám začneme hovoriť o jednoduchých remeslách, je dôležité povedať, že pre deti v materskej škole je ľahké robiť remeslá pre dušičky vlastnými rukami. Nezabudnite, že takéto hodiny kreativity môžu priniesť pozitívne emócie všetkým deťom bez výnimky..

Prvé remeslo pomôže deťom trénovať ich hmatové schopnosti. Navyše pri vytváraní sa používajú také neobvyklé materiály. A deti milujú prácu s niečím neobvyklým. Na vytvorenie tohto remesla je na kus papiera nakreslený kruh. Na tomto kruhu stojí za to označiť ústa a oči budúceho slnka. Zvyšok priestoru by mal byť pokrytý lepidlom. Potom priestor posypte lepidlom s obilninami. Teraz stojí za to chvíľu počkať, kým obilniny uschnú. Potom musíte otriasť nepotrebné zrná.DIY remeslá pre dušičky v materskej škole

Masopust je spojený so slnkom. Remeslá by preto mali byť slnečné. Nasledujúce remeslo je jednoduché na vykonanie. Oslepte kruh zo žltej plastelíny. Rozviňte to. Úsmev a oči označte inými farbami na hrnčeku. Na vytváranie lúčov použite špáradlá.

DIY remeslá pre dušičky pre deti

Majstrovské kurzy remesiel

Bábika.

Fašiangové remeslá pre deti sú príjemnou zábavou. Okrem toho môžete vlastnými rukami urobiť niečo zaujímavé. Čo si Deň fašiangov možno predstaviť bez spálenej bábiky. Ale naša bábika nemusí byť spálená. Poteší oči každého. Na vytvorenie takéhoto remesla by ste mali pripraviť:

 • Farebný papier v dvoch farbách, biely kruh;
 • Červený trojuholník;
 • Lepidlo a nožnice.

DIY remeslá pre dušičky v materskej škole

Priebeh:

 1. Na biely hrnček stojí za to nakresliť tvárové vlastnosti bábiky..
 2. Šál pre bábiku je vystrihnutý z červeného papiera. Hrnček s hlavou je zlepený.
 3. Zložte listy farebného papiera v tvare harmoniky.
 4. Uložte bábiku do stredu a po stranách rúk pre bábiku.
 5. Podrobnosti je potrebné zlepiť dohromady a vaša bábika bude pripravená..

detské remeslá na karnevalDIY remeslá pre dušičky v materskej školeDIY remeslá pre dušičky v materskej škole

Papierové slnko.

Ak radi vyrábate slnečné remeslá, ďalšie remeslo je skvelou príležitosťou na získanie pozitívnych emócií pri jeho tvorbe. Na to, aby ste vytvorili slnko, by ste mali vziať:

 • farebný papier,
 • dierkovač,
 • nožnice.

detské remeslá na karneval

Priebeh:

 1. Najprv nakreslite kruh na farebný papier. Aby ste získali rovnomerný kruh, musíte použiť tanier vhodného priemeru.
 2. Vystrihnite veľa pásikov z farebného papiera iných farieb..
 3. Ďalej pomocou dierkovača stojí za to urobiť veľa dier v kruhu. V tomto prípade musíte dodržať vzdialenosť medzi otvormi..
 4. Teraz by mali byť dlhé pruhy prevlečené ostrým koncom do otvorov. Zložte ich a prilepte.

DIY remeslá pre dušičky pre deti

Lizátka.

Dušičky si nemožno predstaviť bez pečiva a sladkostí. Karamelky a iné sladkosti však nemusia byť jedlé. Môžete si ich vyrobiť sami. Takéto lízanky jednoducho potešia oko a rozveselia všetkých naokolo. Originálne lízanky sa dajú ľahko vyrobiť z ženilkového drôtu. Ženilkový drôt môžete vždy nájsť a kúpiť v špecializovaných predajniach, kde sa predáva materiál pre kreativitu.aké remeslá urobiť pre Dušičky v materskej škole

Na výrobu jednej lízanky budete potrebovať pár kúskov ženilkového drôtu, ktoré sa budú líšiť farbou. Tiež pripravte: čínsku tyčinku a lepidlo PVA.

Na poznámku! Čínsku palicu je možné nahradiť akoukoľvek dlhou a tenkou palicou..

Priebeh:

 1. Po prvé, pár kúskov drôtu by malo byť rovnomerne stočených dohromady. Nezabudnite orezať konce výrobku.
 2. Potom musí byť drôt pevne skrútený špirálou. V 2 alebo 3 otáčkach by mala byť lízanka prilepená. To sa deje na križovatke.
 3. Akonáhle je kruh vytvorený, zostane vám chvost. Z tohto “chvosta” vytvoríte slučku.
 4. Vložte palicu do slučky. Palicu tiež prevlečte jednou z horných špirál, aby hrot dobre držal..

To je všetko. Zostáva len vložiť lízanky do vhodnej vázy alebo misky.

Konečne

Toto samozrejme nie sú všetky detské remeslá pre Dušičky. Existujú aj iné remeslá. Pri ich vykonávaní sú však zložitejšie. Ale v tomto článku sme uviedli iba najľahšie remeslá, ktoré bude veľmi ľahké urobiť sami pre deti absolútne akéhokoľvek veku..