Ako šľahať gumičky

ako šľahať prstene z gumičiek

DIY šperky sú hodnotené oveľa vyššie ako kupované šperky, pretože pomáhajú originálnym spôsobom doplniť obraz a harmonicky sa kombinovať s akýmkoľvek oblečením. Obzvlášť populárne sú dnes dúhové náramky od Rainbow Loom, ktoré môžu tkať nielen dospelí, ale aj malé deti. Okrem náramkov môžete z gumičiek vyrobiť aj originálny prsteň. V tomto článku sa naučíte, ako tkať gumičku Rainbow Loom na tkáčskom stave a na praku..

Tkáčsky stav dúhový stav

Tkáčsky stav dúhový stav

Na tkanie krásneho prsteňa urob si sám budete potrebovať profesionálny trojradový stroj. Vezmite 5 gumičiek a navlečte ich na stĺpiky stredného radu (jedna gumička spája dva stĺpce). Potom sa navlečie ďalšia gumička, aby zachytila ​​nie dva, ale tri stĺpce. Od okraja poslednej gumičky napočítajte tretí stĺpik a na ďalšie umiestnite kolmo ďalšie dve gumičky. Nasaďte si viac elastických pásov, aby okolo poslednej gumičky bol štvorec. Navlečte ešte päť elastických pásov zo štvorca doľava, ktoré zachytia dva susedné stĺpce.

Ďalej budeme pracovať so štvorcom vyrobeným z gumičiek. Do stredu umiestnite jednu gumičku pre všetky tri rady. Potom z dvoch rohov navlečte gumičky, aby zachytili aj tri stĺpce.

Video tkacie prstene z gumičiek

Začnite opletať z pravej strany. Spodnú gumičku uháčkujte a prehoďte cez stĺpik. Urobte to nielen na námestí, ale aj pozdĺž neho. Teraz vyčistite jeden stredný stĺp na námestí. Prehoďte spodné gumičky cez stĺpiky v štvorci po obvode a vychádzajte na päť gumičiek na ľavej strane. Teraz musíte navliecť háčik na vonkajší elastický pás. Potom môžete zo zariadenia úplne odstrániť všetky gumičky. Prsteň je pripravený!

Tkajte kvetinový prsteň z gumičiek vlastnými rukami

Tkajte kvetinový prsteň z gumičiek vlastnými rukami

Tento prsteň ľahko spletiete na prak. Najprv vezmite jednu gumičku, omotajte ju okolo jedného konca praku a trikrát ju prevráťte. Potom vezmite dve gumičky a natiahnite ich cez stĺpiky. Ukázalo sa, že na jednom praku je veľa gumičiek, spodný vypáčte háčikom a prehoďte cez stĺp. Zostávajúcu gumičku preneste na druhý koniec praku. Gumičku znova trikrát oviňte okolo voľného konca, vypáčte ju na spodnej časti a prehoďte cez stĺpik praku. Zostávajúca guma sa hodí na druhý koniec praku. Celkovo to musíte urobiť päťkrát..

  Katalóg nových remesiel pre dovolenku Maslenitsa

Užitočné video: ako upliesť prsteň – kvet z gumičiek bez stroja

Potom obvyklým spôsobom navlečte jednu gumičku na prak a od ľavého okraja (odkiaľ boli odhodené všetky gumičky) začnite vyhadzovať gumičky do stredu. Na koncoch praku na oboch stranách by ste mali mať jednu gumičku. Nasaďte si poslednú gumičku, zapáčte dole a prehoďte cez vrch. Zostáva z ľavého stĺpca, nahoďte spodnú gumičku a prsteň je pripravený!

Prstene Rainbow Loom Rings môžu byť vyrobené v akejkoľvek farbe a môžu byť kombinované s gumeným náhrdelníkom a náramkom. Možno časom sami prídete na to, ako vyrobiť krásny prsteň z gumičiek. Pozrite si tiež sekciu na našom webe: Tkanie z elastických pásov